Local Bank Transfer de pe Payoneer

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde cristimlt » 21 Ian 2015, 15:19

Va salut , de cateva zile am primit pe master accountul de pe livejasmin o notificare de schimbare a metodei de plata ( de cand a picat ePassporte am folosit bank transfer ) , in mesajul respectiv sunt anuntat ca siteul o sa renunte la aceasta metoda de plata ( bank transfer ) si ca sunt obligat sa trec la o alta metoda de plata ( Paxum , Payoneer etc ) cu specificarea ca pot folosii in continuare bank transfer via Payoneer .

A mai facut cineva de aici asa ceva ? Practic in contul de Payonner se adauga contul bancar personal si de acolo se pot trimite banii direct in banca / contul din Romania .

Am vazut ca exista 2 tipuri de transferuri bancare dar nu sunt explicate coerent si nu stiu la care ma incadrez :

- local bank transfer ( durata de trimitere a banilor Payoneer -> cont RO 1-3 business days )
si
- wire transfer ( durata de trimitere a banilor Payoneer -> cont RO 5-7 business days )

Nu vreau sa scot de la ATM pentru ca exista acea limitare zilnica + diferenta de curs valutar care la sume mari se simte .

Mersi !
cristimlt

Mesajde WinXPfather » 21 Ian 2015, 15:44

Both Local Bank transfers and Wire transfers are available for my country, which option should I select?
Local bank transfers are the most efficient, fastest and most cost effective way to get your bank transfer. With local bank transfers, your funds are sent locally within your country and in your local currency. This allows funds to arrive sooner as well as avoids international landing fees that may be imposed by your bank.

We recommend that you always select your local currency when available.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Bluekarinna » 22 Ian 2015, 06:04

cristimlt scrie:Va salut , de cateva zile am primit pe master accountul de pe livejasmin o notificare de schimbare a metodei de plata ( de cand a picat ePassporte am folosit bank transfer ) , in mesajul respectiv sunt anuntat ca siteul o sa renunte la aceasta metoda de plata ( bank transfer ) si ca sunt obligat sa trec la o alta metoda de plata ( Paxum , Payoneer etc ) cu specificarea ca pot folosii in continuare bank transfer via Payoneer .

A mai facut cineva de aici asa ceva ? Practic in contul de Payonner se adauga contul bancar personal si de acolo se pot trimite banii direct in banca / contul din Romania .

Am vazut ca exista 2 tipuri de transferuri bancare dar nu sunt explicate coerent si nu stiu la care ma incadrez :

- local bank transfer ( durata de trimitere a banilor Payoneer -> cont RO 1-3 business days )
si
- wire transfer ( durata de trimitere a banilor Payoneer -> cont RO 5-7 business days )

Nu vreau sa scot de la ATM pentru ca exista acea limitare zilnica + diferenta de curs valutar care la sume mari se simte .

Mersi !

Eu am transferat in contul de $ deschis la ING.
Poti transfera maxim $10000
Ai optiunea sa iti trimita si Euro sau Ron, cum preferi
Bluekarinna

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj