LiveJasmin

Lista cu siteurile de video chat plus opinii despre ele

Mesajde seba76 » 13 Noi 2014, 03:34

multumesc mult. Este sigur ca nu voi beneficia de promovare?
seba76

Mesajde googlefun » 13 Noi 2014, 10:46

seba76 scrie:multumesc mult. Este sigur ca nu voi beneficia de promovare?

seba@ :)
Se presupune ca stie despre ce vorbeste ! Tu vrei sa jure cu mana pe biblie aici ? lol
Promovarea de care spui, dupa parerea mea ,te va duce in situatia sa te bucuri cateva zile de incasari ca si pe primul si apoi vei reveni la situatia de acum .
Totusi , poti incerca cu al doilea sceenname .Poate va prinde mai bine al doilea .Sa mergi cu 2 in paralel mai ales pe aceeasi categorie in care sa apari intr-unul cu, sa zicem Baby19shyteen si al doilea Wifecrazyboobs ,nu pare un lucru serios vizavi de members .Mai ales ca fiind un site cu free ,te pot vedea pe ambele ..doar tinand mouse-ul pe poza de profil a fiecarui screen.
Daca va merge al doilea ( avandu-l inchis pe primul ) , ramai cu el .Unu si bun .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamChatStudio » 13 Noi 2014, 13:05

Nu o sa ai nici o promovare pe al doilea screen,mai mult iti va merge si mai prost dar nu-ti ramane decat sa-l deschizi si sa constati singura treaba asta.In orice site prima data esti new model,pe urma,oricate screenuri ai deschide nu o sa mai fi model nou pentru ca toate sites tin baze de date.
Din punctul meu de vedere ,ca model independent jasmin ar fi ultimul site pe care l-as deschide dupa ce mi-as face scoala bine de tot pe alte sites.Eu daca m-as apuca acum de vchat ca model independent mi-as face screenuri pe toate sites infara de jasmin,as citi pe acest forum absolut tot despre site,posturile pozitive dar si pe cele negative si le-as rumega asa vreo 7-8 luni in timp ce m-as chinui sa-mi fac un nume in alte sites si sa invat ce inseamna vchatul.Din pacate majoritatea incepatoarelor se uita saracele la topul ala si cugeta ca pot si ele dar in realitate lucrurile stau total diferit de ce cred ele:) si in felul asta isi strica singura sansa reala pe site.
Eu cu ani carca de vchat si cu studiu ani de zile si tot am avut o frica pentru modele ca nu vor ar avea success pentru ca exista cateva sute de chestii de care depinde daca o sa ingrosi randurile sau o sa faci performanta.
Te sfatuiesc sa mai incerci si alte variante,alte sites,daca nici acolo nu o sa faci bani va trebui sa te gandesti serios la ce ti-am spus in postul anterior,undeva la tine ca persoana este problema.

Bafta acolo!
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde AliceW » 03 Feb 2016, 11:21

Am si eu o nelamurire. De ce primesc doar 36 de centi/mesaj cand schimb mesaje cu un membru in conditiile in care el plateste 1.2 credite, iar pe mine ma informeaza Jasmin-ul ca am share 100%?
AliceW

Mesajde PinkRose89 » 03 Feb 2016, 20:44

Pai daca citeai atenta pe jasmin vedeai ca scrie acolo "Level independent income: Referral income, Fan Club income, Message related income,Awards Bonus, Video income." -adica nu conteaza la ce procent ai ajuns tu pt ca nu iti influenteaza cat % vei lua din mesaje.
PinkRose89

Mesajde AliceW » 04 Feb 2016, 03:36

Ai inteles gresit. Eu n-am zis ca vreau sa primesc suma/mesaj in functie de procentul meu la momentul respectiv. Procentul/mesaj e fix si e 100%, teoretic. E full share. 100% din ce, daca membrul plateste de 3 ori mai mult decat primesc eu?
AliceW

Mesajde DarkBOO » 04 Feb 2016, 22:24

AliceW scrie:Ai inteles gresit. Eu n-am zis ca vreau sa primesc suma/mesaj in functie de procentul meu la momentul respectiv. Procentul/mesaj e fix si e 100%, teoretic. E full share. 100% din ce, daca membrul plateste de 3 ori mai mult decat primesc eu?

Am impresia ca membrii din fan club au reducere la mesaje...poate d-asta...
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde AliceW » 05 Feb 2016, 03:22

Nu am fan club. :) Iar membrul plateste fix 1.2 credite, l-am si intrebat, iar eu primesc 36 de centi, care chipurile-s "full share". Trist rau.
AliceW

Mesajde PinkRose89 » 05 Feb 2016, 19:49

The share is 30% pt raspunsul la mesaje ,asa scrie peste tot pe jasmin.
Probabil ca s-a produs o eroare si iti arata 100%
PinkRose89

Mesajde DarkBOO » 06 Feb 2016, 09:59

PinkRose89 scrie:The share is 30% pt raspunsul la mesaje ,asa scrie peste tot pe jasmin.
Probabil ca s-a produs o eroare si iti arata 100%

Comisionul din mesaje este de 100%... Oricum 'taxa'' de mesaje este doar de cativa centi, asa ca nu se ''imbogateste'' nimeni din asta... Nesimtirea o vad la Canalul Premium, unde se incepe nivelul de la 30%, indiferent la ce prag esti, atunci cand un membru se aboneaza.... Adica ni s-a luat Sneek-Peek pentru acest Premium de unde mare branza nu se face si de la care au ogramada de pretentii... In fine, noi sa fim sanatosi! 8)
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde Ioana K » 15 Mai 2016, 18:35

Buna
Am o intrebare?
Pe live Jasmine exista sectiunea de VIP Model. Ca unii membrii ma intreaba ? Despre ce este vorba ? Am primit un nickname sa i contactez pt detalii ? Dar nu stiu,mi se pare dubios ? Multumesc!
Ioana K

Mesajde tomaadrian » 18 Mai 2016, 10:09

Buna.
Nu exista asa ceva. Exista in schimb modele promovate suplimentar de catre ei pe site in functie de mai multe criterii.
Nu vei primi niciodata de la LJ invitatie sa devii model VIP de pe un nickname oarecare.
Succes acolo !
tomaadrian

Anterior

Înapoi la Lista site-uri Adult Video Chat