LiveJasmin will be switched to 16:9

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde star87 » 06 Iul 2013, 09:45

O mica remarca... intr-o discutie mai aprofundata cu suportul mi s-a spus ca aceasta pozitionare pe site in functie de Streaming Quality se aplica si are efecte vizibile doar pe site-ul nou si doar la categoria Classic View. Nu stiu cati membri isi aleg classic view, cat despre cel nou daca nu ai GOOD automat nu esti in primele 3 pagini deloc. De aceea pe primele pagini -versiunea veche a siteului- vedem aceleasi fete , unele cu o imagine super proasta, dar pe acelasi loc pentru ca acolo e in functie de ceilalti parametri - ratinguri, castiguri...etc, si nu conteaza calitatea atat de mult.
star87

Mesajde Camcandy » 06 Iul 2013, 13:01

da pumpy...dar sunt si anumite dejavantaje...pe care le-am enumerat mai sus...
Camcandy
User Junior
User Junior

Mesajde Pumpy » 06 Iul 2013, 18:31

Camcandy scrie:Debia astept sa se bage 16:9, momentan am optat pentru camcordere HD si sunt penalizat pentru asta...dar totusi leam preferat in locul la logitech pentru posibilitatea de montare pe trepied cu dispozitiv pan/tilt si zoom-ul optic....acum fiecare ce prefera...

Depinde de model, daca, ai cumparat model de la 2500 ron in sus nu ar trebui sa ai probleme, daca, ai sub acest pret..uite un ex care este acceptat de LJ,

Captura video/foto

Aspect imagine:

16:9
4:3

http://www.emag.ro/camera-video-sony-hd ... EJHNNBBBM/
Pumpy
User Activ
User Activ

Mesajde alexandra1234 » 06 Iul 2013, 22:50

Logitechul poate fi montata pe trepied.
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde Camcandy » 07 Iul 2013, 22:37

Pumpy scrie:
Camcandy scrie:Debia astept sa se bage 16:9, momentan am optat pentru camcordere HD si sunt penalizat pentru asta...dar totusi leam preferat in locul la logitech pentru posibilitatea de montare pe trepied cu dispozitiv pan/tilt si zoom-ul optic....acum fiecare ce prefera...

Depinde de model, daca, ai cumparat model de la 2500 ron in sus nu ar trebui sa ai probleme, daca, ai sub acest pret..uite un ex care este acceptat de LJ,

Captura video/foto

Aspect imagine:

16:9
4:3

http://www.emag.ro/camera-video-sony-hd ... EJHNNBBBM/

e o mica problema cu camera aia...nu are telecomanda...si pe langa asta sa dai 3000 ron pe camera + 500 ron pan/tilt + 400 ron placa de captura + 200 ron trepied x numarul de calculatoare din studio si sa concurezi cu studiouri care dau 200E pe sony evi si le pun pe o teava de polipropilena sau cu c920 pune pe monitor....destul de greu...
Camcandy
User Junior
User Junior

Mesajde Pumpy » 08 Iul 2013, 08:48

Eu , am dat doar un ex. LJ poate sa recomande ce doreste, eu unul tot pe C920 merg atata vreme cat merge perfect pe LJ si restl site-urilor.
Pumpy
User Activ
User Activ

Anterior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj