Live Jasmin Blur la zoom

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde GeoStudio » 15 Oct 2011, 02:30

Buna tuturor,

Revin cu acest topic pentru persoanele care detin in prezent un studio sau pentru cei care stiu despre ce este vorba! am o problema pe LJ la zoom se vede imaginea BLUR!
Problema sta in felul urmator! nu este problema de la webcam de la PC de la nimic deoarece pe streamate sau xlove etc.. imi merge imagine la zoom perfecta! bineinteles aici folosesc Adobe Flash Media Live Encoder 3.2 ma poate ajuta si pe mine cineva cum sa-mi fac la LJ in HD sa-mi mearga imaginea la zoom fara BLUR! folosesc o rezolutie de 960x720 la fel si pe steramate si xlove acolo merge bine prin softul Live Encoder 3.2 chiar nu inteleg care este problema! unde sa setez sa-mi functioneze la zoom la claritatea maxima care suporta camera web! de exemplu cum este pe LJ sau Streamate! merge perfect chiar perfect cu zoom la maxim claritate perfecta!

Va multumesc.
GeoStudio

Mesajde Skins » 15 Oct 2011, 12:53

GeoStudio scrie:folosesc o rezolutie de 960x720 Va multumesc.

Un singur exemplu iti ofer , pentru fiecare site exista o rezolutie MAXIMA ADMISA de exemplu pentru LJ rezolutia maxima este de 800 X 600 , respecta exact indicatiile oferite de fiecare site si nu vei avea probleme .
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde YZF » 06 Sep 2014, 19:48

Problema: Jasmin spune ca am feed-ul blurry si nu vrea sa dea good appearance.
veti spune ca e lipsa de lumina: camera are 15mp si fundalul e tapet maro cu modele, dar am 2 softboxuri, fiecare cu 300w (becuri economice deci randament bunicel lm/w) si doua plafoniere fiecare cu 2 becuri (nu mai stiu cati w are fiecare bec, dar punem inca 150w).
Setup-ul e ok (Canon Legria 506 - hdmi - live gamer hd (pro->864x480, 1mbps bitrate) - pc bun (i5 4690 3.5GHz, 8gb@1600, ssd, instalare curata, windows original), setarile jasmincam sunt cele recomandate de jasmin (facute cu suportul lor in paralel), internetul e ok (ping <40 pana in luxemburg, jitter mic, 0% packet loss).

Explicatia suportului jasmin: camera nu reuseste sa faca focus pe fata din cauza ca e fundalul incarcat (tapetul) => blurry image.
Daca trec insa camera direct in tv prin hdmi, e super clar, si face focus pe fata fara probleme (am si dreptunghiul care arata cum urmareste fata) cu jumatate din lumini aprinse (face si cu toate aprinse dar deja poate inchide diafragma si am dof mare deci totul clar)

As prefera sa nu dau jos tapetul .. se si potriveste dar a si costat ceva materialul si manopera, ca sa il inlocuiesc cu altul

Mersi anticipat pentru raspunsuri.
YZF

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj