Inca o problema pe Jasmin

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde nu nu si iarasi NU » 21 Feb 2006, 13:01

Salutare tuturor. Iata ce mi s-a intimplat aseara :( : In timp ce eram in privat cu un membru, vine altu si imi spune sa imi arat ochii, bun ii spun sa astepte o secunda k mai e cineva, dupa o secunda imi spune gata a trecut secunda, acu ii spun sa mai astepte citeva secunde (lucrez la cuplu) dupa care tipu imi spune ca el lucreaza la jamin si k nu il intereseaza si ka imi inchide contul, si ca reclama la suport. Dupa care i-am dat kick, si mi-am continuat privatu linistit. Dupa care am trimis un mail la support[at]livejasmin.com si l-am explicat cele intimplate si numele membrului.Toate bune si frumoase pina cind am vret sa ma conectez inapoi la sesiune. Acum ghiciti ce s-a intimplat :evil: contul era blocat, al meu si al celorlalti performeri din studio :evil: :evil: :evil: . A verificat sefu mailu de pe jasmin si ghici toate conturile blocate pe motiv k privatu nu era live si era inregistrat. Acum eu consider k am fact bine din urmatorul motiv: nickul menbrului nu a aparut cu numele de liveadmin, siteadmin,suportadmin,etc. cele folosite de suportu de pe jasmin. Voi ce pareri averi la modu cum am procedat?
PS: vo voi comunica numele menbrului imediat ce imi deschide contu.
PS2: nu am folosit niciodata inregistrare pe jasmin in free sau in privat.
Bafta tuturor la $$$$$$$
nu nu si iarasi NU

Mesajde SAD^^EYES » 21 Feb 2006, 13:37

Eu cred ca ar fi trebuit sa iti dai seama ca este un fel de verificare, datorita cerintei simple "Arata ochii" ... Probabil erati in show, poate faceti un show care aparent pare ca se repeta. Nu este o noutate faptul ca toti din stafful jasminului si mai ales adminii mari si chiar patronii, au conturi de clienti care nu apar in lista prezentata de ei. Folosesc aceste conturi si pentru a se distra dar si pentru a face verificari.
Oricum nu cred ca trebuia sa ii dai kick, mai ales cand ti-a spus ca e de la jasmin, puteai foarte bine sa il ignori, ca oricum nu vedeai ce scrie, daca dadeai pe clientul principal.
Deasemenea nu spun ca ai procedat prost, putea la fel de bine sa fie un scammer, dar oricum nu cred ca se justifica kickul.
Daca omul ala credea din tot sufletul ca vede o inregistrare in loc de o sesiune live, atunci se cerea sa iti suspende conturile. Daca au gresit ramane de vazut, cu siguranta daca le explici frumos ce s-a intamplat, ar trebui sa iti dea drumul la conturi.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde WinXPfather » 21 Feb 2006, 14:17

SAD^^EYES scrie:Eu cred ca ar fi trebuit sa iti dai seama ca este un fel de verificare, datorita cerintei simple "Arata ochii" .

NO, 100% nu , nu exista asa ceva, daca e vorba de seriozitate si profesionalism, nu merge treaba cu "dat seama" . Adminii trebuie sa aiba nick-uri cunoscute, si cu distratul adminilor spune multe , ca si cum eu m-as labi privind fetele ce lucreaza la mine, pretinzand ca le ajut si le mai iau si procent.

In context labit=distractie, deci nu e nimic vulgar.

Si ca sa fiu ontopic... flerul imi spune ca era o inregistrare, dupa cum pledezi, cum nici acel membru nu e admin si chiar de ar fi daca a intrat cu alt nick nu poate cere atentie mai multa decat oricare alt membru si nici folosi de functia de admin. Dar as cere prea mult de la aia...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 21 Feb 2006, 14:31

Am uitat sa specific ca patronii care intra la disctractie sa zic asa, intotdeauna platesc showurile, sincer nu cred ca a fost cazul de asta mai sus, pentru ca de fiecare data cand a fost patron in privat, nu a avut cerinte de show, intra mai mult sa felicite modelele, sa le cunoasca parerea despre site, etc. si intotdeauna isi platesc privaturile.

Iar povestea de mai sus e relativa, nu am spus ca a procedat gresit, am spus doar ca se putea proceda altfel pentru a evita eventualele interpretari din partea sitului. Daca ei au interpretat ca este video inregistrat in loc de live show, iar el nu a facut decat sa ii dea kick, era normal sa isi primeasca suspendul. In schimb daca era un simplu client, care a facut apoi reclamatie, normal se cerea o verificare inainte de inchiderea contului, numai in cazul in care nu a avut alte antecedente.
Tot ce vorbim noi acum este oricum relativ, atat timp cat nu cunoastem si partea cealalta a povestii, daca intelegi ce vreau sa spun.

Deci nu interpretati gresit ceea ce am vrut sa spun.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde nu nu si iarasi NU » 21 Feb 2006, 14:43

WinXPfather scrie:Si ca sa fiu ontopic... flerul imi spune ca era o inregistrare, dupa cum pledezi, cum nici acel membru nu e admin si chiar de ar fi daca a intrat cu alt nick nu poate cere atentie mai multa decat oricare alt membru si nici folosi de functia de admin. Dar as cere prea mult de la aia...

Sincer nu cred ca o inregistrare poate sa tina in privat un membreu circa 30min care iti cere mereu lucruri difereite si culmea tu le faci asa cum vrea el si intretimp to opreai si vorbeai cu el. Acu ce coincidenta ar fi sa fi facut un film care sa indeplineasca cerintele membrului.
Multumiri lui SAD^^EYES si WinXPfather pt replay si bafta tuturor la $$$$$.
nu nu si iarasi NU

Mesajde Dorian » 21 Feb 2006, 15:12

Poate ca ceea ce o sa vedeti va lamuri pe multi dintre noi ca exista persoane care MINT doar pentru a poza in victime ale unui sistem, care desigur nu e perfect.

Una e sa aduci critici si alta e sa inventezi o poveste care sa aduca numai deservicii.

Imagine

Si pentru a ma asigura ca nu e doar un raspuns la repezeala al Support-ului am repetat intrebarea, specificand daca e posibil sa fie o alta persoana...asa cum SAD a spus ca poate exista(patroni).

Imagine
Dorian
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 21 Feb 2006, 15:25

SAD^^EYES scrie:Am uitat sa specific ca patronii care intra la disctractie sa zic asa, intotdeauna platesc showurile, .

Binenteles ca platesc , nici nu m-am gandit ca nu...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde nu nu si iarasi NU » 21 Feb 2006, 20:24

Domnule Dorian, esti cumva dabea venit de la gradinita de crezi ce spune suportu? Acum daca ei ar avea si alte conturi inafara de cele de admin si de ce crezi ca ti-ar spune tie?
Si cine le-ar interzice la se foloseasaca, daca exista asazisi patroni?
Numai bine si multi $$$$$$.
nu nu si iarasi NU

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj