Internet rds

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde coco_ch » 30 Apr 2012, 13:50

buna! am obsvervat in ultimul timp ca am o conecxiune din ce in ce mai proasta la rds. cam de 2 luni de zile a inceput sa se inrautateasca situatia.. pana azi cand mi se pare apogeul - nu mai pot deschide decat o singura sesiune ( stau pe ifr) pentru a doua imi spune ca nu am conexiune. pe prima am si asa un upload de c..c.. . as face o sesizare la cei de la rds - si pt semnalul tv si pentru internet. cam ce as putea sa le spun despre internet? aveti vreo idee? voi cum procedati..care sunt "micile" minciuni la care apelati pentru ai face sa inteleaga ca "internet" nu inseamna sa functioneze yahoo si facebook.
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Mesajde theselby » 30 Apr 2012, 14:23

e simplu, le spui ca esti editoare de foto in photoshop pt o firma (din USA de exemplu) si ca task-urile tale sunt sa editezi fotografii si sa le uploadezi prin FTP pe serverul lor (din USA) ...

si ca netul pt care tu dai bani in fiecare luna se misca foarte prost si nu-ti poti face treaba
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde BabyMe » 30 Apr 2012, 17:05

buna, si eu am net tot la rds...si am avut aceeasi problema acu cateva luni.
am sunat la ei, am spus ca e ceva in neregula cu viteza...initial nu au vrut sa-mi inregistreze sesizarea pt ca m-au pus sa fac un rahat de test de viteza pe site-ul lor, care iesea bine...iar cand faceam pe altele era praf.
in fine, m-am certat cu ei, am insistat si pana la urma au trimis o echipa...si s-a dovedit ca era ceva defect la cutia de unde imi vine cablul in casa...pe scara blocului.
eu nu m-am strofocat sa le dau vreo explicatie pt ce-mi trebuie viteza,nu e problema lor atata timp cat ei sunt obligati sa-mi furnizeze serviciul pt care eu platesc. m-am luat cu ei in gura si le-am spus ca daca nu remediaza problema ii reclam la OPC...
Bafta sa rezolvi.
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde coco_ch » 01 Mai 2012, 06:50

ms pt raspunsuri. cu siguranta voi face o sesizare. bafta $$$
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Mesajde coco_ch » 05 Mai 2012, 08:30

vreau sa va spun cum am rezolvat problema internetului RDS : abonament ROMTELECOM. vreau sa va spun ca pana si pe wirelles am viteza mai buna decat aveam prin cablu rds. prin cablu am dublu fata de rds . am pastrat si rds-ul ... momentan. ca un back-up, dar cu siguranta voi renunta la ei in cateva saptamani. facusem o sesizare, dar pentru cablu tv, care avea un semnal execrabil. au venit , au rezoval cu tv-ul...dar pt net trebuia sa mai vina o echipa, asa ca "mi-am bagat picioarele". aveam deja romtelecomul ( abonament fff mic) pt wireless, asa ca am facut o proba... si am avut o mare surpiza.. placuta :) deci am rezolvat :) bafta la toti,. si sfatul meu pt cei care au rds.. mutati-va, sau luati-va un back up de la altcineva. sunt sigura ca veti fi surprinsi de diferenta
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj