ImLive HD

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde GeoStudio » 24 Oct 2011, 20:57

Buna tuturor,

As avea si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva! as dorii sa-mi fac imlive sa mearge la fel de bine cum merg restu site-urilor pe care le folosesc de exemplu:
F4F merge perfect
XLove merge perfect
LJ merge perfect etc...

Pe imlive am o problema cu zoomul cand dau zoom putin mai marisor se pierde mult din rezolutie! nu se mai vede asa clar! daca cineva stie ceva soft sau encoder orice care cu care as putea remedia problema aceasta ar fi ok! mentionez nu este problema de la webcam! nici la PC etc... webcamul are 8 MP PC cu procesor i7 nu folosesc splitere etc... deci nu mai are rost sa explic din moment ce pe restul site-urilor merge bine aici este problema! daca cineva cunoaste vreun soft sau encoder ceva cu care as putea remedia problema aceasta!!! de exemplu Flash Media Live Encoder din cate m`am documentat la fel si imlive ca multe alte site-uri se folosesc de acest encoder dar din pacate la imlive ei au putin setarile mai proaste!.

Va multumesc.
GeoStudio

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj