Lista aplicatii necesare!

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde ntzlol » 29 Aug 2012, 01:24

Am si eu nevoie de o mica lista de aplicati de care sunt nevoie pe fiecare calculator de videochat.

Ma refer la programe genul :
Flash + Flash IE + Adobe AIR + Framework 4.0 + ...
Imi puteti da o lista de aplicati obligatori care sunt necesare ? Va multumesc anticipat.
ntzlol

Mesajde Anonymous2You » 30 Aug 2012, 02:21

ntzlol scrie:Am si eu nevoie de o mica lista de aplicati de care sunt nevoie pe fiecare calculator de videochat.

Imi puteti da o lista de aplicati obligatori care sunt necesare ? Va multumesc anticipat.

Daca stimatii mei colegi sunt extraordinari de nesimtiti si nu se grabesc sa te ajute cu informatii, am sa-mi asum eu responsabilitatea aceasta. sper sa-ti fiu de ajutor.
Bun, sa incepem.
Pasul 1. Deschizi calculatorul, de regula pe undeva prin fata carcasei trebuie sa existe un buton mai mare, apasa pe el cu incredere. Apasssssssaaaaaa.
Asa, ai trecut de pasul 1, felicitari.
Pasul 2. Inchide calculatorul. Instructiunile sunt: Start - Turn off computer - Turn off.

Singura mea speranta e ca ti-am fost de ajutor si ca datorita mie si doar mie ai sa fii un succes in biznizul asta. mult noroc acolo la tine, si nu uita, daca pana la ora 21 nu te intorci in salon nu-ti primesti pastilele.
Anonymous2You

Mesajde GlamourFoto » 30 Aug 2012, 14:58

ntzlol scrie:Am si eu nevoie de o mica lista de aplicati de care sunt nevoie pe fiecare calculator de videochat.

Dupa ce ai driverele instalate corect fara conflicte, poti sa instalezi doar softurile utile activitatii, ele pot fii grupate in cateva categorii:

- Protectie - antivirus firewall pt modelele care nu stiu sa aibe grija de pc.
- Browsere 2-3 browsere tot timpul sa fie instalate in pc, in caz de ai probleme cu unul sa poti sa folosesti altul
- softuri de splittcam la fel 2-3 sa vezi care te multumeste pe tine poate siteul x merge mai bine cu splitterul y si tot asa
- softurile siteurilor sau pluginurile pt browser,
- Flash pt fiecare browser in parte, Adobe FMLE daca e necesar, etc
- optional un soft de mentenanta tuneup un soft pt defragment hdd,+ chestii uzuale (winamp) si cam atat.
Nu sunt anumite softuri tinute top secret care sa aduca membrul in pvt.

Aici este o sectiune unde sunt mentionate unele softuri care pot fi folositoare:
download-softuri-diverse-f37.html

Succes
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj