LiveJasmin si traficul mort

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde elizee » 13 Mar 2012, 22:38

am facut poze,descriere buna,teaser bun,am net ok acum,am adoptat atitudine de care spune Sad si....surpriza!!!NIMIC!am 2 conturi la ei.pe ambele am constant cam 150-200 chiar si 300 guesti.pe unul din conturi mai scrie cate 1,2 guesti cate ceva din cand in cand.pe celalalt absolut nici un guest....cu orele.membri intra cate 1 sau 2 si mai cer cate ceva pe gratis sau sunt din aia care au (tv) langa nume care se uita si pleaca.am vb cu suportul sa l intreb dar el a zis sa trimit nu stiu ce mail si sa astept ca mi raspund ei.n am primit nimic.totul e ok.v ati confruntat cu un caz din asta?in care efectiv sa nu ai cu cine vorbi?dupa multe ore in care incasarile sunt 0 imi vine sa mor.nici n am mai intrat pt ca n am de ce.ar fi mai bine sa inchid contul asta de master si sa fac altul nou?va rog sa nu incepeti sa va luati iar de mine.daca aveti vreo sugestie si doriti sa ma ajutati in vreun fel e ok dar altfel va rog sa va abtineti.la alte modele in camera am vazut ca e trafic.membrii si guestii scriu tot timpul.e posibil sa mi fi fost cumva restrictionat traficul?
elizee
User Junior
User Junior

Mesajde IsaGlamChat » 14 Mar 2012, 00:19

Un lucru pot sa-ti spun sigur,nu exista restrictionare de trafic,nu ar avea nici un interes un site ca
x sa faca mai multi bani decat Y.In rest nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau pentru ca nu te cunosc si nu stiu nici cum arati ,nici de ce esti in stare.Am mai spus asta,aici sunt sfaturi generale,avand in vedere ca noi nu stim cine scrie la celalalt capat:)
De ce nu incerci la un studio totusi?Ma gandesc ca jumatate din ceva este mai mult decat nimic,daca totusi nu-ti merge chiar deloc,poate un studio te-ar ajuta(zic si eu nu da cu piatra)
Bafta oricum,mi se pare super frustrant sa stai sa nu ai trafic sau sa nu faci bani:( dar mai mult decat ce s-a scris aici nu stiu ce ar putea cineva sa-ti spuna.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde elizee » 14 Mar 2012, 00:21

multumesc frumos poca.mai incerc o luna.daca nu mi merge ma duc la studio pana la urma.
elizee
User Junior
User Junior

Mesajde crazyareola » 14 Mar 2012, 15:49

Sincer si pe mine cateodata ma apuca nervii si imi vina sa ma duc la admin sa le zic ca imi bag ceva in traficul lor
nu sunt chiar in situatia ta elize sa nu am pvt deloc , de aia nici nu m am dus sa ma plang la admin ca nu am trafic pentru ca sigur o sa mi dea peste nas sa zica pai uite bani faci cum nu ai trafic dar problema e ca lucrez deja mai multe ore pe zi decat acum cateva luni ,o motivatie este si procenul ,mai ales cand am depasit 50% pai tot sa lucrezi frate dar ....
e normal sa ajungi la 50% cateodata in nici o saptamana si apoi sa stai sa te uiti lung dupa membrii?
am zile cand e roomul empty , nici macar guests si toata lumea a stie ca aia sunt acolo zi si noapte cu show aia, open ailalta,stau si ma uit lung si nu imi vine sa cred k e adevarat
am primit mailuri de la membrii de tipul ( si nu 2 membrii , f multi ) am fost la tine in room te am salutat dar nu ai raspuns , esti suparata pe mine ?
vad regulari in room scriiind " hi dear ,how are you " si poof de parca le da cineva un sut in fund , alta faza , primesc mailuri in care imi zic membrii ca ma vad online , vor sa intre in free si cand da omul click pe poza il trimite la pagina principala ca si cum sunt offline .
cand primesc mailuri de genul restartez computerul si le dau mailuri sa le zic ca sunt online sa incerce iar dar degeaba ,aceasi poveste
paai si cum sa nu iti sara toate mustarurile posibile :x :x :x
eu lucrez pe internet explorer ,dak te duci la support sa ceri un ajutor ceva iti aceeasi poveste " instaleaza mozila " :)):)) :))
am zis hai sa incerc si cu mozila dar preoblema e ca nu-mi merge camera , nu se conecteaza in free deci mozila nici nu se pune problema ca eu camera de abia am cumparata-o nu am de gand sa o scimb
deci elizee nu esti singura care crede ca e ceva dubios cu traficul si nu sunt incepatoare pe jasmin ,sunt in prima pagina la most popular de cand au bagat treaba cu "most popular"sincer ( desi probabil multi pe forum au zis k sa nu te bazezi pe regulars) in momente din astea cu trafic mort regularii te salveaza ,imposibil sa nu imi vina cativa reguars pe zi si se stie ca regulars nu inseamna 5 minute de pvt , pai dak nu as avea membrii regulari cu astia de 2 minute nu numai ca as inebuni de nervi dar nu cred as fi rezistat atatia ani in jasmin
parerea mea e sa nu te dai batuta elize ,incearca sa fii relaxata , desi stiu ca uneori e imposibil atitudinea in free este foate importanta ,nu trebuie sa pari disperata chiar daca in sufletul tau esti nu trebuie sa arati asta pe camera , nu stiu ce sa iti zic sa schimbi acolo la tine pentru ca fiecare avem propria personaliate ,ce fac eu nu ti se potriveste tie sau poate nu e genul tau
eu lucrez ca model independent dar parerea mea e ca nu ar fi rau sa te gandesti la un studio daca vezi ca nu reusesti sa faci bani de acasa
bafta :) :) :)
crazyareola
User Junior
User Junior

Mesajde crazyareola » 14 Mar 2012, 16:00

Ai incercat sa schimbi programul de lucru?
am inteles ca ai urmat sfaturile din postul lui Sad dar ai incercat sa lucrezi si la ore diferite ?
crazyareola
User Junior
User Junior

Mesajde sweetgirl » 14 Mar 2012, 20:51

elizee ,fa-ti cont de membru ,debaneaza ro ,si intra la tine in room vezi cum te vezi ,fa un test ,scrie ceva vezi daca merge chatul dc totu e ok.

poti schimba categoria ,mergi de ex pe fetish etc poate acolo ai succes ...poate nu ti se potrivestte categoria ..zic si eu

daca la most popular esti undeva pe ultimele pagini e ff greu ,dar totusi e incredibil sa nu ai un membru in chat ...comunica cu guestii vezi ce si cum...bafta
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde elizee » 14 Mar 2012, 22:08

si eu zic ca e foarte ciudat.la mine exact acelasi lucru.imi scrie cate un membru ceva si dupa aia iese brusc de parca l am batut.azi noapte am facut fabuloasa suma de 10$.cu un singur membru.atat.pe ambele conturi guestii scriu super putin.daca sunt 10 intr o seara care sa scrie e lucru mare.de obicei sunt ore intregi in care nimeni nu spune absolut nimic.nici un "show aia,ailalta".stau pur si simplu degeaba(si culmea e ca numarul e constant in jur de 150-300).intr-o seara unul din regularii mei mi a spus ca el crede ca eu primesc mesajele lui cu intarziere mare.eu folosesc aplicatia lor LiveJasminHd varianta aia un pic mai veche pt ca ailalta imi consuma banda in draci.si am cpu ussage la 80%.am incercat si pe mozilla.e cam la fel.uneori se intampla sa intre cate 3 sau 4 membri deodata in room si dispar toti la putin timp.prima data am crezut ca sunt eu in neregula.dar chiar mi am dat silinta.iar suportul zice ca totul e ok.ca el a intrat si totul e ok.si eu am intrat si parea ok.dar nu m am verificat non stop.el zicea ca cica sa vb cu guestii mai mult.dar nu mi scrie decat cate un guest amarat din cand in cand.in rest total mort.crazyareola iti multumesc mult pt mesaj.acum stiu sigur ca nu e o problema legata de mine.o sa i stresez pe suporti pana cand ma vor ajuta...desi nu trag sperante prea mari.ei iti raspund frumos ca totul e ok.nu e nimic in neregula.contul de master nu cred ca am cum sa l inchid pt ca mai am bani blocati pe conturi.
elizee
User Junior
User Junior

Mesajde justmeandmycam » 19 Mar 2012, 13:46

Elizee, si noi avem exact aceeasi problema!
Tocmai am vorbit cu adminii site-ului Livejasmin.com si le-am explicat situatia. (EXACT aceleasi probleme care le ai si tu). Raspunsul care l-am primit de la ei a fost urmatorul: Atunci cand intrati pe site va rugam sa deschideti o alta pagina in care sa vorbiti cu noi si sa va asistam online - sa vedem ce probleme intampinati si din ce motive mebrii va ies imediat dupa ce au tastat "hi".
Noi asta avem de gand sa facem in seara asta si te sfatuiesc si pe tine sa faci acelasi lucru. (Pana nu se conving ei ca ai dreptate, degeaba stai si le explici care este probema deoarece pt ei totul pare pefrect iar problemele sunt de la tine).

Problemele care noi le intampinam sunt urmatoarele:
- dupa ce vorbim cu un membru (conversatie in care ne familiarizam unul cu celalat) iese BRUSC
- in privat atunci cand stam cu (membii vechi) li se intrerupe conexiunea la fel de BRUSC si ne ies
- atunci cand cineva vrea sa ne intre in privat este redirectionat pe pagina principala ca si cum noi nu am fi online
- membrii ne scriu iar noi nu vedem ce scriu
justmeandmycam

Mesajde alessia » 20 Mar 2012, 17:20

- dupa ce vorbim cu un membru (conversatie in care ne familiarizam unul cu celalat) iese BRUSC
- in privat atunci cand stam cu (membii vechi) li se intrerupe conexiunea la fel de BRUSC si ne ies
- atunci cand cineva vrea sa ne intre in privat este redirectionat pe pagina principala ca si cum noi nu am fi online

subscriu
alessia

Mesajde mireya_sb » 20 Mar 2012, 22:58

justmeandmycam scrie:Elizee, si noi avem exact aceeasi problema!
Tocmai am vorbit cu adminii site-ului Livejasmin.com si le-am explicat situatia. (EXACT aceleasi probleme care le ai si tu). Raspunsul care l-am primit de la ei a fost urmatorul: Atunci cand intrati pe site va rugam sa deschideti o alta pagina in care sa vorbiti cu noi si sa va asistam online - sa vedem ce probleme intampinati si din ce motive mebrii va ies imediat dupa ce au tastat "hi".
Noi asta avem de gand sa facem in seara asta si te sfatuiesc si pe tine sa faci acelasi lucru. (Pana nu se conving ei ca ai dreptate, degeaba stai si le explici care este probema deoarece pt ei totul pare pefrect iar problemele sunt de la tine).

Si ati rezolvat ceva intrand la admini????? Ca eu de acolo vin acum si cum am intrat la fel am iesit. Aceleasi probleme le-am expus, am asteptat sa verifice si mi-a spus ca am o gramada de membrii unu peste altu in pagina....eu vedeam doar 3 si cand i-am spus adminului asta , raspunsul a fost '' iesi si intra iar'' :) E una cand ai membrii in pagina si nu-ti intra in pvt, dar e total ciudat sa nu-mi intre nimeni in free!!!!! Mereu verific, imi intru cu cont de membru si surpiza: apaream offline, bineinteles ca mi-a spus ca nu e adevarat. Daca nu-mi spune sa ies si sa reintru..cealalta replica e ''desinstaleaza si reinstaleaza flash player'' :)) ce e de facut?? spor $$
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde alessia » 21 Mar 2012, 17:13

si la mine raspunsurile au fost aceleasi. eu m-am plans si ca varianta asta noua a lor imi mananca mult din cpu si mi-au zis sa stau doar pe asta si sa nu mai deschid altceva. mam enervat si am inchis. :(
alessia

Mesajde sweetgirl » 21 Mar 2012, 19:51

si la mine a fost dezastru ieri 1-2 membrii in free,am incercat sa intru ca membru la mine sa vad ce se intampla ,si surprizaaa ,eram redirectionata pe pagina de girls ,abia la a doua a treia incercare reuseam sa intru ! la fel unii membrii ma pierd din pvt sunt scosi afara ,ca am regulari care vin inapoi si imi zic...aia noi dzeu cu mila dusi sunt...

am incercat sa mai intru si pe la alte modele si la fel sunt redirectionata pe prima pagina de girls !!!!
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde justmeandmycam » 28 Mar 2012, 01:41

Scuze de intarzierea raspunsului dar am fost cam ocupati in ultima vreme
Raspunsul lor a fost unul sec si simplu: "Aveti multi membrii in chatroom. Va rugam sa va reinstalati Adobe Flash Player".
Ce sa vezi ?!? L-am reinstalat si acum nu numai ca nu mai vedem ce ne scriu membrii dar nu mai putem nici sa vedem (uneori) ce scriem noi iar unii membrii ne scriu (sunt in chatroom) dar nu-i vedem...

"Supportul" lor lasa de dorit... :roll:

(o parere personala: mai bine angajau niste maturatori de pe strada la raspunsurile si ajutorul care-l ofera pt ca si aceia erau in stare sa dea un astfel de raspuns sec)

PS: In legatura cu traficul de pe LiveJasmin, a inceput sa miste de vre-o 3 zile (cel putin la noi - la cuplu) :D
justmeandmycam

Mesajde elizee » 30 Mar 2012, 01:52

da da exact.am vorbit cu vreo 3 suporti.raspunsurile au fost mereu la fel."noi am intrat la tine si totul pare ok.ai membri pe pagina.interactioneaza mai mult cu guestii"(numai un guest imi scria).apoi au inceput cu instaleaza flash player iar,sau incearca cu firefox sau cu aplicatia lor super greoaie hd sau cu alta.le am trimis si email la care n au raspuns nici pana azi.lor li se pare minunat.si da.si eu am intrat la mine si eram redirectionata la pagina de start.am renuntat la lj deocamdata pt ca imi consuma inutil resursele.si e pacat ca am blocati 80 de dolari pe unul din conturi.mai scrieti daca ati rezolvat pana la urma cu ei.o sa mai incerc si eu sa i bat la cap.nu mi se pare corect.unele au super trafic si fac o gramada de bani in timp ce la altele bate vantul/au probleme tehnice.
elizee
User Junior
User Junior

Mesajde justmeandmycam » 30 Mar 2012, 17:30

Elizee, ca idee eu folosesc aplicatia lor "greoaie" si mi se intampla asta.
Cred ca ei nu stiu ce scuza sa mai bage ca sa te determine sa crezi ca este din cauza ta... :|

Eu am reinstalat Windows-ul (am bagat XP PRO SP3) pe desktop pt ca pana acum am rulat pe Windows 7 Ultimate iar pe laptop am ramas pe windows 7. Am luat webcamsplitter v 1.3.1 si imi merge SUPER (nu-mi mai consuma multe resurse/CPU). Azi vreau sa intru si sa vad daca am aceleasi probleme. In cazul in care vad vre-o schimbare (in bine) o sa postez aici (cu toate ca nu cred ca este irelevant faptul ca nu sunt membrii in chat room cu formatarea si reinstalarea tuturor aplicatiilor care sunt necesare in VC)

Programe instalate:

- adobe reader
- adobe flash media live encoder 3.2
- adobe shockwave player
- adobe flash player
- adobe air
- Java
- WebCam Splitter v1.3.1
- JasminHD_V1076
- Google Chrome
- Mozilla Firefox 11.0

OFFTOPIC: Folosesc aplicatia lor pentru ca pe Chrome si Firefox (am incercat si versiunile vechi) nu-mi merge webcam-ul (cu serarile facute corect - zic eu) cu toate ca am facut foarte multe verificari. ---> Sunt dispus daca are cineva bunavointa de a ma ajuta (prin Team Viewer) sa intru oricand (Dar sa fie F. bun cunoscator pt ca sunt satul de cei care zic ca te ajuta si de fapt nu-ti mai merge nimic la sfarsit).
justmeandmycam

Mesajde Maleficent » 01 Apr 2012, 19:20

ma bag si eu in seama...am renuntat de mult la acest site pt ca nu faceam nimic.Ieri m-a convins o prietena sa-mi fac cont nou ca te promoveaza site-ul ca bla bla.am stat ieri alea cateva ore pe 0.98$ si am dat in benga,m-au disperat milogii si labarii cu "show titts"de cum intrau.Membri in disperare,pvt-uri la greu.Cand am terminat periada aia cu 0.98 gata,s-a rupt vraja,nu am mai facut un cent.azi la fel.La ce aveam in room ieri cand eram "cheap"si la ce liniste e acum...lasa de dorit.Nu stiu ce naiba sa mai cred.Credeam ca e mai ok acum dar vad ca pt mine acest site e mort.Nu zic ca vreau minuni inca din prima zi dar totusi,de la cate 15-20 de membri odata in chat room la 0 e ceva diferenta.A...si fake admini din aia in disperare,deja imi vine sa le zic tot ce-mi vine la gura...
Maleficent
VETERAN
VETERAN

Mesajde morandy33 » 02 Apr 2012, 11:30

justmeandmycam scrie:Elizee, ca idee eu folosesc aplicatia lor "greoaie" si mi se intampla asta.
Cred ca ei nu stiu ce scuza sa mai bage ca sa te determine sa crezi ca este din cauza ta... :|

Eu am reinstalat Windows-ul (am bagat XP PRO SP3) pe desktop pt ca pana acum am rulat pe Windows 7 Ultimate iar pe laptop am ramas pe windows 7. Am luat webcamsplitter v 1.3.1 si imi merge SUPER (nu-mi mai consuma multe resurse/CPU). Azi vreau sa intru si sa vad daca am aceleasi probleme. In cazul in care vad vre-o schimbare (in bine) o sa postez aici (cu toate ca nu cred ca este irelevant faptul ca nu sunt membrii in chat room cu formatarea si reinstalarea tuturor aplicatiilor care sunt necesare in VC)

Programe instalate:

- adobe reader
- adobe flash media live encoder 3.2
- adobe shockwave player
- adobe flash player
- adobe air
- Java
- WebCam Splitter v1.3.1
- JasminHD_V1076
- Google Chrome
- Mozilla Firefox 11.0

OFFTOPIC: Folosesc aplicatia lor pentru ca pe Chrome si Firefox (am incercat si versiunile vechi) nu-mi merge webcam-ul (cu serarile facute corect - zic eu) cu toate ca am facut foarte multe verificari. ---> Sunt dispus daca are cineva bunavointa de a ma ajuta (prin Team Viewer) sa intru oricand (Dar sa fie F. bun cunoscator pt ca sunt satul de cei care zic ca te ajuta si de fapt nu-ti mai merge nimic la sfarsit).

te pot ajuta eu sa ti mearga mozilla si explorer fara a mai folosii soft ul lor care consuma foarte mult din resurse mai ales daca mai ai si vre un split deschis , am si eu o intrebare .. cum va mers pe LJ perioada ce a trecut ...as vrea sa stiu asta, de la mature in special
morandy33

Mesajde justmeandmycam » 07 Apr 2012, 07:32

Merci morandy33!
Ti-am trimis un mesaj.
justmeandmycam

Mesajde sexydolllili » 07 Noi 2013, 23:15

Buna.
Incep prin a va spune ca si eu fac videochat.
M-am apucat de meseria asta de 1 saptamana si pot spune ca nu imi merge mai deloc,adica deocamdata am facut in 1 saptamana doar 100$ si asta pentru faptul ca am un membru care mi-a dat privat de vreo 4 ori pana acum ca altfel dupa prima zi aceea cu 4 ore de promotie nu am mai avut nici un privat..iar atunci am facut vreo 30$.
Am observat in aceasta seara ca aveam doar30-35 guest in camera si m-am gandit sa schimb pozitia in una in care sa se poata vedea in spatele meu ceva mai atragator si surpriza:am avut la un moment dat si 300 de guest in camera.Deci acum stiu cu trebuie sa pozitionez atat camera cat si pe mine pentru a fii cat mai atragatoare atat eu cat si backround-ul.Mentionez ca site-ul este LiveJasmin.
Aveti ceva sfaturi pentru mine?Poate cineva cu experienta care chiar face chat si care la inceput nu a facut $$ (ca si mine de altfel)?
Credeti ca a-r trebui sa renunt tinant cont de faptul ca am facut doar 100$ in o saptamana?
Nu sunt extrem de frumoasa dar nici extrem de urata,sunt o persoana normala.am un corp destul de bine definit si chiar nu stiu de ce nu imi merge pe LJ.
Nu ma intelegeti gresit,nu tin neaparat sa fac bani din prima dar nici sa pierd timpul de pomana.
Inca nu cred asta si din acest motiv va rog sa imi raspundeti si mie daca si cand aveti timp cu ceva sugestii si sfaturi.
Stiu ca internetul este plin de forumuri pentru acest tip de job dar nu stiu cat de adevarate sunt postarile celor ce nu au facut sau fac videochat si de aceea a-s dorii daca se poate sa imi raspunda cineva care a facut sau face videochat.
Multumesc anticipat de raspunsuri.
sexydolllili

Mesajde sexydolllili » 07 Noi 2013, 23:20

A si inca ceva:voi folositi LiveJasmin TV ?Adica a-ti activat LiveJasmin TV?Daca da,va merge mai bine cu el activat?
Multumesc din nou.
sexydolllili

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj