Laptop

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Loredana95 » 19 Aug 2015, 16:37

Buna,as vrea sa cumpar si eu un laptop care sa tina 2 site-uri(MFC si CB).
Acest laptop ar fi bun? Multumesc anticipat

http://zelix.ro/laptop-hp-4540s-i5-3210 ... axx-2.html

Siii...inca o intrebare ca sa nu mai deschid alt subiect.Am vazut pe CB o tipa care avea 2 camere si i se vedea si fata dar si partea inferioara a corpului :D in acelasi timp.Ce program e asta?:))
Mersi
Loredana95
User Junior+
User Junior+

Mesajde mihai_richG » 20 Aug 2015, 09:33

"Siii...inca o intrebare ca sa nu mai deschid alt subiect.Am vazut pe CB o tipa care avea 2 camere si i se vedea si fata dar si partea inferioara a corpului :D in acelasi timp.Ce program e asta?:))
Mersi

Programul la care te referi este doar un spliter care foloseste optiunea Picture in Picture (PiP) care te ajuta sa transmiti live de pe 2 camere in acelasi timp. :D
mihai_richG

Mesajde GlamourFoto » 20 Aug 2015, 12:02

Loredana95 scrie:Buna,as vrea sa cumpar si eu un laptop care sa tina 2 site-uri(MFC si CB).

Siii...inca o intrebare ca sa nu mai deschid alt subiect.Am vazut pe CB o tipa care avea 2 camere si i se vedea si fata dar si partea inferioara a corpului :D in acelasi timp.Ce program e asta?:))
Mersi

Nu ai luat desktop?

calculator-sau-laptop-t15601.html
recomandare-configuratie-maxim-1400-ron-t15677.html

Spor acolo,
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Studio20 » 20 Aug 2015, 12:50

Pentru cine vrea mai mult de un site simultan, recomandam desktop si nu laptop. Procesor i7 si suficient RAM (8). Nu va zgarciti la achizitie ca apoi sa va plangeti ca nu aveti trafic sau sa il schimbati pentru 3 lunu pierzand 50% din valoare.
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 20 Aug 2015, 13:52

Studio20 scrie:Pentru cine vrea mai mult de un site simultan, recomandam desktop si nu laptop. Procesor i7 si suficient RAM (8). Nu va zgarciti la achizitie ca apoi sa va plangeti ca nu aveti trafic sau sa il schimbati pentru 3 lunu pierzand 50% din valoare.

Deja i s-au dat toate indicatiile si recomandarile necesare pe celelalte doua topicuri deschise despre configuratie desktop si desktop vs laptop.

Eu il astept pe google sa vina sa rezolve problema, sa intrebe despre ce buget este vorba si sa caute solutii, ca nu se mai poate :)
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 20 Aug 2015, 14:00

Nu mai faceti risipa de talent . I sa raspuns pe PM , foarte prompt . :lol:

Si eu considerasem ca s-a mai discutat problema si nu avea rost sa mai scriu din nou , motiv pentru care am ales PM-ul.

Probabil , initiatorul topicului trebuia sa intervina si sa spuna ca a primit raspuns pe PM .

Iertati-o , e noua ! :lol:

Si-a cumparat desktop , acum vrea laptop si 2 camere!!!!! . Cel mai afectat trebuie sa fiu eu si eldiablo@ , pentru ca spa-ul nostru se tot amana ... :lol:

P.S . M-am uitat in Pm .Loredana95@ , nu a citit inca raspunsul meu ,probabil ar fi scris ca nu mai este cazul .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 20 Aug 2015, 14:47

googlefun scrie:Nu mai faceti risipa de talent . I sa raspuns pe PM , foarte prompt . :lol:

Si eu considerasem ca s-a mai discutat problema si nu avea rost sa mai scriu din nou , motiv pentru care am ales PM-ul.

Ce i-ai scris in PM ??? Eu sunt ff curios :)
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 20 Aug 2015, 15:00

GlamourFoto scrie:Ce i-ai scris in PM ??? Eu sunt ff curios :)

Loredana95 scrie:Buna,as vrea sa cumpar si eu un laptop care sa tina 2 site-uri(MFC si CB).

Mersi

Salutare ...

Da , e foarte bun acel laptop .E chiar mai bun (puternic) decat PC-ul pe care-l ai .

In legatura cu ce intrebi tu , trebuie sa cumperi un soft de split care sa faca treaba asta : picture in picture se numeste si doar WebCamSplitter Pro are functia de PIP , versiunea de $39.95 .

Asta este link-ul : Link : https://very-soft.com/product/webcamsplitterpro
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Loredana95 » 20 Aug 2015, 15:19

@Studio20 am desktop(momentan i5) dar as fii dorit si un laptop pentru ca pe cele doua site-uri(MFC+CB) mi se tot cere in pvt sa le arat casa,ba la dush,ba in bucatarie :lol: si ma gandeam ca oricum voiam de mult sa imi cumpar ca parca m-am plictisit sa tot stau in aceeasi camera :lol:
@GlamourFoto ba da,am cumparat pc-ul de vreo 2 luni cam asa parca
@googlefun am dormit,acum m-am trezit si nu mi s-a trasmis in vis nimic cum ca am primit PM :lol:

Multumesc frumos pentru raspunsuri!
Loredana95
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 20 Aug 2015, 15:26

Ce v-am spus eu ca apare !

Fata educata ... :wink:

P.S Trebuie facut ceva .Cand primesti un mesaj PM , ar trebui sa-ti fie trimis si un sms :)))
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Loredana95 » 20 Aug 2015, 15:31

Ar cam trebui :mrgreen:
Loredana95
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări