LiveJasmin feedback - initiere discutii

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde alexiss » 15 Feb 2014, 21:51

Salutare ,

marti 11 februarie , asa cum deja participantii de la AWSummit cunosc , a avut loc o intalnire cu CEO-ul Jasmin.com / Docler in care s-au discutat diverse chestiuni de interes comun , printre care si cel de studio agreat .

Printre temele de discutie a fost si importanta banarii pe IP / Tara , eu prezentand problema ca fiind una extrem de importanta , asa cum si este , si explicand ca modelele se vor simti mult mai confortabil si se vor exprima mult mai free atunci cand vor sti ca country block functioneaza asa cum trebuie .

Propunerile mele au fost :
- in primul rand sa functioneze pe TARA si nu pe ORAS / Regiune
- in al doilea rand sa baneze si membrii care provin din tara respectiva , nu doar guestii
- in al treilea rand sa existe libertatea de a selecta orice tara (chiar si USA daca asa vrea un model ...)

Daca aveti alte viziuni in acest sens , va rog sa mi le impartasiti .

Intr-o alta ordine de idei , am primit in urma cu cateva minute un email in care mi se cer mai multe detalii legate de IP Block / Country Ban .

Ca sa ma asigur ca toate problemele sunt acoperite si nu doar cele cu care eu m-am confruntat , sau de care am auzit , am rugamintea sa scrieti pe acest topic un feedback / idei legate de Cuntry Block pe Jasmin , sau pur si simplu problemele cu care v-ati confruntat in ultima perioada cu acest sistem de blocare .

Vesti bune : incepem sa rezolvam probleme .
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde GlamourFoto » 16 Feb 2014, 01:02

Salut Alex, nu pot decat sa ma bucur ca incepe totul sa mearga .... pe drumul cel bun,

Avand ca baza experienta pe care o am cu websiteul livejasmin pot trage cateva concluzii referitoare la aceste subiect, cam asa vad anumite modele problema:

- Ban Membru si ban Ip pentru spammeri / hateri, dar banul sa functioneze nu sa fie un "hide" from list, efectiv sa nu mai poata intra intra in camera modelului nici ca membru nici ca guest sa-si faca de cap.

- Ban Country pentru romania valabil si pentru membrii, nu doar guesti si totodata sa fie accesibile la banare tari precum Italia / Spania multe modele avand rude in respectivele tari si nu isi doresc sa fie vazute de rude.

Indemn si restul modelelor sa contribuie la aceasta lista pentru a se clarifica si delimita cat mai bine toate eventualele "probleme" referitoare la banarea membrilor si a tarilor pentru modelele de pe siteul livejasmin.com

Spor in continuare vorbim din pacate mesajul este scurt pt ca trebuie sa ma retrag.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 16 Feb 2014, 01:42

nu cred ca cei de la jasmin vor fi vreodata de acord cu banarea tarilor dupa bunul plac al modelelor,am observat ca tarile cu putere economica nu se pot bloca,daca vor lasa liber la blocat vor avea de pierdut,ei gandesc in modul business si nu in modul sentiment sau orgoliu,asa orice model careia i se pune pata ,blocheaza america ca vezi domle e unchiu si o vede ,elvetia ca are o prietena pe acolo ,si tot asa si uite cum o mare parte din income se duce pe apa sambetei, pai asa hai sa blocam tot,ca peste tot sunt spammeri ,unchi verisori prieteni lool

nu sunt nici pro nici contra dar asa ceva nu cred ca vor face vreodata cei d ela jasmin,si tind sa le dau dreptate,un model nu va gandi in modul busines ci va prefera sa piarda cascaval decat sa o vada nea gigel din usa si pune orgoliu inaintea banilor ,ceea ce la stuff ul jasmin nu exista asa ceva niciodata sentimentalisme etc si au dreptate ,businessu e business

da sunt de acord cu butonu ban dar sa faca sa dispara individu cateva ore de tot nu doar din lista mea sau pana la prima relogare, pt cateva ore e ok ,zile e prea mult,nu se stie nicioadata de unde vin banii :mrgreen: ,eu una nu cred ca jasmin va pune in aplicare asa ceva ,pt ei banii sunt mai presus si nu confortu modelului,esti model iti asumi asta e

asa gandesc ei...si poate ca stiu ei ce stiu :wink:

p.s mai degraba trebuie ''educata'' modeala ca nu are de ce se feri ca o vede pulea din spania sau italia ca nu da in cap nu fura nu cerseste,nu face nimic rau ,e totu in regula.

asta ar fi super tare sa lase liber la blocat pai cum ne vin noua modeleor nervii si spumele pe toti cretinii ar insemna sa facem pvt intre noi lol,in cateva saptamani se duce lj pe garla ,nu cred ca s-ar accepta blocarea unui ditamai continentu USA pt un membru cretin sau pt fitzele unei madmoisele cu aere de mare diva lady virgina ,asta e de domeniu sf ului :lol:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexiss » 16 Feb 2014, 02:15

Nu ai idee cat de tare ma poti enerva cu negativismul asta ... Deci eu zic un lucru cu subiect si predicat si tu bati campii cu pareri care sunt departe de realitate .

Ideea e simpla . Cu oamenii astia nu s-a vorbit mai deloc ... sau cine a vorbit si-a urmat propriile sale interese . Acum se vorbeste , exista canale de comunicare , mai lasati tampeniile astea si haideti sa construim ceva .

Usa e deschisa , intra cine vrea !
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde sweetgirl » 16 Feb 2014, 02:18

scuze dar nu sunt negativista ,sa dea Dzeu sa aprobe cei de la jasmin,era doar umila mea parere,scuze daca te-am suparat nu asta am vrut,o seara buna si tin pumnii ,bafta,ideea e buna chiar foarte buna dar deja stiu cum gandesc cei d ela lj ,asta am vrut sa spun,din partea mea asa sa fie ,pro

intr adevar s-ar lucra cu mult mai putin stres ,daca ne-ar lasa liber arbitru si sa lucram in liniste ,ai dreptate
de la mine PRO !
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde trompi » 16 Feb 2014, 03:06

ideea e ca cu cat suntem mai multi care sa sustinem/ sa impartim acelasi idei pe care alexis le are cu atat vom avea castig de cauza vorba aia unde-s multi puterea creste!
Ideea blocarii membrilor si guestilor din Romania mi s epare un lucrur foarte bun si daca nu ma insel ar trebuie reamintit suportului d ela jasmin ca ei sunt cam singurii care nu fac acest lucru, pe restul siteurilor aceasta optiune se respecta. La fal si cu banatul membrilor sau clientilor din statul in care un modle rezideaza, atata timp cat acel model sa zicem poate prezenta o factura d ela lumina sau oricare alt act care sa justifice ca traieste in statul respectiv.
Ceea ce tu vrei sa pui hartie alexis mi se pare un lucru destul de nobil, lucru care tine de drepturile modelelor, sa facem in asa fel incat aceste drepuri sa fie respectate!Noua ni se cere atunci cand ne logam pe jasmin sa folosim camera cutare, sa avem lumini bune etc etc, ei bine si noi la randul nostru avem pe langa clauze, si drepturi! Daca tot ei pun atatea conditii de ce s anu punem si noi? Daca tot e o discutie deschisa si cei de la jasmin sunt atenti cu urechea, haideti atunci sa spunem ce ne deranjeaza si ce probleme avem, sa ne sustinem drepturile!
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde SFG2707 » 16 Feb 2014, 05:13

Sistemul de blocare pe LJ e o gluma proasta.
Mi se intampla foarte rar sa vreau sa blochez pe cineva dar ori de cate ori am vrut sa o fac, nu a functionat. In secunda urmatoare era inapoi la mine in camera.
Eu, sa fiu sincera, nu am avut probleme deosebite cu guesti/membri care vorbesc l. romana in chat dar m-as simti mult mai confortabil daca as putea bana si membri din Romania nu doar guesti. Imaginati-va ca eu pe Facebook, pe profilul care il folosesc pentru real life nici macar nu pun poze. Sunt putin diferita pe chat dar nu intr-atat incat sa nu fiu recunoscuta. Tot mi-e teama ca ar putea cineva sa ma recunoasca si sa-mi spuna, sau pe chat numele real, sau pe Facebook numele de pe site-uri. Va dati seama ca am prieteni din toata Romania nu doar din orasul meu. Ar trebui si cei de la LJ sa se gandeasca la acest aspect. Fiecare dintre noi avem o viata personala in afara site-urilor si cum in ziua de azi toata lumea are conturi pe retele de socializare, e foarte usor sa fim recunoscute. Acum chiar sa nu mai folosim retelele de socializare pentru real life de teama sa nu fim recunoscute? Pe mine m-au gasit dupa nume colegi si prieteni cu care nu m-am vazut chiar si din copilarie. Toata lumea ma intreaba de ce nu pun poze cu mine. Ca sunt pudica, de aia :lol:
Sigur ca toti ne asumam riscul de a fi recunoscuti odata ce intram in acest business dar LJ are chiar cel mai prost sistem de banare si blocare. Imi si imaginez unul ce ma recunoste si vine si scrie numele meu real pe chatul LJ. Pot eu sa il tot blochez pana ma ia dracu ca el tot se intoarce in secunda urmatoare si o ia de la inceput. Ca sa nu mai spun ca e suficient sa stii numele meu si sa dai un search pe Google si frumusel se deschid o gramada de pagini cu diverse informatii despre mine, inclusiv adresa mea :evil:
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde dulcyka_sexy » 16 Feb 2014, 09:15

chiar acum cateva zile am discutat si eu cu suportu, dupa ce, un membru pus pe glume, mia zis hello dear sister, do you work here? bleah..i wanan tell mommy...what do you do... am inghetat, pt ca am frate in italia, am verisori in spania, in seara aia numa buna de munca nam mai fost...vorbind cu suportu cum pot bana italy and spain, rasp negativ, nu se poate, nici nu vor introduce pe viitor....inclusiv pe romania toata tara nu vor, decat guestii , si orasul meu..nui corect, avem dreptul sa cerem ceea ce ne avantajeaza, ne face sa ne simtim mai liberi.... alexis, multa bafta iti doresc, sper ca lj sa auda si glasul modelelor independente si pe cel al studiourilor in acest caz cu banarea anumitor tari..iar cine nu vrea sa le fie banate aceste tari, nau decat, treaba lor, dar ar fi corect si frumos sa putem alege fiecare din acea lista inclusiv spania si italia...inclusiv toata romania, nu doar orasul////am prieteni care sunt plecati in alte orase, cu alt pc, pot intra frumusel pe mine...de ce sa fie asa rau si stres? cand siteul ne poate usura putin munca?
bafta all, bafta alexis, sper sa auzim vesti bune :)
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde evaeva1 » 16 Feb 2014, 09:53

Contrazic, afla ca se poate! In scurta colaborare avut cu LJ, am vrut sa banez Franta pe 2 conturi si m-au ajutat! Mi-au trecut ca tara de origine Franta ( deci banata automat) dupa care am putut bana Romania!
Scuze off topic!
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde IsaGlamChat » 16 Feb 2014, 12:10

Eu mi-as dori ca Jasmin sa faca acelasi sistem de blocare al tarii ca in streamate,indiferent ca folosesti aol,proxy sa nu te poti face membru daca pe cartea de credit scrie Vasile the Hater romanian retarded wanker.Eu una am fost mancata de sistemul celor de la Jasmin avand un mare hater pe urmele fetelor pana la urma am renuntat sa ma bat cu ei si mi-am bagat picioarele,aceasi bani chiar si mai multi ii fac in 3-4 siteuri si am scapat de hartuiala si de mesajele ''iar m-a terorizat boul ala''.Pot sa spun ca cei de la jasmin pierd bani,extrem de multi,bani care se duc spre siteurile unde esti ajutat de sistem sa-l blochezi pe retardul care te dispera zilnic sau pe orice alt retard.Ca sa dau exemple in camcontacts te faci membru cu carte din Ro la pulivara,pe ifriends la fel cand o zbura porcul,pe streamate 2 ore atat te faci membru dupa care sistemul te descopera si un mare block vezi plus tipetele istericei de la suport:)),pe cams ai respirat idiotenii block si la revedere,pe cand in jasmin am stat 2 ore cu suportul in pagina modelului,mi-a confirmat ca stie ca am dreptate ca il cheama cum i-am spus,dar ca membrul care cheltuise 6 dolari aka retardul terorist e membru domne`,atunci am zis fuck off.Asta cu blocatul tarii e un mare fas cat timp exista aol si proxy ,cei care sunt cei mai mari teroristi si hartuitori nu sunt romanii obisnuiti,sunt cei care fac parte tot din sistem si-l pot ocoli,plus ca ar evita si situatii de genul cum erau inainte cand exista top member si unii isi tineau modelele sus si multe alte chestii.
Sa blocheze naiba membershipul din Ro cu totul,payoneer,paxum,tot,te cheama Vasile bye,bye birdie.Nu cred ca exista milionari din Ro care intra pe jasmin sa cheltuie milioane si vezi doamne ce trafic extraordinar pierd,mai mult pierd sute de mii de dolari pentru ca in sit in care am fost eu nevoita sa-mi scot modelele de pe jasmin sunt convinsa ca sunt si alte zeci de modele.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde SFG2707 » 16 Feb 2014, 17:49

Da, sistemul celor de la Streamate e ok. Nu e perfect dar e ok si in privinta blocarii membrilor dupa nume si mentinerea blocarii in cazul in care membrul isi schimba numele. Sa ramana blocat pana il deblochez eu, ceea ce nu se va intampla, ca blochez doar pentru motive care nu au pardon.
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde nudaunume » 17 Feb 2014, 15:31

Eu nu inteleg de ce nu baneaza toata Romania sau chiar toti membrii romani. Si asa nu cred eu ca sunt romani care chiar isi incarca conturile cu sume mai mari de 5-10 $.
Pentru mine deja e tarziu ,devenind popular pe retelele de socializare apoi pe L.J a fost foarte usor sa fiu recunoscut . Dar sincer sa fiu nici nu ma mai deranjeaza ,am ajuns la concluzia ca ma agit degeaba si ca mai bine ma concentrez pe ce am de facut decat sa-mi fac griji si bine am facut.
Nu stiu la fete dar eu nu inteleg cum afla lumea de cei care fac la sectiunea gay. Oare chiar nu au altceva de facut decat sa intre sa vada barbati care se incordeaza?? Inainte sa practic videochat habar nu aveam cine face si sincer nici nu-mi pasa in schimb invers nu este la fel.
nudaunume
User Junior+
User Junior+

Mesajde instinct_studio » 18 Feb 2014, 18:59

Salut,

Sunt de acord cu propunerile facute de Alex.
Sper ca aceasta problema sa se rezolve cat mai repede deoarece azi am mai pierdut un model( doua in 3 luni) cu potential din cauza faptului ca banarea nu functioneaza decat pe oras (cand,cum).

Spor la $$$
instinct_studio

Mesajde alexiss » 18 Feb 2014, 20:47

Salut ,

din ultimile discutii se pare ca varianta de a bloca Romania de tot este cea mai viabila . Se pare ca insasi programatorii de acolo se roaga de management pentru o astfel de masura .
Ramane de vazut la ce concluzii si la ce rezultate se va ajunge in urmatoarea (scurta) perioada .
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde bogdanxxx » 18 Feb 2014, 23:04

Ar fi super daca in sfarsit se va putea bloca toata Romania (inclusiv membrii). Multi performeri ar sta mai linistiti si sunt sigura ca livejasmin ar avea doar de castigat din asta.
bogdanxxx
User Junior
User Junior

Mesajde bicepmare » 19 Feb 2014, 11:21

Nudaunume, sa stii ca sunt mai multi gay in Romania decat credem si sunt foarte tenace. Nici eu nu ma uit la alti performeri, abia daca m-am uitat la fete...doar stim cum sta treaba si nu vrem sa le deranjam. Au aflat si de mine cativa "amici", cu siguranta sunt gay pt ca am fost foarte discret si zgarcit cu pozele, ochelari soare, peruca, banat TOT ce tine de RO, etc.... asa ca daca ai fost prins, poti fi sigur ca ai fost prins de cunostinte gay :mrgreen: , de care probabil nici nu esti atat de curios :lol: . Cine cauta baieti inocenti si goi pe internet ????! :lol:
bicepmare

Mesajde Crowley » 19 Feb 2014, 22:55

Din postura unui outsider vreau sa apalud aceasta initiativa . Nu am lucrat cu LiveJasmin pentru ca filosofia lor de tipul totul pentru membrii nicio considerare pentru modele mi s-a parut mereu deranjanta ca si pretentiile lor de la modele in ceea ce priveste comportamentul, backgroundul si toate celelalte, pretentii la care eu am considerat mereu ca poate fi indreptatit un angajator nu un partener.
Teoretic insa ideea de a nu lasa modelele sa baneze tari sau membrii mi se pare absurda iar mentinerea in aceeasi politica chiar inutila. Cineva spunea ca ar pierde situl bani asa, nu cred ca este o presupunere coerenta, la urma urmelor spaniolul ala intra pe livejasmin sa cheltuie, nu o vede pe Cristina din Pascani pe site cheltuie la Ludmila din Odessa, nu vad unde pierde situl.
Daca un model nu vrea sa faca un private cu un membru nu il va face si nici macar nu e okay sa fortezi nota, cu exceptia persoanelor traficate pana si prostituatele isi pot selecta clientela si pot refuza clienti.
La urma urmelor insa fiecare merita ceea ce suporta si daca modelele suporta sa fie tratate ca angajate desi nu sunt .....
Crowley
User Activ
User Activ

Mesajde gabriela1971 » 25 Feb 2014, 09:24

Daca am postat gresit rog sa fiu scuzata am tot cautat unde sa apostez dar nu am gasit.
Am o intrebare: Cum fac sa intru cu 2 conturi de pe acelasi calculator in acelasi timp pe jasmine folosind softul lor?
Tin sa mentionez ca am incercat dar nu pot deschide 2 instances ale programului.
gabriela1971

Mesajde dulcyka_sexy » 25 Feb 2014, 11:48

daca te referi strict la jasmin 2 conturi, din soft, ai un mare PLUS ALB +..de acolo poti alege sa mai intri cu alt cont, folosind visit x ca splitter si recomandat de jasmin...daca te referi la alt site si jasmin, ai nevoie de un splitter din care sa poti seta mai multe rezolutii, altfel te vezi in imagine cu 2 benzi negre, ceea ce scade simtitor traficul...pt un astfel de splitter eu cunosc doar xlovesplit....pui ca default 864*480 cat cere jasminul ultima moda, apoi inca una cu 640*480 pt celalt site....
daca lucri doar pe jasmin, 2 conturi, selectezi in visit x splitter doar 864*480..
bafta acolo
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde IsaGlamChat » 25 Feb 2014, 12:28

gabriela1971 scrie:Daca am postat gresit rog sa fiu scuzata am tot cautat unde sa apostez dar nu am gasit.
Am o intrebare: Cum fac sa intru cu 2 conturi de pe acelasi calculator in acelasi timp pe jasmine folosind softul lor?
Tin sa mentionez ca am incercat dar nu pot deschide 2 instances ale programului.

Exista un topic ''livejasmin'' in sectiunea siteuri de vchat,te rog sa postezi acolo intrebari legate de conturi ,etc.

livejasmin-t98.html
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj