Jasmin-ul nostru cel de toate zilele

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde WinXPfather » 06 Feb 2015, 21:05

ice999 scrie:
sph scrie:
ice999 scrie:modele promovate de site? eu cred ca ordinea aia e in functie de ratinguri/vechime...nu cred ca siteul o prefera neaparat p "angelkiuty" care mi se pare vulgara si e mai tot timpul naked si mai are si 4,99...sau pe "sinfuangelx",care practic pierde vremea pe site, (si arata orobil ce-i drept,eu nu stiu sincer ce cauta aici) pentru ca nu e NCIODATA in pvt..si nu exagerez..va puteti uita pe livejaminer sa verificati

Toate site-urile mari promoveaza (ridica in pagina), "manual" anumite modele pe langa cele promovate automat de algoritmul de ranking. E si normal sa o faca pentru ca au nevoie de conversii cat mai multe sau fac deal-uri cu companii care au in portofoliu anumite modele. Iti dau exemple pe MFC: AriaGiovanni, SunnyLeone si gagica cu ClubCinna (CinnaBuns).

Pe LJ as da un nume de model care a facut pana de curand parte din aceeasi categorie a modelelor promovate datorita unui parteneriat cu o companie mare, dar sunt satul sa citesc din nou sute de posturi in care tipa toata lumea ca se fac manevre si ca unele modele sunt promovate artificial de LJ. Nu sunt manevre, e marketing si de pe urma acelor modele beneficiaza toata lumea pentru ca membrii adusi de ele raman pe site si intra si la alte modele.

no problem..zi macar daca e romanca? sau din philippine? sau rusoaica?:)))

OMG!!! Dar ce relevanta are? E vorba de un principiu. Ce conteaza cine e, conteaza ce calitati trebuie sa ai si ce conditii sa indeplinesti.

E din SUA. Acu ca ai aflat cu ce te ajuta?
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 06 Feb 2015, 21:29

pocahontas scrie:Eu am vorbit din punct de vedere al omului din spatele modelelor,nu ma intereseaza de unde,cum si in ce fel vine traficul dar voi face orice imi sta in putere ca acel trafic sa vina la mine si nu la altcineva si care este cel mai bun barometru decat incasarile.Eu nu m-am plans si nu ma voi plange niciodata de trafic,daca modelele mele nu vor mai avea trafic inseamna ca noi nu facem ceva bine pentru ca asa cum spuneam in primul post poti face bani si cu membri putini ,nu-ti trebuie milioane de membri pe care oricum nu ai cum sa convertesti iar traficul din punctul meu de vedere este foarte decent pe jasmine la ora actuala,ca nu vinde toata pulimea I don't fucking care,ca doar nu-I pasa nimanui daca vinde vecinul.

Absolut corect, cum am zis, daca fiecare isi face treaba, toti au de castigat si sistemul merge ca uns.

Voi vorbiti din punct de vedere al webmasterilor si e normal sa vreti modele care convertesc si care le puteti trage in alte sites unde platesc mai bine etc dar modelul va sta unde el este multumit si ca bani si pana la urma si ca stil de lucru.

Corectez aici. Webmasterul nu va trage niciodata modelul de pe un site pe altul. Adica niciodata un model bun. O poate face eventual cu un model ce se iroseste pe bongacams de ex. si nu face bani si-i vede potentialul, dar nu cu un model bun pe un site. Sunt toate motivele sa nu o faca si nici unul sa o faca.

1. Exista riscul ca daca face performanta pe un site sa nu-l faca si pe altul. Oricum nu din prima luna.
2. E impoisibil de convins ca practic nu ai concret nimic de oferit.
3. webmasterul alege siteul indiferent daca e LIttleRedBunny pe el sau nu. Cei ce promoveaza imlive de ex gasesc o LRB a imlive-ul. webmasterul alege siteul in functie de rata de conversie, care asta depinde de genul de trafic ce-l au si de provenienta acestuia si de cat de bine aleg unde sa-l trimita. webmasterii se afiliaza cu toate siteurile si un alt criteriu dupa care il aleg e de ce le ofera programele. Ce procent REVS, ce suma PPS si desigur de seriozitate. Ce nu prea stiu modelele e ca un webmaster nu poate controla corectitudinea incasarilor. Merge pe incredere. Modelul vede minute scurse de privat si inmulteste cu tariful pe minut si afla suma. La afiliati controlul e doar la site. Ce poate testa din cand in cand e sa faca cate o sale si sa vada daca se contorizeaza. Dar in general se merge pe incredere ca siteurile nu risca furturi ca daca isi terfelesc imaginea si-au dat foc la palarie. Daca s-a dus zvnul ca fura s-a terminat cu sitele respectiv. Webmasterii mari greu risca sa testeze siteuri noi sau siteuri mici. Daca webmasterul are de ex trafic de Franta, pot fi cam toate LRB-urile pe LJ nu cred ca-l va trimite acolo ca sigur va considera ca xlovecam sau eurolive va converti mai bine. Si nici nu va incerca sa o mute pe LRB pe xlove ca nu e vorbitoare de franceza ca sa conteze, motiv pentru care nu-l trimite pe LJ. Pot continua...dar cred ca e de ajuns ca argumentare.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde sph » 06 Feb 2015, 21:47

@ice999 unele studiouri isi promoveaza modelele asa cum pot, alte studiouri deloc si totusi le merge bine. Unele studiouri au parteneriate cu LJ, altele nu.

Acum in functie de planul de marketing si sales pe termen lung, exista perioade in care studiourilor li se repartizeaza un calup de trafic mai mare, iar dupa jumatate de an modelele independente incep sa fie mai favorizate sau la egalitate cu studiourile. Site-ul nu va anunta niciodata public ce decizii ia in privinta traficului pentru ca modelele nu inteleg ca anumite lucruri trebuiesc facute si ca daca 4 luni iti merge mai prost este doar rezultatul unei strategii ce (teoretic), ar trebui sa multumeasca pe toata lumea dupa incheierea perioadei mai negre. Iar daca modelele respective pleaca in numar masiv planul companiei se duce de rapa.

Personal daca as detine un site mare ce tine la imagine as favoriza studiourile. Pentru ca acolo se pot investi sume mai mari si pot aduce calitatea pe care mi-o doresc pe platforma mea. Studiourile dau amenzi cand modelele gresesc, studiourile obliga modelele prin contract sa vina la program, studiourile au recruiteri care conving fetele sa se apuce de jobul asta. De ce nu as alege studiourile in detrimentul modelelor independente, cand studiourile imi asigura o stabilitate si o continuitate?

@poca - Nu vreau sa fac pe avocatul nimanui aici, dar uneori e bine sa citesti printre randuri.

Din cate observ Evander vine dintr-un mediu diferit de al tau. As zice "diferit al nostru" dar mediul meu e mai complex pentru ca include mai multe aspecte care fac parte din domeniul asta si vad industria si oamenii din ea printr-o prisma TOTAL diferita. Asa ca ii inteleg atitudinea de mini-troll pe care o abordeaza probabil fara sa-si dea seama pentru ca o am si eu deseori (si e amuzant ca naiba sa enervezi lumea). Uita-te si la WinXP care se incadreaza in categoria oamenilor cu experienta complexa in domeniu si face un trolling finut atunci cand simte ca merge facut.

Dar, daca citesti printre randuri, Evander are si el dreptatea lui doar ca s-a exprimat putin haotic. Nu cred ca te-a vizat pe tine cand a batut apropouri dar cand a vazut ca te-ai aprins a intrat in jocul tau. Cu totii suntem orgoliosi si orgoliul ne opreste deseori sa extragem substanta dintr-o informatie.

Ceea ce ti-a spus Evander (despre care nu stiu ce experienta are), iti va recomanda orice om care este direct implicat in afilieri/trafic + studiouri + training modele. Si anume sa nu cataloghezi un site ca fiind bun sau de rahat doar pentru ca este diferit de ceea ce a fost pana acum sau pentru ca nu iti place tie. Ai dreptul sa alegi daca o sa lucrezi sau nu cu acel site, dar daca site-ul este bun sau praf o decid cifrele, nu parerile personale.

Chiar daca nu lucrezi cu MFC, Chaturbate, Cam4, Naked, Camplace, xHamster sau Bonga, este obligatia ta ca patron de studio sau ca trainer sa urmaresti in permanenta evolutia lor pentru a nu pierde contactul cu evolutia industriei. Pentru ca daca aceste site-uri incep sa castige pozitiile de lideri vor stabili un standard. Acel standard va fi valabil multi ani si va fi implementat si de concurenta cand va vedea ca pierde teren in mod alert. Iar companiile care nu se adapteaza vor muri, indiferent cat de mari au fost in trecut.

Daca marea schimbare te ia prin surprindere vei pierde totul, pentru ca altii deja sunt familiarizati cu noul standard si profita la maxim de el, pe cand tu esti newbie si pana iti dai seama cum sa iesi la liman esti in pragul falimentului.

Cel mai bun exemplu este MFC care se pare ca a impus un standard care a fost preluat de cam4, modificat de acestia si preluat de altii in forma modificata. Acum toate site-urile noi lucreaza pe shows in free. Si daca stai sa te gandesti bine chiar si LJ a avut de curand doua tentative de a face acelasi lucru prin domenii satelit, cu tips-uri si nuditate in free. Deci?
sph
User Junior
User Junior

Mesajde Evander » 06 Feb 2015, 21:51

@pocahontas
Ok, daca eu am gresit, imi cer scuze! Chiar nu cred ca e nimeni interesat de galceava noastra. Daca nu putem sa fim prieteni, macar sa ne toleram reciproc. Daca nici asa nu merge, imi tin eu gura si toata lumea e multumita.

@sph
Esti profesor! Aplicatiile sunt acolo, botii la fel si sunt open surce, la dezvoltarea lor participa orice membru care se pricepe.

@WinXPfather
Ai deschis un subiect care merita un topic separat, colaborarea dintre modele si afiliati, continut contra trafic. Nici pe CB nu prea te intelegi cu ele, doar cele de top inteleg care e schema, dar ele sunt promovate de toata lumea si oamenii vor diversitate. Si parerea mea este ca daca ar intelege cum stau lucrurile, ar fi un pas inainte important.
Evander
User Junior
User Junior

Mesajde IsaGlamChat » 06 Feb 2015, 22:04

Marius nu m-am referit sa-l traga fizic dar sa incerce sa influenteze cumva,stii cum e omul ,I se pare ca mama o stii ala ceva de vorbeste asa si logic ca daca fug cateva zeci de modele sitele pe care-l promoveaza creste si vanzarile lui la fel,mie asta mi se pare ca incearca sa faca .Nu toti sunt ca tine sa spuna si partea buna si pe aia naspa si sa fie corecti,nici nu pot sa-i condamn pana la urma fiecare de unde alearga de acolo mananca dar nu vii si ne faci idioti.
Chiar daca nu ma pricep eu cine stie ce ,poate deloc la treaba asta cu traficul sunt suficient de smart sa stiu ca nu vin membrii din negura timpului.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde sph » 06 Feb 2015, 22:07

@WinXp e prima data cand vad ca se dezvolta discutia pe tema asta afiliati/modele. Si eu zic ca merge deschis un topic sticky pe undeva pe aici.
sph
User Junior
User Junior

Mesajde IsaGlamChat » 06 Feb 2015, 22:08

Evander scrie:@pocahontas
Ok, daca eu am gresit, imi cer scuze! Chiar nu cred ca e nimeni interesat de galceava noastra. Daca nu putem sa fim prieteni, macar sa ne toleram reciproc. Daca nici asa nu merge, imi tin eu gura si toata lumea e multumita.

@sph
Esti profesor! Aplicatiile sunt acolo, botii la fel si sunt open surce, la dezvoltarea lor participa orice membru care se pricepe.

@WinXPfather
Ai deschis un subiect care merita un topic separat, colaborarea dintre modele si afiliati, continut contra trafic. Nici pe CB nu prea te intelegi cu ele, doar cele de top inteleg care e schema, dar ele sunt promovate de toata lumea si oamenii vor diversitate. Si parerea mea este ca daca ar intelege cum stau lucrurile, ar fi un pas inainte important.

Eu nu am nimic cu tine,cred ca ai inteles gresit,am mai repetat asta,asa cum tu ai dreptul la o opinie si eu am dreptul la una ca sa nu mai spun ca eu nu te-am jignit asa cum ai facut-o tu,fiind veteran logic ca ma simt ca doar nu ai scris pt userii cu 3 posturi,ai specificat ''veterani''.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde DannySDX » 06 Feb 2015, 22:16

Ma bag si eu putin in seama cu o simpla chestie, nu pot dezbate ce vorbiti voi pe aici, chiar daca am inteles tot inca nu imi pot da cu parerea in ceea ce priveste webmasteringul....

Ce pot face insa este sa va aduc aminte ca Jasminul deja a avut o tentativa de a aluneca spre stilul MFC, momentan a fost asa ...un test, o briza ...

Daca tineti minte nu de mult implementasera treaba cu "Nude Show" . Au realizat probabil ca inca nu e momentul, dar stati linistiti ca au pregatita si posibilitatea driftului asta, altfel nu vad de ce ar fi facut treaba aia :)

Tind sa fiu si eu de acord ca viitorul chatului va fi ceva gen MFC/Chaturbate. Astazi m-am uitat si eu pentru prima data pe Chaturbate asta, pana acum nu mi-a atras atentia, dar sincer... treaba aia cu botii, moderatorii si aplicatiile e geniala... stilul de munca tot nu imi place, dar ca simplitate si concept e chiar misto....
DannySDX
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 06 Feb 2015, 22:21

Da, dar cum ti-am zis ar pleca modelele care nu ar face nimic pe alte siteuri sa incerce si altceva. Care oricum la un moment dat vor incerca altceva. Si chiar si asta e greu mai ales aici pe forum. Pai cand intru pe bonga ma ia tremuratul. Nu credeam ca o sa vad vch in limba ro in ru etc :). Mor cum vad cum se irosesc fetele alea. Dar cum stiu ca nimic nu e la voia intamplarii in viata si fiecare e acolo unde merita ma resemnez. Nu am cum incerca sa-i zic unui model acolo hai sa-ti arat cum sa faci 5k de ex fara sa te dezbraci macar, ca va fi convinsa ca vreau ceva ascuns. Ca ele oricum nu cred nimic si sa vezi acolo cat de arogante sunt :). Chiar daca as incerca sa fac ceva cu ea nu ar fi sanse ca ma repet nu e din intamplare acolo, atat e mobilata si incercarea va fi sortita esecului. O cam stiu toti. Dar curios e ca vor hali exact de la manglitori. E dovedit!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde sph » 06 Feb 2015, 22:27

@poca aici ii dau dreptate. Ma lovesc mereu de "veterani" care traiesc in trecut si nu vor sa priceapa ca industria a evoluat si ei sunt depasiti. Inca fac bani din inertie pentru ca isi permit sa isi faca reclama, au ramas cu renumele si au un sistem intern mai bine pus la punct decat studiourile nou aparute pe piata. Sau au traineri exceptionali care fac din cacat bici. Degeaba incerci sa le dai sfaturi cand ei ti-o taie cu "daca pana acum am facut bani eu stiu mai bine". Doar ca "pana acum" inseamna ca de doi ani veniturile au scazut si se agata de faptul ca le-a mers bine pe timp de saracie crancena cand lucrau cu cantitate si nu neaparat cu calitate.

Asta nu inseamna sub nici o forma ca toti "veteranii" sunt incuiati, dar o parte semnificativa o sa dispara din peisaj in urmatorii 5 ani. Este industria cu cei mai caposi oameni posibili.
sph
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 06 Feb 2015, 22:30

pocahontas scrie:cum ai facut-o tu,fiind veteran logic ca ma simt ca doar nu ai scris pt userii cu 3 posturi,ai specificat ''veterani''.

Are circumstante ca se referea la veterani in vch nu pe forum, numai ca tu te incadrezi la ambele :). Riscurile statutului de baba :)). Cred ca e ok tipul doar ca a avut o exprimare mai nefericita la un moment dat.

Dar sa vedem partea pozitiva, pe langa ce am trollat (sunt racit dar imi va trece ;) ) eu, a fost stimulat si @sph sa scrie ;). Cine are rabdare sa citeasca poate avea de castigat. Chiar cred ca e un castig pentru vch. Cred ca si o bucurie pentru Ionut ;). Voi vb cu el sa mute discutia si sa o puna undeva vizibil daca tot aveti libarnita ;). Nu o mut eu ca nu stiu sa aleg locul cel mai bun. El e talentat :)).
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 06 Feb 2015, 22:37

sph scrie:Asta nu inseamna sub nici o forma ca toti "veteranii" sunt incuiati, dar o parte semnificativa o sa dispara din peisaj in urmatorii 5 ani. Este industria cu cei mai caposi oameni posibili.

Si eu pot enumera cativa, si exact si cum pierd banii printre degete, cel putin tot pe atat pe cat fac acum, dar nu voi face lista ca mi se pare injust fata de mine, in sensul ca daca e sa cred ceva trebuie sa o si demonstrez. Adica sa implementez la mine si sa demontrez, abia atunci as avea dreptul sa le zic. Sper sa revin in vch ca incep sa ma motivez ;). Dar tare mi-e teama de oferta din piata. Nu de concurenta, ca e funny :).
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Evander » 06 Feb 2015, 22:44

Pocahontas, pe cuvantul meu de pionier (am fost, chiar cativa anisori :D) ca nu ma intereseaza sa fur modelele niciunui site, motivele au fost explicate foarte clar de WinXPfather. Dar clar ma intereseaza ca modelele sa stie ca exista si altceva, si da, ma deranjeaza ca foarte multe modele cunosc doar o parte a medaliei nu si reversul. E strict problema lor ce cale urmeaza. Asta-mi mai lipsea sa ma apuc sa duc si munca de lamurire cu modelele in privinta site-ului pe care sa-si desfasoare activitatea. Oricum e plin de romance peste tot, pe CB e invazie...vin ele singure, nu trebuie sa le aduc eu de manuta. Plus ca nu am limitarile unui studio, pot sa lucrez si cu modele din Palestina ;) Si da, studiourile au meritul ca au scolit o gramada de modele, ca le-au scolit doar in interesul lor e partea a 2 a.
Evander
User Junior
User Junior

Mesajde IsaGlamChat » 06 Feb 2015, 22:56

@Sph,pai asta e,tocmai faptele imi demonstreaza ca sunt bine unde sunt.Daca industria isi va schimba forma,continutul si cerintele toti avem de ales sa mergem mai departe sau sa spunem stop(probabil eu voi spune stop daca nu mai pot face bani cum vreau),daca nu sunt de acord cu ceva asta nu inseamna ca nu studiez sitele,ba chiar l-am studiat foarte bine ca oferea ceva ce MFC nu oferea, din pacate ce este bun pentru cineva nu este neaparat bun pentru toata lumea,eu am vorbit din punctul meu de vedere ca nu sunt avocatul poporului.Eu studiez mereu,nu ma culc pe o ureche dar asta nu inseamna ca ma apuc sa disper si sa fac mutari nejustificate cat timp sunt in crestere si nicidecum in scadere.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde sph » 06 Feb 2015, 23:04

@poca cu toate ca m-am adresat tie de fapt generalizam ca sa inteleaga toata lumea care va citi ce vreau sa spun. Dar iti recomand sa studiezi periodic toate site-urile care au inceput sa creasca in trend, nu doar o perioada si gata. Acum na, nu am de unde sa stiu metodele tale si cat timp faci research si cu siguranta nu iti contest profesionalismul. Era doar un sfat care poate se aplica in cazul tau, sau poate nu, dar cu siguranta pe cineva il va ajuta cand va citi topicul asta.
sph
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 07 Feb 2015, 00:38

Eu era acum ceva timp sa ajung si model. Intr-o discutie cu Adrian fotograful minune al glamurosului din vch am afirmat ca eu ca pularau dar cu pula mica tot fac 3000$ pe luna adunati. Nu a fost sa fie ca nu m-a contrazis, din contra a zis ca si el, asa ca nu a mai existat provocarea. Bine....el e mai credibil ca e si mai sexy ca bine si e 26 ;).

Acum schimb dominanta. Revin la chestiuni serioase. Daca tot avem webmasteri care au dovedit asta, la rugamintea unor cercuri oculte am sa ridic o situatie dilematica moraliceste.

Pentru cautarea, pun linkuri ca mi-e lene sa postez printscreen eventual sa si semnalez ce vreau sa remarc:

https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... hat+studio

Studiati Ad.

La fel:

https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... unk+studio

Si:

https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... fir+studio
https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... tal+studio
https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... our+studio
https://www.google.ro/webhp?sourceid=ch ... ard+studio
https://www.google.ro/webhp?sourceid=ch ... hat+studio

etc etc continuind cu 50 KWs care desigur sunt clar nume ale unor studiouri si nu cautari naturale ale utilizatorului normal ;). E functional? :)
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 07 Feb 2015, 01:02

Cineva ne-a ''francizat'' pe toti:)) Curand cand sitele va fi gata pentru ca momentan este in chinurile facerii o sa le fac si o surpriza si pe prima pagina va aparea mecla mea,numele, insotite de un text ca la gradinita ''Daca in studioul in care ati ajuns nu se iveste acest fatau, inseamna ca nu sunteti in studioul care trebuie ''deoarisce'' numai aceasta mecla angajeaza'':)))
Atunci sa-i vad daca mai ma francizeaza,cat ar fi cineva de nestiutor tot va intra la banuieli :wink:
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde sph » 07 Feb 2015, 01:17

E functional? Si da si nu. Dar din moment ce ads-urile lor sunt asa de foarte mult timp cred ca aduce cat de cat un randament minim cu niste costuri destul de reduse pe keyword. Targetul cred ca de fapt este (sau a fost initial), mai mult pentru seo, bazandu-se pe ideea eronata ca daca bagi bani in adwords cresti in SERP peste concurenta. Dar oamenii ataca la doua capete daca tot fac asta. Este o opinie proprie, nu se bazeaza pe nimic palpabil.

In clipa in care targetezi prin adwords nume de studiori trebuie sa iei in calcul si daca exista cautari pe acele nume de studiouri. Asta inseamna ca acele studiouri trebuie sa aiba parte de ceva branding pentru ca modelele sa ii caute, asa ca in locul lor as filtra niste kw de pe acolo ca sunt inutile.

In general cautarile sunt facute de fostele modele ce au mai lucrat in trecut la studioul X sau de modele care au auzit ca la studioul X se fac bani. Cred ca putine sunt cele care cauta intr-adevar numele un studio si se razgandesc cand acceseaza din greseala site-ul din reclama.

Preconizez ca numarul de persoane care suna sa programeze un interviu e undeva in jur de maxim doua-trei lunar din schema asta, sau 5-6 daca designul, structura si textele site-ului au priza la fete, pentru ca exista si factorul "am cautat X studio, mi-a aparut asta, dar tot X studio mi se pare mai ok", sau factorul "ce plm e asta?". Cei doi factori ii afecteaza oricum negativ bouncerate-ul (care este luat in calcul chiar si cand sunt vizite din ads), asa ca de SEO facut cu cap nu mai poate fi vorba in clipa de fata. Interesul pentru SEO se vede totusi din moment ce site-ul are SSL, lucru total inutil de altfel in mod normal in cazul unui site de recrutare modele.

Ca schema e morala sau nu chiar nu ma priveste, dar recunosc ca sunt curios daca am preconizat bine randamentul.
sph
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 07 Feb 2015, 01:34

Cand am intrebat de functionalitate am omis sa subliniez un aspect. De fapt sa completez cu intrebarea: Merita atat de mult sa faci asta incat sa risti ca din 30 de insi unul mai nebun sa se supere asa din default si pe fondul ca s-a certat cu iubita, ca cineva i-a completat oglinzile ls BMW, ca a mancat orez seara si s-a trezit constipat dimineata, frustrarea ca sufera de ejaculare precoce si ca nici poseta oferita amantei nu i-a placut asteia si sa te contacteze fizic pe undeva? O data l-am salvat eu, dar sunt totusi 30...

Eu cred ca merita. Prinde multe angajari.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Evander » 07 Feb 2015, 01:58

Daca le faci o reclamatie la Google, ii ia in colimator si nu mai pupa ei ad-uri ieftine prea curand. Plus ca s-ar putea sa-i bage si in sandbox daca din analiza lor reiese ca fac si black hat pe SEO. Asta e black hat pe fata si e interzis explicit de TOS-ul Adwords.

Ia uite aici:

"Misrepresentation of self, product, or service

We don't want users to feel misled by ads that we deliver, and that means being upfront, honest, and providing them with the information that they need to make informed decisions. For this reason, we don't allow the following:

promotions that prompt users to initiate a purchase, download, or other commitment without first providing all relevant information and obtaining the user's explicit consent
promotions that represent you, your products, or your services in a way that is not accurate, realistic, and truthful

Examples of misrepresentation: omitting or obscuring billing details such as how, what, and when users will be charged; omitting or obscuring charges associated with financial services such as interest rates, fees, and penalties; failing to display tax or licence numbers, contact information, or physical address where relevant; making offers that aren't actually available; making misleading or unrealistic claims regarding weight loss or financial gain; collecting donations under false pretenses; "phishing" or falsely purporting to be a reputable company in order to get users to part with valuable personal or financial information"

Nu cred ca ajung la ei mai mult de cateva ratacite!

E posibil sa se supere unul si sa le faca un machiaj cu durata de cateva saptamani, dar nu cred ca se va baga cineva cand e mult mai usor sa trimiti un mail, problema rezolvata.
Evander
User Junior
User Junior

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj