Inlaturare poze din google searches

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde nifty99 » 29 Apr 2016, 20:47

recent am gasit o gramada de poze cu mine in cautarile dupa nickname..am raportat linkurile cu pozele respective la google...iata raspunsul lor la cererea mea:
"It is unclear to us how you came to hold the copyright in this material, as it does not appear that you are the author of the content in question. If the copyright was assigned to you, please provide a copy of the relevant assignment agreement. Otherwise, please explain further what the basis is for you owning the copyright".
lucrez ca performer pe jasmin...
ce ma sfatuiti sa fac?
mentinez ca in trecut am urmat aceeasi mettoda de inlaturare a pozelor si nu a fost nici o problema..
multumiri anticipate!
nifty99

Mesajde GlamourFoto » 29 Apr 2016, 21:34

Chiar daca eu am scris articolul in are explicam pas cu pas cum se inlatura showurile inregistrate (pozele) de pe internet vreau sa iti mentionez faptul ca indepartarea lor inseamna mai putin trafic pentru tine si implicit reduci sansa sa faci banuti.

Recomand sa nu te stresezi si sa dai inainte...
Citeste ce a scris Sad Eyes Aici: interpretare-mai-optima-video-inregistrate-t13621.html Ca sa intelegi mai bine.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexalex101 » 30 Apr 2016, 12:21

Sunt poze facute de tine pentru galeria livejasmin? Daca da, nu ai sanse sa le scoti pentru ca ti-ai dat acceptul ca livejasmin sa iti foloseasca imaginea pentru a se promova si a te promova. Poate ai vreo sansa sa le scoti daca iti inchizi contul, dar nu stiu ce sa zic. Daca pozele sunt facute de unul din site-urile care te inregistreaza automat, nu ai absolut nicio sansa sa le scoti, dar ai putea sa insitti la livejasmin sa trimita o cerere la google prin care sa demonstreze ca ai detin copyright-ul asupra imaginilor respective.
alexalex101
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 30 Apr 2016, 13:21

Sau decat sa irosesti timp absolut inutil sa te focusezi sa faci bani. Dar fiecare are propriile alegeri, ca altfel am fi toti la fel.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde BlackSwan26 » 10 Mai 2016, 03:48

Daca ai sa faci un research ai sa vezi ca majoritatea modelelor au pozici si filmulete pe net.Si eu tot pe LJ lucrez si desi suna narcisist mai dau cate un search la nick-ul meu pe google sa vad daca s-a mai urcat ceva.Pentru ca asta e,esti pe google ,deci existi.Nu poti sa faci si banuti si sa fii si anonima,parerea mea.Sansele ca vreun cunoscut sa te gaseasca sunt minime. Eu mi-am debanat inclusiv tara pentru membrii si merge mai bine. "Be yourself no matter what they say..."
BlackSwan26

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj