Incepatoare Livejasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde AlinaE » 18 Noi 2015, 19:38

Buna tuturor,am inceput intr-un sfarsit sa lucrez pe Lj,sunt model independent,lucrez de 3 zile,am beneficiat si de promotie.As vrea sa-mi spuneti ce parere aveti despre castiguri,avand in vedere ca am tot pus la punct(i7,lumini,decor),prima zi(promo)3ore-47$,ziua2-7ore-93$,ziua3-5ore-28$+ceva ciudat,fluctuatii mari de guesti cand ajungeam la 150 scadeam brusc la 70,din nou urcam la 150 iar scadea la 70.Dc,este adevarata faza cu controlarea traficului?As fi vrut sa respecte mai mult modelul site-ul asta...avand in vedere ca le-am oferit exclusivitate....poate este prea devreme,dar ma gandesc sa-l schimb.
AlinaE

Mesajde GlamourFoto » 18 Noi 2015, 20:43

AlinaE scrie:Buna tuturor,am inceput intr-un sfarsit sa lucrez pe Lj,sunt model independent,lucrez de 3 zile,am beneficiat si de promotie.As vrea sa-mi spuneti ce parere aveti despre castiguri,avand in vedere ca am tot pus la punct(i7,lumini,decor),prima zi(promo)3ore-47$,ziua2-7ore-93$,ziua3-5ore-28$+ceva ciudat,fluctuatii mari de guesti cand ajungeam la 150 scadeam brusc la 70,din nou urcam la 150 iar scadea la 70.Dc,este adevarata faza cu controlarea traficului?As fi vrut sa respecte mai mult modelul site-ul asta...avand in vedere ca le-am oferit exclusivitate....poate este prea devreme,dar ma gandesc sa-l schimb.

Buna sunt foarte multe de spus si aparent pare simplu ... dar nu este deloc simplu, ce poate crezi tu ca este bine, poate nu este bine fac referire putin la tehnic, setari, lumina, decor depinde cum arata si fac referire mai mult la atitudinea ta ca model si ce transmiti cum etc etc.

Dupa 3 zile poti sa tragi concluzii ca nu te respecta siteul ? ca le-ai oferit exclusivitate? gandeste-te ca esti un simplu model ( nou ) intre cateva mii de modele vechi pe site, nu cred ca esti in masura sa spui nimic. Cu siguranta si cu tine si fara tine siteul o sa fie in regula.

Ce poti face tu este sa tragi tare, sa te focuzesi si dupa 2 3 luni de muncit cum trebuie pe site ... (cum trebuie implica multe lucruri) poti sa vii sa spui ca X ca Y pana atunci tu esti un simplu model nou pe site, necunoscuta de membrii, etc.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde AlinaE » 18 Noi 2015, 22:56

Multumesc pentru parere GlamourFoto,bineanteles ca nu-mi pot da cu parea din primele 3 zile,am un principiu greu de renuntat la el,nu pot sa accept faptul ca nu mi se ofera respectul inapoi,probabil incet,incet trebuie sa ma dezobisnuiesc.In legatura cu partea tehnica m-am ocupat singura si cu ajutorul acestui forum(multumesc inca o data tururor),inca nu mi-a intrat nici un suport sa-mi reproseze ceva,am intrebat si in free cum se vede cum se aude,toti au zis ca este ok.Singurul lucru ce nu mi-a placut a fost acele fluctuatii bruste,macar acum stiu ca este controlat.Asta e,marim munca,orele,si mai vedem dupa.
Spor la $$$
AlinaE

Mesajde DarkBOO » 18 Noi 2015, 23:46

AlinaE scrie:Multumesc pentru parere GlamourFoto,bineanteles ca nu-mi pot da cu parea din primele 3 zile,am un principiu greu de renuntat la el,nu pot sa accept faptul ca nu mi se ofera respectul inapoi,probabil incet,incet trebuie sa ma dezobisnuiesc.In legatura cu partea tehnica m-am ocupat singura si cu ajutorul acestui forum(multumesc inca o data tururor),inca nu mi-a intrat nici un suport sa-mi reproseze ceva,am intrebat si in free cum se vede cum se aude,toti au zis ca este ok.Singurul lucru ce nu mi-a placut a fost acele fluctuatii bruste,macar acum stiu ca este controlat.Asta e,marim munca,orele,si mai vedem dupa.
Spor la $$$

Nu te supara, dar ce intelegi tu prin ''respect''? Ce ai vrea sa iti faca Jasmin sa te simti respectata? :)))
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde AlinaE » 19 Noi 2015, 00:35

Imi pare rau,nu raspund la rautati,doar ce este constructiv.
AlinaE

Mesajde mihai_richG » 20 Noi 2015, 09:53

Buna AlinaE, "respectul" pe care il astepti de la Jasmin va veni si el dupa o perioada in care ei vor vedea ca lucrezi constant pe site si indeplinesti cam tot ce isi doresc ei (e mult de vorbit pe tema asta :) ) Daca nu stii sigur daca setarile pe care le-ai facut sunt cele mai bune, poti intra la suport si sa le ceri o parere....

Spor si succes la banuti!
mihai_richG

Mesajde AlinaE » 21 Noi 2015, 02:57

Multumesc Mihai pentru parere.Din ce am citit pe forum niciodata nu sunt multumiti...:(
AlinaE

Mesajde BasGLM » 21 Noi 2015, 11:36

AlinaE scrie:Multumesc Mihai pentru parere.Din ce am citit pe forum niciodata nu sunt multumiti...:(

Lasa-ma sa te contrazic :) Sunt multumiti atunci cand le dai calitate si de nu ai te ajuta cu sfaturi. Nu vreau sa-ti stric sperantele , dar sa stii ca nu esti singura ce lucreaza doar pe Jasmin . Toata lumea are o sansa acolo, tu esti responsabila in mare parte pe incasarile tale. Nu mai merge pe sistemul studio cu 300 de modele , ocupa prima pagina . Selectarea se face in functie de multe aspecte. Ideea e ca ei trebuie sa castige, se lucreaza corporativ in industrie. Ai un content bine pus la punct , faci bani tu implicit si ei. Suportul este schimbat , cel putin asa zic eu, sunt super friendly toti cu cati am colaborat. Sa nu uiti ca interactiunea este baza pe acest site. Un fel de Dan Negru pe Jasmin :) si cand zic Dan Negru nu ma refer sa fie destrabalaresi iures, ci o combinatie de prezenta , zambet, interactiune cu membrii.
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde alexiss » 21 Noi 2015, 16:00

Vine membrul , baga banul , se duce la model in room , acesta zice "bb lets go pvt" , ala apasa butonul si voila 5 minute de privat . Povestea asta e veche , expirata , dar inca functionala . Validitatea acestei variante de lucru nu poate aduce insa foarte multi bani . Fiecare trebuie sa se gandeasca ca site-urile (nu doar Jasmin , dar cu atat mai mult aici unde sunt peste 1500 modele online) sunt pline de astfel de modele .

Oricine doreste sa se diferentieze de ceilalti de pe site , si sa faca bani in adevaratul sens al cuvantului , trebuie sa depuna ceva mai mult efort intelectual , sa vina cu idei (macar relativ) originale , sa aibe o abordare un pic diferita . Cu tot respectul , nu o spun cu rautate , dar o spun direct pentru a ma face clar inteles : tate , buci si craci are toata lumea ! Trebuie si acel +1 element in plus care sa faca cu adevarat diferenta , sa te faca unic(a) si atractiv(a) .
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde Miha Baby » 16 Ian 2016, 13:39

Am observat ca membrii de calitate pe Jasmin ( si nu numai ) au din ce in ce mai multe pretentii in legatura cu atitudinea modelelor , e si normal daca pana in anul 2016 inca mai este site-ul plin de modele cu "hi bb hru im hot go prv mmm " .
Cel putin eu ca model vad rosu in fata ochiilor cand intra un membru agitat cu bb show bb do that . Am avut parte si de surprize placute sa vad ca si un BB in free chat poate sa gandeasca si sa poarte o conversatie normala in privat .
Si apropos , ca fapt divers... francezii au inventat " BB " asta? :) :shock:
Miha Baby

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj