IMPORTANT LiveJasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Sunteti deranjate de faptul ca LJ nu ofera posibilitatea de banare a membrilor din Romania?

DA! Ma deranjeaza.
16
73%
NU, nu ma intereseaza acest aspect
3
14%
NU, oricum nu stiam cum functioneaza sistemul de banare de la LJ
0
Niciun vot
PENTRU MODELELE CARE NU LUCREAZA CU LJ: As fi lucrat cu LJ dar tocmai din acest motiv am ales sa lucrez pe alt site
3
14%

Voturi totale : 22

Mesajde MARKUS » 11 Oct 2013, 03:46

Am fost la Budapesta saptamana aceasta si am avut o intalnire cu cei de la LiveJasmin, sunt super profi si spre deosebire de alte site uri de videochat care nu dau 2 bani pe studiouri in general, ei si-au indreptat atentia tocmai in directia aceasta.
Am discutat cu ei si le-am promis ca am sa culeg feedback de la colegii mei, astfel incat sa-mi dau seama ce trebuie imbunatatit la site in favoarea nostra.
O prima chestiune pe care eu le-am sugerat-o, a fost sistemul de banare a membrilor din Romania.
In momentul de fata site ul nu permite banarea Romaniei, decat pentru memberi dintr-un singur oras, astfel profilul modelului poate fi accesat de oriunde din tara, mai putin orasul banat.
Cu aceasta ocazie vreau sa fac si un sondaj din care sa-mi dau seama daca sistemul de banare reprezinta o reala problema sau nu.

Orice sugestie, orice propunere, cu referire la LJ, care credeti ca ne poate ajuta, nu ezitati s-o postati aici.
Multumesc
MARKUS
User Activ
User Activ

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 11 Oct 2013, 11:01

nu stau pe LJ , tocmai din motivul mentionat mai sus , deci am intrat sa-l votez.

insa dupa ce am citit kilometri de postari despre LJ am tras o concluzie : din punct de vedere tehnic si al designului-arhitecturii un site trebuie sa fie cat mai accesibil , smooth si simplist both for hosts and members....inteleg ca la LJ este invers....nu poti sa-i ceri unui tip super horny , poate sa fie el si inginer la NASA sa se rataceasca intre butoane si optiuni sau sa faca reboot de 5 ori CAND E HORNY si nu poti sa-i ceri nici vreunei fete frumoase sa fie si dasteapata ca nu suntem la Universitate cu examenul luat, suntem la videoceat, ok ?

inteleg ca LJ in loc sa-si perfectioneze EI (pe banii lor) serverele , cer asta emitatorilor, adica modelului...adica studiourilor (adica de aia sunt "draguti" cu studiourile) ....ntz, ntz, ntz.....si la ce se ajunge ? la multiple categorii (tehnice) de emitatori care , presupun eu, tulbura serverele ceea ce va conduce tot la schimbarea lor , ca de ceea ce ti-e frica nu scapi.

LJ s-a batut pentru locul 1 la "trafic" si a castigat.
Dar ce trafic ? Romani, indieni, bangladeshieni de-astia....care lor le aglomereaza serverele si noua creierii...de aia nu stau pe LJ, poate sa dea si comision de 99%, fiecare cu dambalua lui/ei.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 11 Oct 2013, 13:11

Sal Markus,

Eu nu prea am sa le reprosez multe, dar asta doar pentru ca am inteles ce vor sa faca, ideea e ca degeaba creierul din spate e super inovator cand cei mici din echipa nu sunt suficient de pregatiti in comunicarea cu modelele si studiourile.

Cel mult pot da cateva sugestii...

1. Sa ii pregateasca mai bine pe suportii tehnici pentru ca au fost n cazuri cand au pus modelul pe drum gresit.. mai ales cand a fost nebunia cu luminile, cu decorul etc..
2. Intai sa anunte ce vor sa faca (cum fac acum dupa ce le-au sarit toti in cap).. si apoi sa faca ca e ok, dar sa EDUCE inainte.. sa explice clar x,y,z

Nu au banat Romania total pentru ca ei sunt unul din putinele situri care conversteste pana si Romania, si probabil au considerat ca Modelele din Ro nu sunt suficient de open-minded pentru a accepta treaba asta.. Dar in prezent sunt destule modele care nu au problema in a isi arata pasarica si pentru Romani.. deci logic ar fi timpul sa bage optiune sa blocheze de tot Romania cine vrea..
Oricum o blocheaza degeaba... stiti toti ca Romanul e super inventiv.. va gasi metode mereu sa intre in privat si cu tot cu restrictii :)

Andromaca livejasmin e unul din cele mai simpliste siteuri, de asta au si ajuns unde au ajuns.. e foarte usor de folosit..

3. Unul din motivele pentru care am ajuns la spitalul de nebuni se datoreaza si suportilor de la jasmin... ajutam un model in perioada aia.. i-am trimis bani sa isi ia calculator, sa redecoreze, sa puna becuri etc. modelul se straduia .. astia tot ii punea BAD .. eu pierdeam ore la support.. asta lesina pe site de plans.. apoi a incercat sa isi taie si venele.. iar eu eram la mijloc.. In prezent e ok.. dar eu nu am fost OK...
Neaparat sa trimita supportii la cursuri tehnice.. sa ii invete.. ca altfel nu se poate.. sau macar sa isi tina gura decat sa dea sfaturi care arunca modelul intr-o gramada de cheltuieli fara rost..

Deasemenea pot veni pe forum si sa intrebe.. ca au o gramada de Romani in echipa.. nu ii doare gura.. cum a venit Duncan, pot veni si altii.. ce daca au si feedback negativ.. si din ala inveti.

In rest.. respect nene.. eu stiu ce e acolo.. stiu ca e greu si pentru ei.. a fost situl cu care am crescut va ramane mereu in sufletul meu indiferent cate greseli vor face.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj