Ce se intampla cu site-ul adultwork?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde cherylll » 11 Iul 2013, 07:16

din ce in ce mai des cede serverul sau cel putin asa cred si nu isi revine prea repede.eu de ieri nu ma mai pot loga nici pe justcamit si nici pe pagina de adult.as vrea sa stiu daca mai are cineva problema asta si as vrea sa stiu cand si daca se rezolva probleme tehnice...cand ti-e lumea mai draga ramai cu ochii in soare!!!multumesc
cherylll

Mesajde SmartGirl » 11 Iul 2013, 10:10

Nu este vorba nicidecum de probleme tehnice, ci doar de un atac DDos, mai bine zis sunt atacati prin "flood".... intr-un cuvand" hacking", au confirmat chiar ieri, acest atac.Cel mai rau este ca este a doua oara in nici o luna de la ultimul atac, deja observ ca sunt atacati foarte des... ceea ce a dus la scaderea traficului... implicit castigurilor, ceea ce nu este deloc "nice"

AdultWork.com ‏@AdultWorkcom 13h
We are working as fast as we can to get things up and running. We know the impact it is having. Thank you for your support and patience.
Expand Reply Retweet Favorite More
AdultWork.com ‏@AdultWorkcom 15h
We are still working on things here - it is another DDoS attack. Thank you for your patience & apologies for the inconvenience.
Expand
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

Mesajde cherylll » 11 Iul 2013, 13:40

e trist :cry: ...de acum urmatoarea intrebare e cat dureaza pana remediaza problema si cat v-a dura pana se repeta :?
cherylll

Mesajde VipStudio » 12 Iul 2013, 17:50

Nu poate decat sa-mi para rau de Adultwork...
A fost site-ul meu de suflet pe vremea cand eram model.
VipStudio

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj