Intrebare Livejasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde IriNuka » 13 Aug 2016, 16:52

Salut! M-am apucat de videochat de o saptamana...lucrez doar cu Livejasmin...
In perioada de promotie aveam privat dupa privat..cred ca nu stateam mai mult de 5 min in freechat..dar cum s-a terminat acea perioada..pauza..pauza..pauza..in sensul ca daca la juma de ora imi intra un user..si dispare in secunda urmatoare :lol: am incarcat 3-4 zile la rand..si in week-end si aceeasi chestie. Am poze pe Jasmin si liveJasmin (deci ambele) insa..nu am alte poze in afara celor 2 de profil. ..

Intrebarea mea e ce influenteaza traficul? Ce nu fac bine..caci nu inteleg cum poti avea privat dupa privat iar apoi pauza :))
Intelesesem ca traficul de pe jasmin e de calitate...dar vad ca de fapt se inghesuie lumea la tarif mic..sau? alta explicatie care ar putea fi?
IriNuka

Mesajde GlamourFoto » 13 Aug 2016, 19:49

Buna Irinuka, se mai intampla ca experientele cu siteul livejasmin sa nu fie cele mai estraordinare
dar asta nu inseamna ca nu este un site de videochat bun,
perioada de promotie se termina relativ repede dupa care incepe adevarata provocare si anume
ridicarea la standardele si pretentiile lor, odata ce faci acest lucru ai sa ai si sansa sa faci $$

Daca ai stat cateva zile si nu a mers ... trebuie sa accepti faptul ca sunt persoane care in acest timp au facut o tona de $$, esti in concurenta reala pe site cu alte cateva mii de modele si unele din ele cu vechime...

Sfatul meu fugar este sa te pui la punct cu toate cerintele lor, galeriile full descriere program
calitate imagine video / pc peerformant etc etc etc au in wiki cerintele respective,

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde eldiablo » 13 Aug 2016, 21:15

Buna si bine ai venit in "groapa leoaicelor" - exact cum spunea si Glamour ...dupa perioada de promotie intrii in concurenta cu toate modelele de pe site-ul respectiv ..... Asemeni majoritatii modelelor ai fost atenta in directia gresita ca sa zic asa : TRAFICUL .... Va consumati energia si va deprimati din cauza unui factor pe care nu il puteti controla decat prin calitatea brodcastingului vostru ....promotia a durat 270 min de privat ...asta inseamna ca ai avut in privat minim 40-50 membrii diferiti ... Problema majora a modelelor noi e ca nu pun accent pe calitatea serviciilor oferite si nu reusesc sa obtina "returning customers" ... Daca ai pagina goala goala inseamna ca in cele 270 min de privat si restul timpului petrecut in free nu ai reusit sa convingi membrii sau guestii sa revina in camera ta ....analizeaza-ti prestatia ca model - lucreaza la imaginea ta online si offline ( profil pus la punct asa de bine incat John sa fie tentat sa te vada-revada chiar daca in momentul ala te-a prins offline )

Din pacate din ce in ce mai multe modele cu potential se "pierd" pentru ca "imbratiseaza" independenta prea devreme ...

In stadiul tau am un singur sfat ...cel putin o perioada colaboreaza cu niste profesionisti ( adica un studio )
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde BlackSwan26 » 20 Sep 2016, 05:12

Greseli de incepator sa zic asa,pe langa lipsa de content ar fi,copiatul modelelor bune,crezand ca daca merge la X merge si la tine,tease numai daca iti cer membrii si atunci de parca ti-ar da cineva in cap,vorbitul in plus,vorbitul prea putin(in free chat) ,lipsa vibe-ului(nu intrii in atmosfera lor si sa o intretii),zambet deloc sau fals,stai in pozitii care nu inspira sexualitate sau senzualitate ci doar o sueta cu amicii si multe altele.Nu vorbesc de tine,sunt lucruri pe care le faceam si eu la inceput si multe incepatoare le fac.Tocmai de aia ai nevoie de cineva care sa iti arate ,sa te invete,adica la studio. Din exterior se vede unde gresesti,tu ca model nu o sa accepti ca vina e a ta,o sa dai vina pe trafic,pe admini,ca altele au pile si alte idei paranoice:)
Daca totusi te incapatanezi ca nu vrei la studio din motive variabile,ai sanse sa iti dai seama unde gresesti si chiar sa ajungi sa fii satisfacuta financiar,doar ca poate in ani de zile,timp in care ai nervi de investit,dezamagiri si poate vei vrea sa te lasi.
Jasminul e marfa ca si trafic,doar trebuie sa inveti sa ti-l atragi,asta fac oamenii profi,scot ce e mai bun din tine,ca sa iti vina traficul,nu it pica de niciunde.
Spor:)
BlackSwan26

Mesajde IriNuka » 20 Sep 2016, 16:40

BlackSwan26 scrie:Greseli de incepator sa zic asa,pe langa lipsa de content ar fi,copiatul modelelor bune,crezand ca daca merge la X merge si la tine,tease numai daca iti cer membrii si atunci de parca ti-ar da cineva in cap,vorbitul in plus,vorbitul prea putin(in free chat) ,lipsa vibe-ului(nu intrii in atmosfera lor si sa o intretii),zambet deloc sau fals,stai in pozitii care nu inspira sexualitate sau senzualitate ci doar o sueta cu amicii si multe altele.Nu vorbesc de tine,sunt lucruri pe care le faceam si eu la inceput si multe incepatoare le fac.Tocmai de aia ai nevoie de cineva care sa iti arate ,sa te invete,adica la studio. Din exterior se vede unde gresesti,tu ca model nu o sa accepti ca vina e a ta,o sa dai vina pe trafic,pe admini,ca altele au pile si alte idei paranoice:)

Multumesc pentru sfaturi :)
Tind sa cred ca tine totusi si de trafic, de cand am facut postul am inceput sa lucrez pe alte inca 2 site=uri si acolo dupa perioada de promotie a scazut traficul intr-adevar dar totusi se mentin 5-10 membrii in camera, in timp ce pe Jasmin la 5 minute intra un membru pentru 1-2 secunde si iese repede..Am content pe Jasmin, am poze, review de 5 stele, ce nu am..e camera web calumea si nici lumini de studio inca..probabil ca membrii de pe Jasmin sunt invatati cu extra-quality si aici e buba mea...Vreau sa schimb camera cat de curand imi permit, sa achizitionez si 2 soft-boxuri sa-mi testez teoria :D
Oricum mi-am dat seama studiind alte modele ca nu as putea sa copy/paste stilul lor..fiecare are propriul stil si propria personalitate, e greu sa te regasesti..si sa-ti dai seama cam ce ce prinde pe sticla si ca abordare, dar cand ai facut=o ai ceva unic care te separa de majoritate.
IriNuka

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj