Ce s-a intamplat in iulie 2015 pe forum !!!

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde theselby » 03 Aug 2015, 17:59

Chiar excelenta ideea domn Diavolo, chiar nu prea am timp (lately) sa mai citesc pe forum (desi nici activitate ok nu mai este) asa ca o retrospectiva lunara e miez.

Eventual vorbeste cu Ionut poate puteti implementa un soi de newsletter ceva, sa trimiteti pe mail la cei doritori "sumarul" lunii.
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde Loredana95 » 04 Aug 2015, 00:17

Am primit 4* cu topicul meu :lol:
Am citit toot ce ai scris..cum facem cu berea? ca ciocolata si cafea am :))
Loredana95
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 04 Aug 2015, 10:35

theselby scrie:Eventual vorbeste cu Ionut poate puteti implementa un soi de newsletter ceva, sa trimiteti pe mail la cei doritori "sumarul" lunii.

Salutare theselby@ ,

Eu cred ca s-ar pierde din voluptatea (si "nebunia " ) spiritului in care a fost creat acest topic , daca ar fi trimis pe mail doar " la cei doritori " , fiind o munca de voluntariat in cele din urma ... :wink:

Nici cei care au postat in luna iulie nu l-au intrebat in prealabil pe eldiablo@ daca este ok sa scrie una sau alta , la gandul ca vor aparea in retrospectiva ... :lol:

Surpriza fiind reciproca , e bine sa ramana in acest format . :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 04 Aug 2015, 11:17

Loredana95 scrie:Am primit 4* cu topicul meu :lol:

Unde ai primit tu 4 * (cine /unde , te-a votat :lol: ) si care topic ?

Cum eldiablo@ , a spus ca nu va mai scrie in acest topic ,imi poti raspunde mie ( eventual in PM , ca sa lasam si pe altii , aici ) .Mai mult ca sigur , cu berea vom face cum am stabilit ! La spa ... :)))
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde theselby » 04 Aug 2015, 11:30

[quote="googlefun"]
Salutare theselby@ ,

Eu cred ca s-ar pierde din voluptatea (si "nebunia " ) spiritului in care a fost creat acest topic , daca ar fi trimis pe mail doar " la cei doritori " , fiind o munca de voluntariat in cele din urma ... :wink:/quote]

Oricum forumul este si va ramane un voluntariat :)
Dar stai linistit, tot in spiritul topicului am dat si eu acel reply. Un soi de nebunie, desi ar fi util :D
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde Loredana95 » 04 Aug 2015, 17:12

googlefun scrie:
Loredana95 scrie:Am primit 4* cu topicul meu :lol:

Unde ai primit tu 4 * (cine /unde , te-a votat :lol: ) si care topic ?

Cum eldiablo@ , a spus ca nu va mai scrie in acest topic ,imi poti raspunde mie ( eventual in PM , ca sa lasam si pe altii , aici ) .Mai mult ca sigur , cu berea vom face cum am stabilit ! La spa ... :)))

Bine...o sa fiu eu "gentleman" si dau eu berea la spa :lol:
Loredana95
User Junior+
User Junior+

Mesajde Hollywood » 05 Aug 2015, 11:08

Multumim frumos pentru urari ! Prima lada de bere o dam noi :D
Hollywood

Mesajde eldiablo » 05 Aug 2015, 15:59

Bine bine ...imi cer scuze ca-mi incalc cuvantul si revin cu o postare DAR e spre binele vostru :)

@SFG2707 : din pacate premiile nu sunt negociabile dar o sa incerc sa-l conving pe Marius ca unul din primele lucruri pe care le face dupa ce revine pe forum sa fie livrarea premiului tau intre orele 23 si 2 dimineata dotat cu cel putin un aparat foto imprumutat de la Adrian ...stabiliti voi locul unde va face livrarea

Loredana85 : **** - cred ca a durat toata luna ...e unul din topicurile mele preferate : calculator-sau-laptop-t15601-40.html , AICI TI-AM dat 4 stelute dar macar 3,5 din ele i s-au datorat lui googlefun asa ca da ...trebuie sa nu ne uiti cu spa-ul ala DAR ai premiul pus deoparte

Studio20 : acum la voi am dilema daca ati citit sau nu topicul initial dar pentru ca aveti un colectiv si o atmosfera SIMPATICE v-am pus deoparte 2 premii si in cazul vostru stiu si unde sa le livrez

theselby : pana pe 31 august astept adresa pt livrare

Hollywood : Doamne-ajuta sa dati peste un an cate o lada la fiecare membru al forumului cu peste 100 postari , pana atunci sa-mi trimiteti adresa pentru primirea premiului

87 premii left ( in cazul lu studio20 e o placere vinovata sa ofer 2 premii dar n-am scazut decat unu din totalul de 100 )

googlefun mercic
eldiablo
User Avansat
User Avansat

Mesajde trompi » 06 Aug 2015, 08:34

concmuzia mea; prea bun, prea ca la tara :mrgreen: in sfarsit s-a gasit si un nas pt googlefun, nu credeam ca va scrie cineva un post mai lung si mai alambicat.....da cum se poate asa ceva Coane', pai vezi ca ii iei lui google painea de la gura :roll:
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 06 Aug 2015, 09:38

trompi scrie:concmuzia mea; prea bun, prea ca la tara :mrgreen: in sfarsit s-a gasit si un nas pt googlefun, nu credeam ca va scrie cineva un post mai lung si mai alambicat.....da cum se poate asa ceva Coane', pai vezi ca ii iei lui google painea de la gura :roll:

Welcome back , trompi@ :lol:

Ca sa fiu sincer - si eu am inceput sa-mi pun serioase semne de intrebare - de unde pana unde atata exuberanta , de unde pana unde atatea postari care mustesc de umor , combinate cu informatii pertinente...

Dar , trompi@ daca mai tii minte , chiar eu l-am "descoperit" !! M-am " luat " de el , in unul din topicurile cand o tipa ( nu mai retin acum , cine ) spunea ca un vecin e deranjat de zgomotele ei si o tot ameninta cu diverse .Ei bine , in acel topic el intervenise cu o fraza in care o sfatuia sa puna la avizier nu stiu ce afis/anunt .Parea ca foloseste un limbaj de lemn si d-aia am si intervenit atunci .De atunci , usor-usor a inceput sa iasa din carapace ... hi-hi

:arrow: Norocul lui , este ca , suntem de aceiasi parte a baricadei ... :wink:
:arrow: Nu as lua-o chiar asa , cu nasul gasit .Mai degraba mandria profesorului care vede pe zi ce trece ca elevul il poate depasi ... :lol: :lol:
:arrow: Totusi , nu este cazul sa exagerezi cu entuziasmul .Elevul nu-si depaseste, inca, profesorul.....

looooooooooooooooooooool
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde SFG2707 » 06 Aug 2015, 10:29

eldiablo scrie:
@SFG2707 : din pacate premiile nu sunt negociabile dar o sa incerc sa-l conving pe Marius ca unul din primele lucruri pe care le face dupa ce revine pe forum sa fie livrarea premiului tau intre orele 23 si 2 dimineata dotat cu cel putin un aparat foto imprumutat de la Adrian ...stabiliti voi locul unde va face livrarea ...

Pe google il inteleg ca e in lumea lui... drone, elicoptere, nave spatiale, cai verzi pe pereti :mrgreen: dar tu? Iti era teama ca voi opta pentru o caserola cu capsuni livrata personal, la domiciliu, la ora mentionata de tine si te-ai gandit sa-l bagi la inaintare pe Win? :lol:
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde Hollywood » 06 Aug 2015, 10:56

eldiablo scrie:Bine bine ...imi cer scuze ca-mi incalc cuvantul si revin cu o postare DAR e spre binele vostru :)

@SFG2707 : din pacate premiile nu sunt negociabile dar o sa incerc sa-l conving pe Marius ca unul din primele lucruri pe care le face dupa ce revine pe forum sa fie livrarea premiului tau intre orele 23 si 2 dimineata dotat cu cel putin un aparat foto imprumutat de la Adrian ...stabiliti voi locul unde va face livrarea

Loredana85 : **** - cred ca a durat toata luna ...e unul din topicurile mele preferate : calculator-sau-laptop-t15601-40.html , AICI TI-AM dat 4 stelute dar macar 3,5 din ele i s-au datorat lui googlefun asa ca da ...trebuie sa nu ne uiti cu spa-ul ala DAR ai premiul pus deoparte

Studio20 : acum la voi am dilema daca ati citit sau nu topicul initial dar pentru ca aveti un colectiv si o atmosfera SIMPATICE v-am pus deoparte 2 premii si in cazul vostru stiu si unde sa le livrez

theselby : pana pe 31 august astept adresa pt livrare

Hollywood : Doamne-ajuta sa dati peste un an cate o lada la fiecare membru al forumului cu peste 100 postari , pana atunci sa-mi trimiteti adresa pentru primirea premiului

87 premii left ( in cazul lu studio20 e o placere vinovata sa ofer 2 premii dar n-am scazut decat unu din totalul de 100 )

googlefun mercic

Da vreau sa imi cer scuze pentru inactivitate in primul rand am avut cateva incercari de atacuri "cibernetice" care nu au reusit dar promitem ca luna asta o sa avem cat de multa activitate se poate .

PM cu adresa a fost trimis
Hollywood

Mesajde eldiablo » 06 Aug 2015, 10:59

1."concmuzia mea; prea bun, prea ca la tara :mrgreen: in sfarsit s-a gasit si un nas pt googlefun, nu credeam ca va scrie cineva un post mai lung si mai alambicat.....da cum se poate asa ceva Coane', pai vezi ca ii iei lui google painea de la gura :roll:" Ca sa ma leg putin de concmuzia ta ... daca Napolact mai scoate vreun produs nou ala o sa fie elxanax , Pur si simplu xanax iar eu o sa obtin cel putin 10% din onorariul lu Arsinel de la Catena pentru ca o sa fac natural lobby pt noul produs oferind interviuri dupa ce am folosit produsul 14 zile consecutive

Cat despre relatia nas/fin nu incape vorba pentru ca inainte sa ma apuc sa lupt pentru postul lui googlefun am aflat ca el nu consuma paine asa ca disparand obiectivul de a-i lua painea de la gura m-am aliat tacit cu el si incercam pe cat posibil sa ajutam cand putem sa sa amuzam cand vrea muschii nostrii ( mai mult ai lui ca eu sunt scandurica iar in loc de sixpack am un mini pack oval pe care il alint "burtica mea somaleza" )

2.googlefun ...ti-am lansat o invitatie pe facebook chiar daca nu-l folosesti , te-am provocat sa ne vedem in cancelarie sa facem programa pentru 2015-2016 dar ...deocamdata nimic din partea ta

3.SFG2707 - "Pe google il inteleg ca e in lumea lui... drone, elicoptere, nave spatiale, cai verzi pe pereti :mrgreen: dar tu? Iti era teama ca voi opta pentru o caserola cu capsuni livrata personal, la domiciliu, la ora mentionata de tine si te-ai gandit sa-l bagi la inaintare pe Win? :lol:" - NUUUUUUUUUUUUU , era un fel de spaga mascata pentru revenirea lui , inca sper sa o refuze pentru ca pe langa capsuni am pregatite tubul cu frisca , topingul de ciocolata , cada portabila umpluta cu spuma si petale de trandafiri , Claiderman e saracu sechestrat de vreo saptamana si abia asteapta sa ne cante la pian in timpul livrarii iar Robbie mi-a promis ca he will entertain you daca ii pun si lui un premiu deoparte si-l invat sa-si faca un studio artiststyle cu preturi de la 6.69$/min in sus pentru toata gasca in afara de retarda de Lady Gagaggaga care va lucra forever ever pe 0.99 si-i mai da si doar 40% comision fara sa-i faca carte de munca ...Lasand gluma la o parte , Ce program ai azi ? Te rog PM cu info ca sunt persoana publica si n-as vrea sa afle nimeni cand / unde si de ce ne intalnim

oricum ...FELICITARI pentru premiul cu numarul 14 trompi ...86 left guys/girls/gays/couples/fighthers/firefighters/janelfighters/forumfighters/salesstudiofighters GO GO GO si nu gogo girls ...go for them ...cum care them ?? Cele 86 de premii ramase
eldiablo
User Avansat
User Avansat

Mesajde googlefun » 06 Aug 2015, 13:09

SFG2707 scrie:
eldiablo scrie:
@SFG2707 : din pacate premiile nu sunt negociabile dar o sa incerc sa-l conving pe Marius ca unul din primele lucruri pe care le face dupa ce revine pe forum sa fie livrarea premiului tau intre orele 23 si 2 dimineata dotat cu cel putin un aparat foto imprumutat de la Adrian ...stabiliti voi locul unde va face livrarea ...

Pe google il inteleg ca e in lumea lui... drone, elicoptere, nave spatiale, cai verzi pe pereti :mrgreen: dar tu? Iti era teama ca voi opta pentru o caserola cu capsuni livrata personal la ora mentionata de tine si te-ai gandit sa-l bagi la inaintare pe Win? :lol:

Welcome back SFG2707@ ( ufffff , ce nick sofisticat :lol: )

Oricat ai insista , ma tem ca premiile chiar nu sunt negociabile , indiferent cate amendamente vrei sa mai aduci .La acest capitol , chiar si invocarea lui Win , nu-ti va aduce vreun statut special .

Esti in forma , ce zici ? Putem incepe o polemica despre ...drone ? De fapt , e mult spus polemica deoarece eu sunt aproape sigur , ca - fiind asa de sofisticata si de exigenta - vei alege sa lasi drona sa survoleze deasupra ta , pana i se vor termina bateriile si se va prabusi cu tot cu cadou .

Si asta, doar pentru ca sa vezi lumea din jurul tau perplexata , spunand : " Vai D-ra , ati lasat drona aia sa se prabuseasca facandu-va ca nu ati auzit cand va ruga din inima ( scuze , din baterii ) sa acceptati cadoul proaspat livrat ! Doamne ! Ati ridicat ochelarii de soare , de la ochi, abia cand s-a auzit bubuitura , mimand surprinderea ?!! OMG :shock: "

P.S Ar trebui sa recunosc si sa realizez , ca statutul de staretza :lol: ....nu e compatibil cu idea de drona .Religia si stiinta nu s-au impacat niciodata , in ciuda faptului ca ambele par a veni din Ceruri ... :wink:
Scuze anticipat , daca am folosit pe alocuri expresii neortodoxe , in evidenta contradictie cu preceptele biblice ... :lol: .Promit sa nu se mai repete , daca si tu te lepezi ...de staretzie :))

Hai sa o spunem p-aia dreapta ! Daca asta ajuta la revenirea lui Win , fac orice ! Merg si la biserica cu tine !!! Vom lasa (intentionat, cum altfel ? ) drona sa ne astepte afara survoland , pana se prabuseste in flacari ...doar pentru spectacol . Vom alerga si noi afara cu bibliile in maini - sanchi - surprinsi de intamplare .... :wink:
Poate afara cu stingatorul in mana va fi ...Win :lol:

Faceam pace ? :) Imi vei intinde o... biblie de ajutor ? he-he
Eu tot mai sper ca doar pe coperta sa scrie BIBLIE , in interior sa gasesc ultimul numar Playboy & Muscles and Fitness ...

Doamne ajuta !!!!
.......................................................................................................................

eldiablo@ , daca invitatia o trimiti cu o drona ma bag acolo - daca nu - stii ca , doar pe Skype ! :lol:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Anterior

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj