Internet de care? Viteza?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Zinia » 27 Oct 2012, 23:38

Buna,

Ma intereseaza sa stiu mai multe despre internet, viteza de upload stiu ca imi trebuie sa fie cat mai mare... asta ce inseamna daca am internet de la RDS prin fibra? sunt doua pachete, eu am cel ce e mai scump. E ok? (mentionez ca difuzez si HD).

Deasemenea ar putea deveni un topic util pt. toti membrii forumului daca s-ar posta ceva de genul:

Un exemplu:
"5 pc-uri, net de la ...., viteza ...."
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde Zinia » 30 Oct 2012, 14:33

nimeni nimic? :roll:
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 30 Oct 2012, 18:15

buna Zinia

eu lucrez pe 2pc uri in acelasi timp , unul double core , celalat in I3 , netul am de la RDS versiuneamai scumpa de abonament

eu sunt fff multumita de netul dela RDS , bachiar am preferat sa ma mut din apartamentul meu personal in altul unde stam cu chirie tocma datorita netului;despre siteuri :conteaza f mult si pc ul eu pe I3 stau pe 2HD si 2 normale si sunt multumita de cum se misca

sper sa te ajute reply ul meu
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Zinia » 30 Oct 2012, 18:29

fetish scrie:buna Zinia

eu lucrez pe 2pc uri in acelasi timp , unul double core , celalat in I3 , netul am de la RDS versiuneamai scumpa de abonament

eu sunt fff multumita de netul dela RDS , bachiar am preferat sa ma mut din apartamentul meu personal in altul unde stam cu chirie tocma datorita netului;despre siteuri :conteaza f mult si pc ul eu pe I3 stau pe 2HD si 2 normale si sunt multumita de cum se misca

sper sa te ajute reply ul meu

Multumesc pt. reply Fetish! imi este de mult ajuttor :D
Si eu am acelasi net, si pe cate siteuri lucrezi deodata cu acelasi net (ambele pc-uri)? Cate Hd si cate normal?
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde SFG2707 » 30 Oct 2012, 18:56

Depinde si de site-uri, ca daca au serverele in Europa e ok. Daca sunt peste ocean e mai greu sa tii 3-4 in HD. Mie Ifriends imi mananca net la greu :(
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde fetish » 30 Oct 2012, 20:53

6-7-8 depinde de cati draci am in popou si ce targeturi am sau cat vreau sa castig ;deci e relativ dar oricum de la 6 in sus

eu zic ca rap pret-calitate la net cel putin incazul meu este excelent , eu sunt f multumita de RDS si lucrez cu ei de cand au cump Astralul
fetish
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj