Inceputul activitatii

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde mariusss » 03 Sep 2012, 01:14

Va salut,
Am o intrebare pentru cei care deja detin un studio. Demult vroiam sa pun intrebarea asta...
Voi cum ati plecat la inceput? Ati gasit greu modelele ? Ati avut capital propriu sau ati fost asociati cu alte persoane? V-a fost frica de esec, ca poate nu o sa mearga?
Citesc forumul de peste 1an, vad aici oameni cu experienta a caror afacere prospera, vad multe studiouri care se deschid, dar care la fel se si inchid...
Cum ati trecut prin toate astea? Sunt sigur ca aveti niste povesti interesante :D
mariusss

Mesajde alexandra1234 » 05 Sep 2012, 12:50

atunci cand vrei sa investesti niste bani trebui sa fii dispus sa ii si pierzi
Eu consider ca - s-a cam dus vremea de start up in acest domeniu, adica incepi cu bani putini
Cred ca trebuie sa incepi pe picior mai mre si sa aduci ceva nou in domeniu
Daca ai acest atuuri atunci go fo it
Ar fi bine sa nu fii singur astfel gustul esecului sa fie impartit
Sunt realista de felul meu si eu asa vad lucrurile

"Daca vrei sa faci restaurant si tu esti sofer mai bine lasa"

Cu alte cuvinte daca nu ai experienta , fa altceva, sansele de reusita vor fi mai mari
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde Jobs4Adults » 12 Sep 2012, 15:20

mariusss scrie:Va salut,
Am o intrebare pentru cei care deja detin un studio. Demult vroiam sa pun intrebarea asta...
Voi cum ati plecat la inceput? Ati gasit greu modelele ? Ati avut capital propriu sau ati fost asociati cu alte persoane? V-a fost frica de esec, ca poate nu o sa mearga?
Citesc forumul de peste 1an, vad aici oameni cu experienta a caror afacere prospera, vad multe studiouri care se deschid, dar care la fel se si inchid...
Cum ati trecut prin toate astea? Sunt sigur ca aveti niste povesti interesante :D

Salut, Mariussssss!

E bine ca citesti forumul si forumurile, asa inveti multe din experienta si sfaturile altora...Sfatul meu: incepe usor, cu ce bani si experienta ai, invata, experimenteaza, incearca....e loc pentru fiecare pe orice piata, important e sa incerci sa vii eventual cu alte oferte, sa o iei pe alte drumuri acolo unde majoritatea merg pe acelasi drum...;)

Incepe cu o camera in apartamentul tau si 1 pc...cauta modele, sunt MULTE care nu pot face acasa caci nu au conditii....eventual mergi intr-un orasel mai mic, sau chiar in sate, unde sa incerci un studio, daca in marile orase concurenta studiourilor mari e zdrobitoare....

Bafta si spor la bani! :)
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Ana400 » 24 Sep 2012, 15:26

Vaslui si imprejurimi cred ca ar fi mina de aur. Fete frumoase si sarace, chirii foarte mici, costul vietii mic.
Ana400

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj