Inchidere conturi studio si deschidere conturi personale

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Mahle » 03 Sep 2014, 16:34

Buna ziua,

Din propria experienta imi puteti spune cat dureaza (aproximativ) pentru a deschide conturi personale pentru a lucra de acasa din momentul in care acestea se inchid la studio?Ca sa fiu mai precis sa luam exemplul urmator: azi mi se vor inchide toate conturile de la studio iar maine voi trimite toate scanurile necesare, etc catre site-uri.Site-urile care ma intereseaza sunt urmatoarele: LiveJasmin, Streamate, XLove, CamContacts, Streamray si Flirt4Free.

Multumesc!
Mahle

Mesajde Svideo » 03 Sep 2014, 17:30

In principiu, toate iti vor deschide cont imediat, daca cele de la studio sunt inchise.
Svideo
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 03 Sep 2014, 17:36

"Vezi ca pe anumite site-uri nu îți poți face cont imediat dacă ai avut cont la studio exemplu este streamate unde trebuie sa aștepți 6 luni sa iti faci un cont nou ca și model independent." by glamour@.
Posibil si alte sites sa procedeze la fel .

PS:Totusi , cei de la studio ar trebui sa stie mai bine .Cu ei trebuie sa discuti intai de toate si nu cu noi !
Daca spui ca renunti la munca de la studio pt ca te apuci de agricultura la bunici s-ar putea ca cei de la studio sa se faca ca te cred , dar vor face tot cum cred ei de cuviinta .E si normal sa se intample asa .
Nu inteleg de ce nu-i intrebi pe ei .In cazul in care pleci pe usa din dos s-ar putea sa ai mari surprize in viitor .Asta din ce citesc pe aici :wink: !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mahle » 03 Sep 2014, 18:07

@Svideo multumesc!

@googlefun pentru a munci de acasa implica ceva cheltuieli si vreau sa stiu daca le pot suporta in primele luni.Ideea este ca nu ma pot duce sa vorbesc cu ei si pe urma sa le spun ca nu mai pot face de acasa, nu este ok,omul poate intelege ce doreste si poate schimba relatia (de prietenie) dintre mine si el plus ca mi se pare corect sa te informezi inainte de a face pasul respectiv mai ales ca pe aici sunt si owneri de studio.Multumesc pentru raspunsul tau.
Mahle

Mesajde googlefun » 03 Sep 2014, 19:02

Mahle scrie:@Svideo multumesc!

@googlefun pentru a munci de acasa implica ceva cheltuieli si vreau sa stiu daca le pot suporta in primele luni.Ideea este ca nu ma pot duce sa vorbesc cu ei si pe urma sa le spun ca nu mai pot face de acasa, nu este ok,omul poate intelege ce doreste si poate schimba relatia (de prietenie) dintre mine si el plus ca mi se pare corect sa te informezi inainte de a face pasul respectiv mai ales ca pe aici sunt si owneri de studio.Multumesc pentru raspunsul tau.

Ba eu cred ca e foarte ok sa le spui exact de la inceput ce vrei si cum vrei . DOAR IN ACEST CAZ nu se poate schima relatia de prietenie . Repet : daca o sa te dai lovit(a) si brusc vei spune ca iubesti viata la tara fara internet -asta in timp ce-ti cauti net si pc si web - pt a lucra de acasa e posibil sa ai probleme cu inchisul conturilor si redeschiderea altora .Citeste mai bine pe forum ,sa mai discutat .
Nu te grabi sa multumesti nimanui , inca nu ai aflat nimic !
Si mie mi se pare foarte corect ca mai inainte sa te informezi, pana vei face pasul respectiv ,dar informarea nu are nimic de a face cu modul cum vei pleca de acolo .Fa distinctie intre aceste 2 aspecte .Evident ca "pe aici " mai sunt si owneri de studio !!!! :wink: UNde ai vrea sa fie ?
1.Daca nu ai suficienti bani pt a te sustine 2 luni sa zicem nu e o idee buna sa-ncepi sa-i injuri de pe acum . :D
2.Trebuie sa fii sigur(a) ca in zona vei avea internet beton si bani sa-l platesti + bani de pc/web performante !
3.Trebuie sa fii sigur(a) ca vei avea inchise conturile in mod amiabil si bilateral .Unele sites cum am mai spus nu-ti vor aproba conturi individuale decat dupa 6 luni ..chiar plecand in lacrimi si pupaturi reciproce de la studio ! Nici daca le trimiti un video cu pupaturile intamplate intre tine si studio , unele sites nu vor incalca propriile reguli .Intelegi ?
4.Sunt mai multe aspecte de luat in seama .Nu te scuipa preventiv cu ei ...!!!! Cel mai bine sa obtii acordul si cooperarea lor 100 % !! Retine :Ei te pot incurca/taragana sau ajuta !
5.Nu stiu si nici nu ma intereseaza situatia exacta , insa mai multe precautie nu strica niciodata .Nu este deloc simplu sa faci sa mearga totul cum mergea inainte la studio .

PS :Crezi tu ca lui Bill Gates ii convine sa plateasca impozite si sa fie monitorizat 24/24 sa nu evadeze cu tot cu...cunostinte si bagaje intr-un paradis terestru/tara neprietenoasa cu US /paradis fiscal/selenar ? Asa nici tie sa imparti "profitul " sau lor sa le plece cineva ...mai ales pe "sest" !
Ce sa mai spunem decat :bafta la ..evadare ! Intre timp eu o sa ma apuc sa recitesc Papillon , dar sincer voi fi cu gandul la Steve McQueen ! Dar si la tine ... :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mahle » 03 Sep 2014, 19:21

De la o simpla intrebare ajungem la evadat...nu prea e corect ce sustii tu acolo dar in fine....este normal atat timp cat nu ne cunoastem.Nu a spus nimeni ca voi evada ci din contra ii voi spune ca unui prieten (vezi afirmatia mea de mai sus) ca voi incepe lucrul de acasa ;)

P.S. Nu toti performerii ar trebui bagati in aceeasi oala crede-ma....cum in 3 ani nu am intarziat deloc si nu am lipsit deloc de la program fa-ti o idee...si nici 2000$/luna nu fac deci nu ma consider average (fara absolut nici o urma de sarcasm sau de supra-apreciere pentru ca stiu cati au venit si au trecut prin acest studio).
Mahle

Mesajde googlefun » 03 Sep 2014, 20:52

Vai de mine ! ....
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mahle » 03 Sep 2014, 21:22

Daca ai studio si vrei sa convingi modele ca este mai bine la tine poti repeta acest "Vai de mine!" :)) este free ;) si app se multumeste din bun simt ca cineva si-a rapit din timpul lui pentru a tasta ceva chiar daca nu m-ai lamurit cu absolut nimic...dar unora le lipseste cu desavarsire aceasta calitate...si filmul...este prea vechi...
Mahle

Mesajde googlefun » 04 Sep 2014, 00:36

Mahle scrie:Daca ai studio si vrei sa convingi modele ca este mai bine la tine poti repeta acest "Vai de mine!" :)) este free ;) si app se multumeste din bun simt ca cineva si-a rapit din timpul lui pentru a tasta ceva chiar daca nu m-ai lamurit cu absolut nimic...dar unora le lipseste cu desavarsire aceasta calitate...si filmul...este prea vechi...

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Deci sa inteleg ca tu ti-ai rapit din timp "pentru a tasta ceva " , nu ?
Eu totusi ii credeam mai responsabili pe patronii de studio ,care se pare ca bantuie si ei pe forum pe aici :D ! Mai oameni buni chiar nu le faceti nici un fel de control la angajare ? Indiferent cata performanta poate face cineva, dar totusi -specimene ca asta - intr-o buna zi va lasa apa/gazele deschise ...va fugi cu cablul de internet , va scoate limba la oameni pe strada .Eu zic ca riscul e prea mare sa gazduiesti un asemenea ....... !
Nesimtitul intreaba ,eu i-mi rapesc din timp sa-i exlic cum va fi corect si bine pt el si el intelege ca am studio si am interes sa-l indrum gresit ! Hotarati-va intr-o directie .Pentru echilibru... :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde BrattyPrincess » 04 Sep 2014, 01:04

Mahle scrie:Daca ai studio si vrei sa convingi modele ca este mai bine la tine poti repeta acest "Vai de mine!" :)) este free ;) si app se multumeste din bun simt ca cineva si-a rapit din timpul lui pentru a tasta ceva chiar daca nu m-ai lamurit cu absolut nimic...dar unora le lipseste cu desavarsire aceasta calitate...si filmul...este prea vechi...

Mahle, nu te supăra pe googlefun, trebuie să ne înțelegi, au fost probleme pe alt topic cu o domniță de îşi rătăcise autenticitatea, şi nu o mai găsea neam. Ştii şi tu cum maşina de spălat se pricepe de minune să îți joace feste cu şosetele, sunt sigură că ți s-a întâmplat şi ție, bagi două perechi de şosete şi ies trei... diferite. Mie mi se întâmplă mereu.
Aşa şi domnița ceea, cu autenticitatea ei... de acolo acest vai de mine, care fu văicareala mea de dinainte de x-ul roşu din colțul dreapta sus. E contagios, şi l-am virusat şi pe googlefun, departe de el alegerea.

P.S. : I'm sick of bitches bitching around about other bitches. Vă rog să nu mă dezamăgiți şi voi, băieți. Am pretenții. Shaking hands? :)
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde IsaGlamChat » 04 Sep 2014, 06:09

Google,ia-o mai usor,atentie la limbaj!

Multumesc.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 04 Sep 2014, 08:17

pocahontas scrie:Google,ia-o mai usor,atentie la limbaj!

Multumesc.

I-mi cer scuze ...
Oricum m-ati cenzurat ca pe Paunescu la Oradea ,taindu-mi ce era mai savuros si mai usor de inteles pentru ins.Acum ce sa mai inteleaga omul ?In fine ,daca tineti la asta firesc ar fi sa-i stergeti si "mizeriiile" lui pentru ca si eu am avut hepatita cand eram mic .Risc sa fac din nou ,vazand cum abordeaza fenomenul .Pe mine cine ma protejeaza in acest caz ? :shock:
Probabil daca foloseam varianta academica a respectivului act ,ramanea intact textul :D .Voi incerca varianta academina next time :wink: .
Macar asteptati sa faca 10 postari si i le livrati in PM .
Multumesc de intelegere poca@
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mahle » 04 Sep 2014, 08:33

....abordez subiectul cum vreau si cum doresc.Invata sa intelegi ca nu esti in masura sa dai lectii de viata...Invata sa citesti totul cu atentie data viitoare.Am spus ca multumesc celor care si-au rapit timp pentru a scrie cateva litere aici dar na...tu intelegeai ca imi multumesc singur...in fine prietene have a nice day;)
Mahle

Mesajde Svideo » 04 Sep 2014, 12:03

Iti mai dau o idee: vorbeste la studio daca nu iti pot lasa actualele conturi de acasa, in loc de 16% impozite ofera-te sa le lasi lor 20%-25% si ai rezolvat simplu, fara batai de cap. La nevoie, ai la cine apela pentru ajutor :)
Svideo
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mahle » 04 Sep 2014, 14:27

Svideo scrie:Iti mai dau o idee: vorbeste la studio daca nu iti pot lasa actualele conturi de acasa, in loc de 16% impozite ofera-te sa le lasi lor 20%-25% si ai rezolvat simplu, fara batai de cap. La nevoie, ai la cine apela pentru ajutor :)

Buna idee, voi avea in vedere si acest aspect in cazul in care nu se "poate" altfel.Multumesc Svideo, i owe you one ;)

App ieri am intrat pe online support me majoritatea site-urilor iar concluziile sunt urmatoarele:

- LiveJasmin: se poate creea cont personal in paralel cu cel de studio
- XLovecam si Streamray cer mail de la owner-ul studio-ului (al master-ului)
- Flirt4Free se poate deschide imediat dupa ce contul de studio a fost inchis
- Streamate si CamContacts inca astept raspunsul lor prin mail avand in vedere ca nu
dispun de online support
Mahle

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj