Intrebare despre camere video HD

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Suzzy » 29 Ian 2014, 09:29

Va rog sa imi scuzati lipsa de cunoastere dar as dori sa stiu cateva informatii despre camere video HD...
Folosesc web dar as vrea ceva mai bun. As dori sa stiu daca pot cumpara orice camera video si sa o folosesc ca web dar nu stiu, trebuie neaaparat sa aiba functie streaming?
Am citit ca orice camera video (fara funtie de streaming) daca este conectata la un TV tuner sau placa de captura merge folosita ca si web, este adevarat?
Eu stiam ca daca o camera video nu are "streaming" adica sa aiba functie sa poata fi folosita ca web, nu are mirror image si nu te poti vedea pe site.
Sincer, habar nu am, chiar nu ma pricep de aceea intreb.
NU am vazut deloc camera video HD sa aiba functii de webcam dar as opta pentru o camera video mai mult decat pentru un web.
Multumesc frumos, astept raspunsuri.
Suzzy

Mesajde GlamourFoto » 29 Ian 2014, 10:19

Suzzy scrie:Folosesc web dar as vrea ceva mai bun. As dori sa stiu daca pot cumpara orice camera video si sa o folosesc ca web dar nu stiu, trebuie neaaparat sa aiba functie streaming?

Da poti cumpara orice camera video dar camera video trebuie sa aibe iesirile necesare conectarii la un tvtuner placa captura.

Suzzy scrie:Am citit ca orice camera video (fara funtie de streaming) daca este conectata la un TV tuner sau placa de captura merge folosita ca si web, este adevarat?

Corect

Suzzy scrie:Eu stiam ca daca o camera video nu are "streaming" adica sa aiba functie sa poata fi folosita ca web, nu are mirror image si nu te poti vedea pe site.

"Streamingul" este o functie care permite camerei video sa fie conectata prin usb la Pc dar noi nu folosim acest mod de conectare.
Mirror image = iti arata imaginea intoarsa invers pe site ( te vezi ca in oglinda )

Suzzy scrie:NU am vazut deloc camera video HD sa aiba functii de webcam dar as opta pentru o camera video mai mult decat pentru un web.
Multumesc frumos, astept raspunsuri.

O camera video are anumite avantaje fata de un webcam, nu stau sa le enumar daca totusi te-ai hotarat sa treci la camcorder iti recomand sa citesti urmatoarele articole o sa te ajute.
tutorial-conectare-camere-web-video-t11469.html
articol-detaliat-despre-setarile-lumina-pentru-videochat-t13055.html
articol-importanta-utilizarii-unui-pantilt-t13792.html

Spor acolo.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Suzzy » 29 Ian 2014, 20:35

Iti multumesc foarte foarte mult pentru informatii. Am cautat peste tot camera cu streaming si nu am gasit . Stupid me! :mrgreen:
Suzzy

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj