Incepatoare in domeniu..Pasii necesari de la A la Z.

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde andreeadumitru85 » 03 Mar 2004, 00:01

Am citit foarte multe despre videochat pe acest site si sincer cu cat citesc mai mult cu atat imi pun din ce in ce mai multe intrebari :( .Sincer in acest moment am citit cam 50% din forum si totul imi este din ce in ce mai neclar.Sper sa aveti destul rabdare cu mine.
Doresc sa devin model si sa lucrez la domiciliu,si am inteles ca trebuie sa am printre altele:corp atragator,sa fiu isteata,sa fiu cunoscatoare lb engleza iar apoi calculator,conexiune buna la internet,contract cu cel putin un site,webcam performant (de luminozitate si altele nici nu mai zic pt ca astea le-am inteles).
Daca ati putea sa ma lamuriti in anumite privinte v-as fi recunoscatoare:

1)Prima problema ar fi siteul.Care siteuri stiti din proprie experienta ca sunt cele mai bune,si daca imi puteti spune procentul care il pastreaza pentru ei si cat imi revine mie pt ca am inteles ca aceast aspect este f important.Pe cate siteuri ar fi bine sa lucrez?Pot lucra in acelasi timp pe doua siteuri diferite?si pt ce folosesc programul "splitcam"?
2)Cand parca lucrurile mi se pareau mai clare am dat de "epassporte" .Puteti sa-imi explicati pasii prinvind aceasta metoda de plata?Am citit ca ar fi ce-a mai indicata metoda,dar pana atunci,cum imi fac un astfel de cont,am citit ceva ca nu se mai trimit astfel de carduri in Romania,si in general ce sfaturi mai aveti legat de acest subiect,ce probleme voi intampina.
Multumesc anticipat.
andreeadumitru85

Mesajde andreeadumitru85 » 08 Feb 2007, 11:32

As mai avea cateva intrebari..si anume unde pot afla comisionul fiecarui site,pt ca as vrea sa il stiu inainte sa imi fac cont pe vre-un site,si cum pot lucra in acelsi timp pe siteuri diferite?cateva ore pe un site si apoi intru pe alt site sau concomitent?multumesc din nou anticipat.
andreeadumitru85

Mesajde BlueLotus » 08 Feb 2007, 12:38

Salut, Andreea

Cel mai bine pentru modelele incepatoare e sa lucreze o vreme la un studio. Pentru ca daca n-ai aflat inca din forum raspunsurile la intrebarile pe care le-ai pus aici, o sa-ti fie foarte greu, si nu stiu daca o sa gasesti pe cineva care sa-ti faca un ghid de la A la Z, asa cum vrei tu. Cauta un studio decent si legal, vezi ca sunt aici o gramada de anunturi, lucreaza cateva luni asa, vezi cum sta treaba, cum e cu site-urile si procentele, cum lucreaza modelele mai vechi, cum functioneaza softurile etc. si apoi apuca-te de lucru de acasa. Ai sa-ti cresti foarte mult sansele de succes.

Multa bafta!
BlueLotus
User Activ
User Activ

Mesajde sierra » 08 Feb 2007, 21:58

Cauti in forum unde sunt listate site-urile de videochat, apoi cel mai bine ar fi sa intri pe ele si sa citesti tot ce scrie inclusiv rubricile FAQ. Acolo scrie tot.
Splitcam este un program cu care te poti conecta la mai multe site-uri in acelasi timp, cu acelasi webcam. Ideea este urmatoarea: deschizi Splitcam, din el selectezi ca sursa video camera ta web. Apoi cand intri in videochat pe siteuri, in ele alegi ca sursa Splitcam-ul insusi (care are camera ta il el).
Epassporte: Site-urile au si optiunea de a face platile intr-un cont bancar al tau, la o banca din strainatate. Prin site iti faci acel cont pe site-ul epassporte. Ai acces non-stop la contul tau, online, poti face tranzactii online,cumparaturi online. De la ei iti comanzi un card Visa, iar cu acesta iti vei retrage banii in Ron, de la orice bancomat din tara.
sierra

Mesajde andreeadumitru85 » 09 Feb 2007, 08:46

in sfarsit mi-au aparut rasounsurile voastre.intreadevar e greu sa incep singura in asa ceva si am sa tin cont de sfatul tau hippie.
andreeadumitru85

Mesajde WinXPfather » 09 Feb 2007, 13:42

andreeadumitru85 scrie:As mai avea cateva intrebari..si anume unde pot afla comisionul fiecarui site,pt ca as vrea sa il stiu inainte sa imi fac cont pe vre-un site,si cum pot lucra in acelsi timp pe siteuri diferite?cateva ore pe un site si apoi intru pe alt site sau concomitent?multumesc din nou anticipat.

http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/u ... html#15525

Nu ai citit de ajuns. Raspunsurile la orice problema le gasesti pe acest forum, dar nu te va ajuta nimic pana nu vei studia singura. Una e teoria alta e practica. Si tu ai o problema cu practica, doar 3-4 clickuri trebuie sa dai pentru a avea raspunsul la intrebarile tale.
Din intrebarile tale, deduc ca esti pe un drum gresit, nu conteaza asa mult procentele oferite de siteuri, adica sunt siteuri care ofera 70% altele 35%, conteaza traficul, seriozitatea etc. Daca procentul oferit e mai mare nu e neaparat ca si banii tai sa fie mai multi.

Si restul intrebarilor sunt nauce, reevalueaza situatia, du-te si invata undeva, ca sigur vei avea dezamagiri, ai probleme cu autodidactismul.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde www » 09 Feb 2007, 14:44

Acum sper sa nu ma trimita la trash bin Sad dar eu,cand am accesat pentru prima oara acest site,nu m-am dezlipit doua nopti de el.Doua nopti nu am facut altceva decat sa citesc.Ma usturau ochii si nici cu ochelari nu mai vedeam de cat am stat in fata monitorului.Am invatat de aici chiar si chestii care nu au legatura cu vch.Cum zicea cineva mai sus..doua trei click-uri..atat trebuie sa faci:-)Exista pana si un "quick search"option aici pe site.E de ajuns sa introduci textul("cele mai bune site-uri","splitcam","epassporte"sau oricare alta este necesitatea ta)si vei avea info chiar mai mult decat iti trbuie ca incepator:-)Scuza-ma ca sunt atat de acida dar daca nici nu ai inceput si astepti totul servit pe tava...tare mi-e ca are dreptate winxp cand spune ca ai probleme cu autodidactismul.
Bafta!
User Activ
User Activ

Mesajde andreeadumitru85 » 09 Feb 2007, 15:43

Am vazut ca s-a mai discutat problema aceasta pe site.M-ati ajutat foarte mult.va multumesc!!
andreeadumitru85

Mesajde ContSters2 » 09 Feb 2007, 16:39

Aici este f multa informatie mult prea multa decat ar trebui sa fie,acum totul depinde de capacitatea ta de inmagazinare,selectare si punere in aplicare.Este ca si cum ti`ar explica step by step cum sa faci o operatie dar problema este ca tu nu ai tinut niciodata un bisturiu in mana si nu stii daca pacientul v a supravietui interventiei.Nu ti`ar strica 6 luni la un studio decent unde ai putea gasii si practica iar intrebarile tale ishi pot gasii daca nu 100% raspuns macar suficient de mult ca sa pui in aplicare ce stiai doar teoretic.
ContSters2
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj