LiveJasmin feedback - initiere discutii

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde codruta84 » 26 Feb 2014, 00:29

Asta a fost si problema mea cea mai mare atunci cand am lucrat cu lj, intrau zilnic romani, si destul de rar membri, in general guesti. In ziua de azi chiar stie toata lumea sa intre cu un proxy, nu e mare scofala. Intr-o zi chiar m-am pomenit cu un guest care imi tot scria... "you look so familiar, but you have a different hairstyle (imi coafasem parul total diferit), but the tattoo is the same!" (in general nu imi expun tatuajul decat in pvt, insa acum .... scapase. Cine stie peste cat timp o sa aud de la vreo cunostinta careia nu i-am spus cu ce ma ocup... "Codruta, si ia zi, mai faci chat?"
codruta84
User Junior
User Junior

Mesajde JustModel » 26 Feb 2014, 19:55

codruta, varianta de raspuns:
mai fac, si ce daca? vezi ce blana mi-am luat ieri din noua colectie? si azi m-au sunat si mi-au confirmat ca pot sa-mi iau masina din salon. da tu ce faci?
crede ma, intrebari nu vor mai fi...
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde codruta84 » 27 Feb 2014, 00:06

JustModel, este un raspuns foarte bun si daca voi avea ocazia, probabil ca il voi da. Insa pana cand voi avea intr-adevar banii pentru masina pe care mi-o doresc sau pana cand voi ajunge la nivelul ala de castiguri la care aspir, nu merita sa imi asum un risc atat de mare pentru niste avantaje atat de mici. Cu alte cuvinte prefer sa lucrez pe alte site-uri pe care castig la fel insa riscul e ceva mai mic.

Acum eu nici nu faceam mii de dolari pe perioada pe lj, daca as fi facut atunci m-ar fi durut la bascheti de orice risc.
codruta84
User Junior
User Junior

Mesajde Anonymous2You » 03 Mar 2014, 20:40

Dear Partners,

Please be informed that a new country ban option will be released in the following few days.

Changes in the system:

- For guests, you will be able to ban every single country you wish (out of the 3 dropdown menus in the Performer Center, we will allow every country at one)
- The My Country part will completely ban Members from the country where you reside (in case you select the Guests and Members option)

Best regards,
Jasmin Team

Alex, tre' sa dam cumva o bere?
Anonymous2You

Mesajde class_studio » 03 Mar 2014, 22:03

Bravo mai baieti ... JOS PALARIA !!!

In sfarsit o realizare, deajuns cu umflatul in piept cu bataia pe pectorali cu pumnul strans.
Asta este intradevar un mare ajutor, nu stiu cum ati reusit, dar asta DA.

Cu respect,
Class Studio Team.
class_studio
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 03 Mar 2014, 22:05

URAAAA DECI NU IMI VINE SA CRED !!!! aveam cativa membrii romani care ma frecau la icre rau de tot,deci s-a rezolvat wow si ce sceptica am fost!!! :oops:

MULTUMIM Alexis ,livej,acum imi dau seama cat de negativista am putut fi!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexiss » 03 Mar 2014, 22:12

Ne vedem in iunie la summit si povestim :)
E un prim pas , ma bucur ca iese .
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde dulcyka_sexy » 03 Mar 2014, 22:28

wowww multumim frumos alexis, sa ai parte doar de bucurii, si succes in continuare pe toate planurile tale... :) take care :D
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde IsaGlamChat » 03 Mar 2014, 23:32

Sper sa se rezolve si cu banarea membrilor romani definitiv cei care intra cu aol si proxy,daca reusesti asta Alex,ma imbat si asa beata vin la galati cu un bax de 18 ani :))
Pe mine nu fraieri care intra si ei cu cont de membru ma deranjeaza ci aia care deja stiu ce trebuie sa faca si nu intra normal :wink:

Oricum bravo, e o mare realizare!Sper sa continue:)
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde nudaunume » 04 Mar 2014, 10:18

Din pacate ,majoritatea romanilor care intra si ma urmaresc folosesc proxy sau alte metode .Oricum nu-mi mai pasa de asta ,mie mi se pare tare faptul ca guestii nu mai pot scrie prea mult ca le cere sa se inregistreze imediat ,asta imi place :D
nudaunume
User Junior+
User Junior+

Mesajde LolaHighClass » 04 Mar 2014, 12:30

Felicitari pentru toata ambitia de a reusi, este un mare pas inainte si sunt sigura ca vor urma si alti pasi din ce in ce mai importanti.

Restrictia pentru Guesti - reprezinta in cele din urma faptul ca site-ul a inteles ca modelele nu pot fi terorizate la nesfarsit de membrii ce in veci nu vor intra sa isi faca cont. Daca un Guest doreste sa fie cu modelul respectiv, isi va crea cont mai departe special pentru a putea intra in vorba cu ea, iar aici parerea mea este ca si conversia Guest - membru platitor va fi una mai buna.

Sa aveti o zi faina cu totii!
LolaHighClass
User Junior
User Junior

Mesajde IsaGlamChat » 04 Mar 2014, 16:28

codruta84 scrie:.. "Codruta, si ia zi, mai faci chat?"

Mi-am adus aminte de o faza cu 2 cocalari pe strada care au intrebat-o pe o bunaciune''ce faci draguta,cum stai cu fututul?'' La care ea le-a raspuns ''Eu fac bine dar voi cum mai stati cu laba?''.Asa si tu trebuie sa i araspunsul potrivit,crede-ma nu-ti va spune nimeni in fata ,va vorbi pe la spate si somehow oricat te-ai proteja si in cazurile in care nu stia decat fata respectiva tot s-a aflat,banuit,etc.Din ce sa faca o fata de 20-30 de ani fara bani,bani multi in ziua de azi,prostitutie sau videochat.Asa ca tu vezi-ti de treaba si cat timp nu ai aspiratii de cine stie ce functii inalte nu baga in seama lumea:)
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde codruta84 » 04 Mar 2014, 21:44

pocahontas scrie:Mi-am adus aminte de o faza cu 2 cocalari pe strada care au intrebat-o pe o bunaciune''ce faci draguta,cum stai cu fututul?'' La care ea le-a raspuns ''Eu fac bine dar voi cum mai stati cu laba?''.Asa si tu trebuie sa i araspunsul potrivit,crede-ma nu-ti va spune nimeni in fata ,va vorbi pe la spate si somehow oricat te-ai proteja si in cazurile in care nu stia decat fata respectiva tot s-a aflat,banuit,etc.Din ce sa faca o fata de 20-30 de ani fara bani,bani multi in ziua de azi,prostitutie sau videochat.Asa ca tu vezi-ti de treaba si cat timp nu ai aspiratii de cine stie ce functii inalte nu baga in seama lumea:)

Excelent raspunsul :D Intr-adevar nu cred ca mi-ar spune nimeni in fata, iar daca totusi cineva ar veni sa imi spuna ca m-a vazut pe nush ce site, m-as astepta mai degraba sa imi spuna ca sa ma avertizeze decat ca sa ma traga la socoteala.

In alta oridine de idei, in luna februarie am fost bolnava si doua saptamani nu am facurt niciun ban, si la final de luna tot am de luat mai multi bani decat luam de la fostul meu loc de munca pe o luna intreaga zi de zi, si fara sa fi avut un salariu mic. Parerea celorlalti devine tot mai neimportanta.
codruta84
User Junior
User Junior

Mesajde googlefun » 04 Mar 2014, 22:41

pocahontas scrie:Eu mi-as dori ca Jasmin sa faca acelasi sistem de blocare al tarii ca in streamate,indiferent ca folosesti aol,proxy sa nu te poti face membru daca pe cartea de credit scrie Vasile the Hater romanian retarded wanker.Eu una am fost mancata de sistemul celor de la Jasmin avand un mare hater pe urmele fetelor pana la urma am renuntat sa ma bat cu ei si mi-am bagat picioarele,aceasi bani chiar si mai multi ii fac in 3-4 siteuri si am scapat de hartuiala si de mesajele ''iar m-a terorizat boul ala''.Pot sa spun ca cei de la jasmin pierd bani,extrem de multi,bani care se duc spre siteurile unde esti ajutat de sistem sa-l blochezi pe retardul care te dispera zilnic sau pe orice alt retard.Ca sa dau exemple in camcontacts te faci membru cu carte din Ro la pulivara,pe ifriends la fel cand o zbura porcul,pe streamate 2 ore atat te faci membru dupa care sistemul te descopera si un mare block vezi plus tipetele istericei de la suport:)),pe cams ai respirat idiotenii block si la revedere,pe cand in jasmin am stat 2 ore cu suportul in pagina modelului,mi-a confirmat ca stie ca am dreptate ca il cheama cum i-am spus,dar ca membrul care cheltuise 6 dolari aka retardul terorist e membru domne`,atunci am zis fuck off.Asta cu blocatul tarii e un mare fas cat timp exista aol si proxy ,cei care sunt cei mai mari teroristi si hartuitori nu sunt romanii obisnuiti,sunt cei care fac parte tot din sistem si-l pot ocoli,plus ca ar evita si situatii de genul cum erau inainte cand exista top member si unii isi tineau modelele sus si multe alte chestii.
Sa blocheze naiba membershipul din Ro cu totul,payoneer,paxum,tot,te cheama Vasile bye,bye birdie.Nu cred ca exista milionari din Ro care intra pe jasmin sa cheltuie milioane si vezi doamne ce trafic extraordinar pierd,mai mult pierd sute de mii de dolari pentru ca in sit in care am fost eu nevoita sa-mi scot modelele de pe jasmin sunt convinsa ca sunt si alte zeci de modele.

Buna
Nu-mi permit sa te contrazic la experienta pe care o ai (citec de multi ani postarile tale & a altora care stiu despre ce e vb aici ) ...dar ..DAR vreau sa spun ca nu ai dreptare cu Streamate .
Eu am descoperit din greseala , total intamplator si fara sa vreau, fara sa folosesc nici un proxy si alte prostii ...DAR POT INTRA SA VAD orice camera de pe streamate ,evident nu show-ul privat .
Adica vreau sa zic ca e un sistem varza si la ei .Dar varza rau ..daca eu din greseala am descoperit asta .Nici nu as vrea sa scriu aici sa explic simplitatea strigatoare la cer ...DAR nici PM nu cred ca-mi este permis pe forum inca .
Culmea e ca daca pe LJ vezi cine e insul(vezi ceva gen "guest nr 34" ) care te freaca la cap, aici pe Streamate nici macar NU STII ca se uita un romanas bine merci la tine ,totul e stealthy ,habar nu ai ca esti privita .Repet asta se intampla numai in free ...adevarul e ca nu poti scrie nimic modelului dar te holbezi bine merci .
Deci mai bine nu mai dezvolt ideea ca dau idei la tampitzei .Incearca sa-mi dai un PM si-ti spun acolo .
O zi buna toturor
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 05 Mar 2014, 01:16

Stiu si eu cum te uiti in streamate dar doar te uiti,nu asta ma intereseaza pe mine,pot sa se uite pana lesina pe free,asta daca apuca sa vada modelele in free,pe mine ma intereseaza sa scap de hartuiala membrilor romani care sunt pusi pe rau nu ca se uita Vasile ca prostu si oricum nu poate sa faca nimic mai mult decat sa-si infiga niste unghii in gat.Si sa specificam ,te uiti daca stii screenul modelului,daca nu-l stii este imposibil sa-l vezi,nu merge cu nimic,nici pe aol,proxy,etc daca este blocata tara nu ai decat varianta de membership.Mai sunt cateva affiliate pe unde gasesti screenuri etc daca stii ce cauti dar again nu asta ma intereseaza,eu vreau ca Ion care are boala pe modelele mele si are si el un studio concurrent sa nu poata face membru, sa-si vada de tarlaua lui si sa nu mai stea in camera modelelor mele cu harfe de cocalar.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 05 Mar 2014, 09:27

pocahontas scrie:Stiu si eu cum te uiti in streamate dar doar te uiti,nu asta ma intereseaza pe mine,pot sa se uite pana lesina pe free,asta daca apuca sa vada modelele in free,pe mine ma intereseaza sa scap de hartuiala membrilor romani care sunt pusi pe rau nu ca se uita Vasile ca prostu si oricum nu poate sa faca nimic mai mult decat sa-si infiga niste unghii in gat.Si sa specificam ,te uiti daca stii screenul modelului,daca nu-l stii este imposibil sa-l vezi,nu merge cu nimic,nici pe aol,proxy,etc daca este blocata tara nu ai decat varianta de membership.Mai sunt cateva affiliate pe unde gasesti screenuri etc daca stii ce cauti dar again nu asta ma intereseaza,eu vreau ca Ion care are boala pe modelele mele si are si el un studio concurrent sa nu poata face membru, sa-si vada de tarlaua lui si sa nu mai stea in camera modelelor mele cu harfe de cocalar.

Ok boss ! Am inteles ideea :D !!!
googlefun
VETERAN
VETERAN

Anterior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj