Livejasmin probleme cont master

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde robert1223 » 14 Mar 2013, 04:36

salut , am si eu o problema in urma cu ceva timp am detinut un cont master, in care aveam in programul de referal ,un membru care imi facea un profit destul de multumitor , acel master il detineam impreuna cu un prieten de al meu , contul era facut pe numele meu si asa mai deparate , am ajuns in punctul de a ne certa si de a inchide studioul , cum acest cont de master facea bani va dati seama certuri groaznice , in fine , problema e ca acest cont a fost inchis de prietenul meu care avea acces la cont si detinea buletinul meu si poza cu mine , totul necesar pentru a deomnstra fraudulos ca eu sunt !!! si ce credeti ca a facut?!! mi-a inchis contul!!! .................... am tot incercat sa explic celor de la livejasmin sa imi redeschida contul si nimic , imi tot spune sa imi fac altul , sa imi fac altul si tot asa mai departe , acum nu inteleg daca acest cont a fost inchis?, oare de ce mai am acces pe el si in plus de asta de ce inca imi arata la plati luna de luna zi de zi cum imi creste referalul ?daca acest cont a fost inchis .... vreau sa stiu daca exista o cale de a deschide acest cont ?tin sa precizez ca de cand a fost inchis contul ,acolo sau strans 5 mii de dolari!!! .... cine stie o cale ne putem intelege la a avea un profit pe urma acestui ajutor oferit mie !!!!!!!! va rog frumos
robert1223

Mesajde robert1223 » 15 Mar 2013, 02:58

ma poate ajuta cineva ?
robert1223

Mesajde fetish » 15 Mar 2013, 12:12

sa o stabilim clar de la inceput , eu nu vreau nici o parte din acest profit ,, si nu vad de ce si cum ai putea da cuiva , daca prietenul in cauza are acces la contul tau si actele tale , nu prea ai ce face decat sa dai un e mail stafuului de la jasmin in care sa le spui ca ti -au fost furate actele si sa ceri modalitati supliemntare de verificare a celor care au acces la contul respectiv

asta e cam ceea ce am inteles eu din postul tau , pt ac situatia ori nu e clara ori nu e explicata clar :(
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Michelle123 » 15 Mar 2013, 12:41

E un pic mai complicat daca a avut tot ce i-a trebuit ca sa poata inchida contul...Dar poti insista cu mailuri.Poate reusesti.Asta e singurul sfat sa tot insisti si ca incerci sa ii convingi ca nu ai fost tu cel care a inchis contul...Bafta!
Michelle123
User Junior
User Junior

Mesajde RTModels » 15 Mar 2013, 14:11

Vorbeste cu ei asa cum te-a indemnat si Fetish, si incearca sa le trimiti si poze cu tine si actele + o poza cu tine si data in care trimiti cererea, asta ar fi o verificare in plus pe care partenerul tau nu are cum sa o faca. Succes acolo.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde fetish » 15 Mar 2013, 14:43

sau poti cere din partea stafului de la jasmin ca dubla verificare sa ii ceara preitenului in cauza copie dupa un alt act de identitae , certificat de nastere , eu sunt ferm convins ca daca ii bazai cu email uri o sa reusesti

bafta
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde SFG2707 » 15 Mar 2013, 14:49

Da, eventual o poza cu tine tinand actul de identitate intr-o mana si data de azi scrisa pe o foaie in alta mana. Spune-le ca nu vrei sa deschizi alt cont atata vreme cat asta produce ( ca doar asta e motivul pentru care nu vrei sa fie inchis).
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde robert1223 » 30 Mar 2013, 04:41

fetish scrie:sa o stabilim clar de la inceput , eu nu vreau nici o parte din acest profit ,, si nu vad de ce si cum ai putea da cuiva , daca prietenul in cauza are acces la contul tau si actele tale , nu prea ai ce face decat sa dai un e mail stafuului de la jasmin in care sa le spui ca ti -au fost furate actele si sa ceri modalitati supliemntare de verificare a celor care au acces la contul respectiv

asta e cam ceea ce am inteles eu din postul tau , pt ac situatia ori nu e clara ori nu e explicata clar :(

uite ce sa intamplat , contul a fost facut de mine , pe numele meu cu actele mele si asmd!! el avea acces la adresa mea de mail avea acces la contul de master plus actele mele necesare !!! prin acces inseamnand parola plus - id meu si de la jasmin si de la mail
robert1223

Mesajde robert1223 » 30 Mar 2013, 05:34

fetish scrie:sa o stabilim clar de la inceput , eu nu vreau nici o parte din acest profit ,, si nu vad de ce si cum ai putea da cuiva , daca prietenul in cauza are acces la contul tau si actele tale , nu prea ai ce face decat sa dai un e mail stafuului de la jasmin in care sa le spui ca ti -au fost furate actele si sa ceri modalitati supliemntare de verificare a celor care au acces la contul respectiv

uite ce am vb cu ei
orgasmshow12: i will creat a new one , if you're going to transfer my money to my new account and my member from referal in my new account
Juliana: I am sorry but once an account is closed it can not be reopened again, you can create a new one if you wish
orgasmshow12: there must be someone higher than you , to need to understand this problem
orgasmshow12: yes , but i dont want really to be closed this account
Juliana: Explaining about the rest of your payments
Juliana: IN this case you need to send your request via e-mail to payinfo@livejasmin.com with the scanned copy of your ID and a recently made Face+ID photo attached from your registered email address.

orgasmshow12: i dont have any message
orgasmshow12: no
Juliana: May I ask you if sou have got a message abut the cancelation?
orgasmshow12: and as you can see , my account is close and i dont have any money in my payoneer account
orgasmshow12: as i can see i have $5,762.96 from 2012-01 01-15 until now
Juliana: As I can see you have from 16th November $1,307.77 on your account, that will arrive to you in case you have colsed your account
orgasmshow12: ?
Juliana: Allow me a moment please.
orgasmshow12: look and tell me how much money is there from 01-01-2012 until now
orgasmshow12: but i never asked for close , and there is money
Juliana: IN case you have asked for close, you will receive the moeny left on the accounts
orgasmshow12: i have money there
orgasmshow12: to see
orgasmshow12: look at my referral and look at my Sales Statistics Master Account
orgasmshow12: i can do that yes , but i lose money from this account right?
orgasmshow12: except in such cases would need to be
Juliana: YOu can still register a new account but the closed ones can not be reopened again
orgasmshow12: and was not my fault
orgasmshow12: but i want to be reopenend because there is money and i dont want to lose it
Juliana: Please also not that once an account is closed it can not be reopened again,
Juliana: Please note in case you let your partner accessing your documents, this may happen, as we can only work with your documents and identification papers.
orgasmshow12: I can make a new picture to prove that I am, and to show that those pictures of me that holds adrian tatu are old
orgasmshow12: he was my partner automatically had access to all my accounts
orgasmshow12: I do not want to lose this account because it produces money
orgasmshow12: This account has been suspended without my approval ,My partner Adrian Tatu , closed the account without my approval, he had access to my email address and my papers necessary to close this account , we had a fight and he took revenge on me
Juliana: IN case an account is closed, it can not be reopened for security reasons.
Juliana: Please note this account is closed, not suspended.
orgasmshow12: the problem is
orgasmshow12: ok , as you see this account is suspended !!
Juliana: May I ask you what your issue is exactly?
orgasmshow12: can you help me?
orgasmshow12: i have a old problem with this account
orgasmshow12: ok juliana
Juliana: I am sorry, currently there is no Romanian speaking customer support available. You may try using an online dictionary:  http://translate.google.com/ 

Juliana: Welcome,
orgasmshow12: can i speak with someone who know romanian language??
robert1223

Mesajde sirflorinus » 07 Iul 2013, 02:04

imi dau seama ce training au avut fetele din studioul tau pe partea de engleza :)
sirflorinus
User Junior
User Junior

Mesajde Pumpy » 07 Iul 2013, 02:15

robert1223 scrie:
uite ce sa intamplat , contul a fost facut de mine , pe numele meu cu actele mele si asmd!! el avea acces la adresa mea de mail avea acces la contul de master plus actele mele necesare !!! prin acces inseamnand parola plus - id meu si de la jasmin si de la mail

Cu alte cuvinte singur ti-ai dat foc la valiza, ce nu inteleg este de ce te vaiti, este ca, si cum ai pleca in vacanta, lasi usa deschisa la casa si un afis pe care scrie" intrare libera la furat" exact asa ai procedat si tu, crearea unui cont de master implica printre altele si o siguranta marita inclusiv sa nu aiba nimeni acces la mailul cu care sa facut inregistrarea, parola, actele uploadate, user si pass la contul de master, etc. totul trebuie sa fie STRICT PERSONAL!! data viitoare sunt convins ca, nu vei mai oferi date personale altor terti.
Pumpy
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj