Internet mobil

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Skins » 20 Iul 2011, 10:04

A incercat cineva sa faca videochat cu internet mobil? daca da, de la ce operator si cu ce rezultate,multumesc.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 22 Iul 2011, 09:13

da, e ok , in functie de muschii calculatorului se pot tine 1-2-3-4-5 sesiuni, iar in orasele resedinta de judet probabil ca e la fel ca in Bucuresti fiindca au prioritate la "semnal bun"din partea tuturor operatorilor... presupun ca intrebi pentru o iesire sau pentru perioada vacantei, nu? abia atunci vei remarca ce tare e ImLive din punct de vedere tehnolojic, cred ca este singurul site care se poate tine chiar si in conditii de internet lamentabil.
vezi ca in afara de telefonistii mobili mai ai la indemana si stick de la romtelecm , rds, upc care sunt mai puternice decat modemurile de la telefonia mobila.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde Skins » 22 Iul 2011, 09:33

Multumesc de raspuns, voi incerca RDS-ul. ( da, este pentru o iesire de cateva zile la mare)
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde Sins-Shop » 22 Iul 2011, 15:49

Din cate stiu eu RDS ul are doar 5 giga de trafic inclus pe luna apoi viteza scade foarte foarte mult la stick ul respectiv . Daca folosesti LJ + IML nu ti ajunge mai mult de o zi .

BTW . o sa ai delay mare si foarte mare la majoritatea operatorilor mobili . Am test cosmote , vodafone si orange . Concluzia : nesatisfacator
Sins-Shop
User Activ
User Activ

Mesajde Skins » 22 Iul 2011, 16:23

Vreau doar sa testez, nimic mai mult, ce stiu sigur ca este OK. si merge perfect ca stck mobil este cel de la Movistar Spania la care am ab. dar traficul in roaming nu se merita sa il folosesc aici in tara, de accea am intrebat, plec cateva zile in sudul litoralului (vama veche) fac niste foto si incerc eventual sa vad daca reusesc o transmisie live pe malul marii, voi incerca cu Imlive, e singurul care merge garantat 100% pe stick mobil.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde wulpita » 23 Iul 2011, 10:14

Asa ceva videochat pe stik :)) si daca laptopu are mujchi pa el ca o luat steroizi mai duce si 12 3 4 sesiuni lol.

Internetu pe stik scade pana la 128 aveti idee ce inseamna asta ? vorbiti de imlive ? poi daca mai folosesti si versiunea HD ramai cu stiku gol lol.

asa ceva ...

Skins ya si testeaza tu un stik de la rds si anuntza`ne si pe noi :)))
wulpita
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj