Intrebari " Incepator " Payoneer si nu numai !

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Justine » 27 Mai 2015, 19:43

In primul rand as vrea sa imi cer scuze daca am gresit cu ceva postand acest subiect , probabil s-au mai discutat dar eu tot nu am reusit sa imi rezolv " afilierea " acontului payoneer cu site-ul jasmin .
In acontul meu de payoneer la sectiunea Funding Sources imi scrie " You do not yet have any payment methods associated with your Payoneer account " etc. , desi pe acontul de pe jasmin e in felul urmator ( cred ca bine )
Current payout provider: Payoneer
Status: Approved
Minimum amount: 100 USD
Payoneer e-mail: ... adresa mea de email .
Cardul insine nu a venit si nu il am activat , sau presupune activarea lui iar dupa aceea se va putea afilia sa zic asa cu cei de la jasmin ?
Sunt nou si m-am apucat de cateva saptamani dar nu am reusit sa intru mereu pentru ca nu am avut o unitate destul de buna ( mi-a imprumutat un prieten calculatorul lui o zi doua pe saptamana ) iar primul lucru a fost ce mi-am achizitionat a fost o camera web de la Logitech 920c parca .
Iar daca va rog frumos , mai puteti sa ma lamuriti cu metoda de plata sa stiu eu daca am inteles bine din tot ce am citit pe acest forum ( apropo felicitari celui ce a avut ideea si celor care se implica si dau sfaturi si ne ajuta pe cei care nu stiu sau sunt noi in asta ) .
Atunci cand voi vrea sa imi pun prima oara banii din acontul jasmin pe acontul de la payonner respectiv pe card .. voi face in felul urmator ?
Sa mentionez ca va fi prima data cand scot banii si i voi ridica , sa zicem va fa fi intro data gen pe 14 a lunii , voi intra pe acontul jasmin , la sectiunea payout options , iar dupa aceea probabil ma voi descurca , nu cred ca va fi asa de greu . Banii imi vor fi trimisi pe acontul meu de payoneer in cat timp ? Iar dupa aceea din acontul meu de payoneer va trebui sa dau " load " sau " load immediately " parca .. si sa astept ori cateva ore sau zile , nu ? In functie de ce am selectat .
Avand in vedere ca e prima data cand voi scoate banii clar va trebui sa fac mai mult de 120 , sa zicem 150 de dolari , ca din cate am inteles for fi niste taxe , gen de activare a cardului , 25 de dolari , 3 dolari ca i trimit sa fie banii pe card in cateva zile , chestii de genu , nu ?
Multumesc mult de tot si imi cer scuze inca o data daca am gresit cu ceva si sper ca acest subiect sa ajute si pe restul care or sa fie la inceput .
Justine

Mesajde PandoraM » 27 Mai 2015, 22:40

nu stiu sa te lamuresc uc payoneerul de ce nu iti arata la payment jasminul, dar daca vei cauta acolo pe site vei gasi live chat la payoneer valabil intre anumite ore, daca nu ma insel chiar acum sunt live si poti vorbi cu ei.Sigur te vor lamuri

Banii facuti pe jasmin vor fi trimisi automat catre payoneer odata ce s-a terminat perioada de catre ei, tu nu trebuie sa faci nimic, daca ai cel putin 100 de dolari jasminul ii va trimite la payoneer, de obicei tine cam o luna.
Adica: banii de pe perioada 16-31 mai ii vei primi teoretic pe 25 iunie, dar cateodata intra si mai devreme, cam cu 2-3 zile ....si tot asa
Banii de pe perioada1-15 iunie vor fi primiti teoretic pe 10 iuliu, sau cu 2-3 zile mai devreme
perioada 16-30 iunie vor fi primiti pe 25 iulie ...cred ca ai prins ideea

Da, vei primi email la adresa de mail pe care le-ai dat-o si vei fi anuntat ca ai primit bani, apoi tu vei selecta immediate load sau standard load....eu am activat imediate load....si nu ma mai intreaba....imi intra automat tot timpul imediat cum ajung
PandoraM

Mesajde Justine » 27 Mai 2015, 22:52

Ok , multumesc mult de tot deocamdata .
Dar daca ai dat imediate load nu te-a taxat cu o anumita suma de bani ?
Iar eu de exemplu cum sunt la inceput , care ar fi taxele care eu trebuie sa le platesc fie ca vreau fie ca nu vreau , gen .. 25 de dolari activarea cardului parca , 2 dolari pe luna ca ma folosesc de el cred .. si faptul ca i dau imediate load iara o anumita suma de bani , presupun ..
Multumesc frumos inca o data !
Justine

Mesajde HoneyHoney » 28 Mai 2015, 13:43

Incaseaza 50$, 100$ si vei vedea cu ochisorii tai toate taxele asta in caz ca ti-e prea greu sa deschizi site-ul Payoneer si sa te uiti pe acolo.
Mai bine te procupi sa faci bani si vei vedea apoi ce taxe sunt :wink:
Daca nu ai bani pe card, nici ei nu vor avea de unde sa-ti deduca taxele.
Activarea cardului este 12,95$.
HoneyHoney

Mesajde Justine » 28 Mai 2015, 15:34

Am inteles , stiu ce spui .
Am facut pana acum vre-o 50 de dolari , insa nu am putu face mai multi ca nu am avut unitatea destul de buna incat sa continui , si acel prieten nu putea sa mi-o lase tot timpul .
Stiu in mare ce trebuie sa fac , dar am intampinat aceste lucruri si voiam sa ma lamureasca si pe mine cei ca tine si ca toti cei care isi dau interesul sa ne ajute si pe noi .. restul ca nu stim .
Poate la randul nostru vom da si noi sfaturi ca nimeni nu s-a nascut sa le stie pe toate .
Multumesc frumos pentru raspuns si tie !
Justine

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj