Internet business

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde ionela232 » 03 Ian 2016, 14:46

Nu am mai folosit internet business de la rds de vreo 6 ani, cine foloseste ? se merita ? se simte diferenta intre business si rezidential ? Vorbesc de RDS . Ms
ionela232
User Junior+
User Junior+

Mesajde travitssen » 04 Ian 2016, 12:09

Eu folosesc RDS Business de 5 ani si nu am avut niciodata probleme majore...cateva minore care s-au rezolvat f repede...cat despre bani...cand te duci sa faci abonament tiganeste-te cu ei si crede-ma ca va scadea pretul instant.
Bafta
travitssen

Mesajde Pussycutza » 04 Ian 2016, 23:08

@Travitssen, cateva probleme minore care se rezolva foarte repede sunt si la abonamentele rezidentiale. :) Cu RDS 45 RON, tin site-uri HD fara nicio problema. Daca vrei sa precizezi, totusi, cateva detalii care pot ajuta, in fond aceasta era intrebarea :)
net-rds-business-net-rds-minim-t11248.html
Pussycutza

Mesajde travitssen » 05 Ian 2016, 02:43

Nu as putea preciza care este diferenta intre cel residential si cel business pentru ca il am doar pe cel din urma. Nu fac abuz de site-uri , doar 2 si SkyPrivate la nevoie. Eu , unul, sunt multumit de rds business si nu l-as schimba cu nici un alt serviciu de internet.
travitssen

Mesajde googlefun » 05 Ian 2016, 07:27

Pussycutza scrie:@Travitssen, cateva probleme minore care se rezolva foarte repede sunt si la abonamentele rezidentiale. :) Cu RDS 45 RON, tin site-uri HD fara nicio problema. Daca vrei sa precizezi, totusi, cateva detalii care pot ajuta, in fond aceasta era intrebarea :)
net-rds-business-net-rds-minim-t11248.html

Salutare ,

Ca unul care a avut de-a lungul timpului tot felul de conexiuni , si rezidential si business si de la retele de cartier cand existau , pot spune :

- Cum este cazul tau , Pussycutza , am mai auzit .Sunt persoane care tin chiar fara probleme 3-4 sites cu un rezidential , dar sunt si persoane care se plang de un business .Tind sa cred ca difera de zona /echipamentele lor si/sau profesionalismul echipelor de pe teren , fiind practic un cumul intre cele 3 aspecte , deoarece alocarea latimii de banda caracteristica fiecarui tip de abonament este facuta automat ...

- Totusi , in cazul unui abonament business , e ca si cum ti-ai rezerva o masa la un restaurant . De multe ori , este posibil sa nu fie necesara o rezervare ( ba sa ti se para chiar a fi un moft uneori ) , dar te poti trezi ( in caz ca nu ai ) ca mai gasesti locuri doar langa usa , toaleta s.a.m.d :) .
Concluzia ar fi : atata timp cat merge perfect , poti amana instalarea unui business ...
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde likeasunshine » 05 Ian 2016, 11:11

googlefun, te rog mult vrei sa imi acorzi si mie putina atentie?
likeasunshine

Mesajde ionela232 » 13 Ian 2016, 10:10

70 euro + tva / luna contract 2 ani 100/1000 garantat ... nu e negociabil ...
ionela232
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj