Invalid Card

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde eldiablo » 16 Apr 2016, 09:14

Sweet ..... Bine ca ti-ai rezolvat problematic
Pt restul .... Momentan nu e nici o panica cu Payoneer , nhms se referea la anumite cazuri particulare cand din cauza unor suspiciuni de frauda sau pur si simplu erori unele carduri se mai blocheaza .....
Va doresc un weekend relaxant
eldiablo
User Avansat
User Avansat

Mesajde sweetgirl » 16 Apr 2016, 22:18

eldiablo scrie:Sweet ..... Bine ca ti-ai rezolvat problematic
Pt restul .... Momentan nu e nici o panica cu Payoneer , nhms se referea la anumite cazuri particulare cand din cauza unor suspiciuni de frauda sau pur si simplu erori unele carduri se mai blocheaza .....
Va doresc un weekend relaxant

mersi, dar din ce a explicat nhms se pare ca nu mi am rezolvat nici o problema, e iluzie optica ... eu asa am inteles
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde Studio20 » 16 Apr 2016, 22:48

Nu va faceti griji ... nu e nici o problema ... puteti folosi mai departe cardurile Payoneer sa primiti bani de la situri si sa scoateti bani din ATM si sa nu-i declarati niciodata ... nimic rau nu poate sa se intample ... toti astia cu lupta anti-evaziune sunt niste idioti si nu au cum sa va prinda pe voi ... care sunteti Superman/Wonderwoman :lol:
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde Versace » 17 Apr 2016, 11:56

Chiar asa! Sa nu va incredeti in semnalele care va sunt transmise. Sunt doar hateri invidiosi pe succesul altora. Si in cazul prea probabil in care se va intampla ceva, mai exista o posibilitate si anune "sa nu ti se intample tocmai tie" deci, totul e bine. OARE? Pregatiti-va viitorul cu atentie, multe lucruri se vor schimba...
Versace
User Activ
User Activ

Mesajde sweetgirl » 17 Apr 2016, 12:58

Versace scrie:Chiar asa! Sa nu va incredeti in semnalele care va sunt transmise. Sunt doar hateri invidiosi pe succesul altora. Si in cazul prea probabil in care se va intampla ceva, mai exista o posibilitate si anune "sa nu ti se intample tocmai tie" deci, totul e bine. OARE? Pregatiti-va viitorul cu atentie, multe lucruri se vor schimba...

Care succes???poate ca primesc 101$ si ce are a face plata impozitelor cu invalid card?pt impozite esti impozitat nu ti se invalideaza cardu.eventual e blocat pt a fi verificat te cheamă frumusel la banca sa verifice de unde primesti banii .asa cum se mai face si cand primesti banii in cont

Invalid card dă la orice card se mai întâmplă.vor sa ti transmită ceva exista datele la banca emitenta cardului te găsesc rapid.
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 17 Apr 2016, 20:11

Pentru corectitudinea informatiei si pentru arhivarea sa corecta pe forum va rog sa va pastrati ontopic. Daca doriti atentionarea modelelor asupra platii impozitelor si consecintele neplatii acestora deschideti topic nou sau postati la cele existente. Daca exagerati cum o faceti aici s-ar putea ca efectul sa fie invers. Ilogica e prea evidenta. Userul sweet a lamurit lucrurile. O eroare si nimic mai mult. Ca vor exista consecinte la tot ce decidem in viata asta e o lema, dar pe topic dedicat va rog.

Sweet nu mai profita de situatie si mai da si tu foc...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 17 Apr 2016, 20:32

sweetgirl scrie:
Versace scrie:Chiar asa! Sa nu va incredeti in semnalele care va sunt transmise. Sunt doar hateri invidiosi pe succesul altora. Si in cazul prea probabil in care se va intampla ceva, mai exista o posibilitate si anune "sa nu ti se intample tocmai tie" deci, totul e bine. OARE? Pregatiti-va viitorul cu atentie, multe lucruri se vor schimba...

Care succes???poate ca primesc 101$ si ce are a face plata impozitelor cu invalid card?pt impozite esti impozitat nu ti se invalideaza cardu.eventual e blocat pt a fi verificat te cheamă frumusel la banca sa verifice de unde primesti banii .asa cum se mai face si cand primesti banii in cont

Invalid card dă la orice card se mai întâmplă.vor sa ti transmită ceva exista datele la banca emitenta cardului te găsesc rapid.

sweetgirl@ ?

1. Payoneer este folosit de o groaza de oameni pentru diverse : Freelancing /eCommerce/Online Advertising / Stock Photography /Vacation Rentals ...deci in nici un caz doar de modele independente :wink:

2.Sa lasi sa se inteleaga , ce-si doresc /imagineaza ai nostri colegi , este pe de o parte lipsit de fair play , iar pe de alta parte este pur si simplu dezinformare ( e drept ca are si un ton amenintator , dar trecem peste ) ...

3. Situatia ar semana prin absurd burlescul ei cu urmatoarea speta : Departamentul Permise Auto se apuca sa anuleze /suspende permise pe banda rulanta si complet aleator din "baza de date " ...sperand ca ulterior , pe acei conducatori auto " ghinionisti " , chiar sa-i prinda bauti la volan , neoprind la trecerea la nivel cu calea ferata etc etc . Probabil multora dintre cei care raman fara dreptul de a conduce in acest mod comico tragic , li se va ura sa aiba chiar accidente cu victime .:))))

P.S Sa speram ca niciodata Politia nu va face asa ceva !! :lol:

Ti se pare halucinant sweetgirl ? Ei bine , considera a fi la fel de halucinant si ce spun unii domni pe aici :)))))
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 17 Apr 2016, 21:18

googlefun scrie:
sweetgirl scrie:

sweetgirl@ ?

1. Payoneer este folosit de o groaza de oameni pentru diverse : Freelancing /eCommerce/Online Advertising / Stock Photography /Vacation Rentals ...deci in nici un caz doar de modele independente :wink:

2.Sa lasi sa se inteleaga , ce-si doresc /imagineaza ai nostri colegi , este pe de o parte lipsit de fair play , iar pe de alta parte este pur si simplu dezinformare ( e drept ca are si un ton amenintator , dar trecem peste ) ...

3. Situatia ar semana prin absurd burlescul ei cu urmatoarea speta : Departamentul Permise Auto se apuca sa anuleze /suspende permise pe banda rulanta si complet aleator din "baza de date " ...sperand ca ulterior , pe acei conducatori auto " ghinionisti " , chiar sa-i prinda bauti la volan , neoprind la trecerea la nivel cu calea ferata etc etc . Probabil multora dintre cei care raman fara dreptul de a conduce in acest mod comico tragic , li se va ura sa aiba chiar accidente cu victime .:))))

P.S Sa speram ca niciodata Politia nu va face asa ceva !! :lol:

Ti se pare halucinant sweetgirl ? Ei bine , considera a fi la fel de halucinant si ce spun unii domni pe aici :)))))

Nu stiu pe ce ton sau daca m am referit la cineva anume.eu stiu ca am vb in general nu m am adresat unei anumite persoane .in fine eu chiar nu am inteles nimic .numai bine!
Google ,halucinatia cu politia si permisu ce sa inteleg ca mi s a invalidat cardu si sunt lăsată de pe cel nou intentionat mi se întinde cursă? Sincer nu stiu ce sa fac ca sa fie t lumea satisfăcută
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 17 Apr 2016, 21:48

Valeuuuu, unde dai si unde crapa:)).
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 17 Apr 2016, 21:55

Imi pare nespus de rau ca nu am verificat inainte , dar , daca stiam ca ai postat (inaintea mea ) win , numai scriam eu polologhia aia :))))

Mai ales daca nu s-a inteles ... :shock:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde eldiablo » 17 Apr 2016, 22:02

oMfG ....cred ca trebuie sters tot ca s-a dus pe aratura subiectul
eldiablo
User Avansat
User Avansat

Mesajde googlefun » 17 Apr 2016, 23:54

eldiablo scrie:oMfG ....cred ca trebuie sters tot ca s-a dus pe aratura subiectul

Cu tot respectul , eldiablo@ , nu cred ca trebuie sters ! :lol:

E ultimul meu post pe acest topic , dar ma gandesc la modul urmator : Este extrem de usor sa "profanezi "un adevar , sa induci starea apocaliptica intr-o anumita conjunctura - dar ce se intampla - daca acele previziuni nostradamice nu se adeveresc ? Ai declarat cumva ca daca , nu este fix cum ai decretat tu , vei pierde ceva ?

Vei fi deacord sa fii declarat neserios / raspandac / mincinos / , cu toate repercusiunile care decurg din starea asta de fapt , nou creata ?

Neavand aceasta garantie ( nici macar la nivel declarativ ) si eu , sau tu , putem spune " ca am sapat un tunel de 5 km cu o lingurita de plastic , in doar 3 ore !!! Vreti poze cu tunelul ? Nu are draga nici o importanta !! Mai bine , ne credeti pe cuvant !!!!!!!!!!!!!!!!!! "

P.S Citatele de mai sus , apartin userului Exunknown23@ de prin Apr 27, 2014 .

Valabile si in acest caz ...

P.S.S Te stiu om serios si cu piciorele pe Pamant , zi mai bine (pe pm ) ce faci cu ...sala :lol:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Marius.Msr » 18 Apr 2016, 13:23

Nu sunt pro pt nedeclararea veniturilor etc dar , fratilor mai ganditiva si voi inainte sa puneti la cale anumite strategii care sa sperie modelele idependente ( pt ca se observa 100 % ca ca sunt niste strategii puse la punct ) ati profitat de ce sa intamplat cu acel extra mega studio evazionist dar ganditi-va putin de cate milioane de coco era vorba acolo ? cati bani si masini aveau acei owneri pe numele personal ? nu faceti comparatii intre ei si Mariuca care saraca poate face bani doar de intretinere (neavand alta posibilitate mai buna in Romanica ) si bagati panica in ea ca daca nu declara nu face nu drege va face inchisoare , o sa bagati panica in saracele fete si or sa faca depresie daca nu au facut deja , pentru ca frica este mare pentru ele . REPET NU SUNT PRO EVAZIUNE DIN MAI MULTE MOTIVE , dar hai sa nu profitam si sa creem panica in acest domeniu . Urmaresc acest forum de cea vreme , si ce sa vezi : cineva spune ca cei de la curierat iti cer CNP-ul ca vor sa monitorizeze , ca vezi doamne toate siteurile au incept sa fie monitorizate si tot felul de aberatii ! Pana la urma cine doreste sa plateasca si sa fie legal o face pentru el insusi nu pentru tara nu pentru altii , dar nu mi se pare fariplay pentru altii care totusi nu au posibilitatea si nu au ajuns la stadiul de profesionalism incat sa-si faca srl-uri etc si sa intre in legaliatate sa ii speriati cu tot felul de 'aberatii' incat sa vina sa lucreze la studio . Sper ca ma fac inteles ! nu sunt de partea nici celor care platesc taxe dar nici de partea celor care nu platesc . Doar ca nu este bine sa calci pe cadavre doar ca sa iti fie bine .
Marius.Msr

Mesajde WinXPfather » 18 Apr 2016, 14:21

Si tu Marius te-ai trezit inspirat se pare. Te rog nu mai fa comentarii fara sa cunosti speta. Faci afirmatii pe niste articole de preasa prea putin documentate la vremea respectiva. Te antepronunti fara sa ai vreo idee despre ce a fost vorba. La finalul unui proces e posibil sa fii surprins de asa zisele probe...

Din elementar bun simt nu mai aruncati cu verdicte cand inca inotati in ape gri. Asta daca nu va amintiti negura in care ati activat in trecut. Pana acum ceva timp multi copiati de la site la orice de la acel studio "evazionist".
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Marius.Msr » 18 Apr 2016, 14:36

pricepe ca nu fac parte eu personal din speta , nu intru in detalii ca nu ma spovedesc aici , dar asta este purul adevar ! se exagereaza ! si atat tot . pana la urma voi duceti grija celor care nu pletesc sau a voastra ? Intradevar cei care fac bani multi si aici ma refer la sume important de mari cu care poti iesii in evidenta da este necesar o firma si taxe , dar nu bagati in panica si pe amaratele care poate fac si ele o suma peste salariulul mediu in romania , ca vor intra in puscarie daca nu au firma , pfa etc , nu este dracul nici chiar asa de rau , ganditi-ca ca daca ar fi chiar asa , nu ar mai fi locuri in puscarie ! Stiu ca o sa ma injurati toti , dar am dreptul la o parere despre tot ce sa discutat in toticul acesta , fata aceea a deschis topicul cu totul alta problema iar voi incepeti iar cu texte de genul si inventii noi , mai opriti-va ! cand veniti cu probe 100% adevarate nu articole platite sa fie scrie de x siteuri de massmedia !
Marius.Msr

Mesajde WinXPfather » 18 Apr 2016, 14:49

Daca s-ar si intelege ce se citeste ce minunat ar fi...:) Topic inchis ca problema e rezolvata si se abereaza fara sa se inteleaga tema.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Anterior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj