Jasmin si Cams.Help!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Michelle123 » 07 Mar 2015, 19:59

Buna tuturor.
Am si eu o mica problema...Mai e cineva de aici care sta simultan pe jasmin si cams?Daca da va rog lamuriti-ma si pe mine ce soft folositi...
Intrucat jasmin nu acorda good quality daca folosesc manycam a trebuit sa folosesc visitx...Iar in momentul in care setez visit x pe cams fie ma arata cu o banda neagra ca si cum ar fi un video, fie am imaginea alungita.Ar mai fi o solutie sa folosesc 2 camere dar nu e tocmai la indemana.
Va rog pentru cele care stati pe ambele siteuri daca ma puteti lamuri si pe mine v-as fi recunoscatoare.
Michelle123
User Junior
User Junior

Mesajde inocenta » 08 Mar 2015, 09:43

Am incercat si eu combinatia asta de jasmin si cams simultan si foloseam doua camere.Din punctul meu de vedere este cea mai proasta combinatie ever.Nu te poti concentra pe niciunul din ele cum trebuie si ambele sunt site-uri ce necesita atentie multa.
inocenta
User Junior+
User Junior+

Mesajde BABE » 14 Mar 2015, 15:33

in softul visitx poti seta rezoltia camerei..dc folosesti logitech c920..eu am dat pe 864x480....te duci in softul visitx la FORMAT si selectezi acea rezolutie...apoi in softul jasmin la fel selectezi rezolutia asta ..pe cams nu st ca nu lucrez cu el dar banuiesc ca si acolo iti poti selecta rezolutia....
sper ca se intelege ce am explicat ..nu prea le am cu explicatu' .
spor la banuti
BABE
User Junior+
User Junior+

Mesajde redmarie » 15 Mar 2015, 14:57

BABE scrie:in softul visitx poti seta rezoltia camerei..dc folosesti logitech c920..eu am dat pe 864x480....te duci in softul visitx la FORMAT si selectezi acea rezolutie...apoi in softul jasmin la fel selectezi rezolutia asta ..pe cams nu st ca nu lucrez cu el dar banuiesc ca si acolo iti poti selecta rezolutia....
sper ca se intelege ce am explicat ..nu prea le am cu explicatu' .
spor la banuti

Asta banuiesc ca stie si ea sa faca :)) eu cred ca a intrebat de formatul imaginii,de exemplu 864x480 este wide(4:3 parca sau posibil sa ma insel) pe cand cams posibil sa aibe format square,implicit daca tu setezi rezolutia 864x480 o sa apari wide pe jasmin(asa cum cer ei) si pe cams o sa ai cate o banda neagra deasupra si dedesubt parca.
am avut si eu problema asta dar de ceva timp nu prea mai folosesc jasminul asa de mult

imi amintesc ca am vorbit cu suportul sa imi schimbe din wide in square si astfel cand stateam pe alt site care cerea square ma vedeam bine si acolo dar si pe jasmin in acelasi timp,sper sa te ajute cumva sau sa ma corecteze cineva care se pricepe.
spor la banuti!
redmarie

Mesajde Michelle123 » 24 Mar 2015, 17:22

Va multumesc cu intarziere pentru lamuriri.
O zi buna va doresc.
Michelle123
User Junior
User Junior

Mesajde redmarie » 25 Mar 2015, 07:35

Michelle123 scrie:Va multumesc cu intarziere pentru lamuriri.
O zi buna va doresc.

de asemenea si eu sper ca ti-a fost de ajutor ce a scris fiecare pe aici;)
redmarie

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj