Kit lumini difuzie sau reflexie ?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Justine » 28 Apr 2017, 21:30

Buna !
As dori sa imi spuna si mie cineva va rog care e diferenta dintre cele doua si care ar fi ceea mai potrivita ?
Folosesc si un webcam loghitech c920 .
Multumesc !
Justine

Mesajde GlamourFoto » 28 Apr 2017, 22:52

Buna Justine, Dragul de c920 ... am fost fascinat de aceasta camera cand a aparut, acum este un pic cam depasita ... atat moral cat si tehnic, recomand sa faci un upgrade.

Poti citi AICI ( click ) un ghid complet despre lumina in videochat, acolo este explicat tot pas cu pas.

Totusi am sa incerc sa te lamuresc un pic, reflexie vs difuzie

Imagine

Ambele merg de minune, daca sunt aranjate corespunzator, daca ar fi sa aleg m-as orienta catre difuzie dar totodata trebuie sa stii ca ai nevoie de becuri mai puternice decat in cazul umbrelei de reflexie.

Acestea fiind spuse iti recomand un kit de softbox ca acesta

Daca mai ai intrebari cu cea mai mare placere iti voi raspunde in limita timpului disponibil
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Justine » 02 Mai 2017, 20:37

Multumesc mult de tot !
Mi-ai fost de mare ajutor , acum sa vad cum voi sta cu bugetul ..
Ce camera sugerezi ca ar trebui sa cumpar incontinuare te rog ?
Justine

Mesajde GlamourFoto » 03 Mai 2017, 06:02

Justine scrie:Multumesc mult de tot !
Mi-ai fost de mare ajutor , acum sa vad cum voi sta cu bugetul ..
Ce camera sugerezi ca ar trebui sa cumpar incontinuare te rog ?

Ma bucur ca ai gasit utila informatia data de mine, pentru ca ai adus in discutie bugetul nu pot sa iti recomand orice webcam, de aceea te intreb in ce suma vrei sa te incadrezi?

Pana ai sa imi raspunzi am sa iti fac o recomandare mai accesibila si anume Logitech C930
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Justine » 06 Mai 2017, 18:49

Scuze ca a durat atat !
La acel model ma gandeam si eu sa il achizitionez , dar am o curiozitate .. oare daca imi cumpar un cablu usb care sa i prelungeasca cablul camerei .. oare calitatea imaginii va fi mai slaba ?
Multumesc ! O zi buna!
Justine

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj