Imagine in slow-motion

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Stiff » 15 Aug 2015, 04:01

Salut , numele meu este Stefan . Am facut videochat la un studio vreo 3 luni acum ceva timp, apoi m-am lasat . Acum m-am apucat de acasa , avand un buget foarte foarte mic si pentru ca am mare nevoie de bani , am decis sa incerc sa fac de acasa si sa incerc sa scot un minim ( 8-900 ron pe luna macar ). Cu toate ca nu am avut deloc bani , am luat un C920 , m-am imprumutat si etc . Cand am vrut sa intru ( ( pe jasmin) online , surpriza . BAD VIDEO . Am vorbit cu ei etc si mi-au spus ca e ceva in neregula cu imaginea . M-am uitat si asa era. Are un efect mic de slow motion , nu este foarte fluent si nu intelegeam de ce , prima data am crezut ca este internetul de vin dar nu e . Chiar si atunci cand deschid doar softul camerei, tot asa merge , cu un mic delay. Sunt foarte dezamagit , nu stiu ce sa fac , sper macar sa scot banii pe camera... Posibil sa fie din cauza luminii dar nu am cum sa pun mai multa , ce pot face , va rog niste sfaturi.
Stiff

Mesajde googlefun » 15 Aug 2015, 09:27

Stiff scrie:Salut , numele meu este Stefan . Am facut videochat la un studio vreo 3 luni acum ceva timp, apoi m-am lasat . Acum m-am apucat de acasa , avand un buget foarte foarte mic si pentru ca am mare nevoie de bani , am decis sa incerc sa fac de acasa si sa incerc sa scot un minim ( 8-900 ron pe luna macar ). Cu toate ca nu am avut deloc bani , am luat un C920 , m-am imprumutat si etc . Cand am vrut sa intru ( ( pe jasmin) online , surpriza . BAD VIDEO . Am vorbit cu ei etc si mi-au spus ca e ceva in neregula cu imaginea . M-am uitat si asa era. Are un efect mic de slow motion , nu este foarte fluent si nu intelegeam de ce , prima data am crezut ca este internetul de vin dar nu e . Chiar si atunci cand deschid doar softul camerei, tot asa merge , cu un mic delay. Sunt foarte dezamagit , nu stiu ce sa fac , sper macar sa scot banii pe camera... Posibil sa fie din cauza luminii dar nu am cum sa pun mai multa , ce pot face , va rog niste sfaturi.

Salutare Stefan & bine ai venit pe forum .

1. Daca intradevar ai mare " nevoie de bani " intoarce-te la acel studio ,sau la altul .

2.De unde stii tu , ca nu este si internetul ?

3.Se pare ca vrei sa faci streaming doar cu un c920 si cu internet , in lipsa unui PC .Nu cred ca vei reusi ... :wink:

4.Ai prea putine cunostinte si dotari tehnice ,per ansamblu ,ca sa poti face bani de acasa .

5.Daca "te-ai lasat " dupa 3 luni la studio , se presupune ca nu ai facut bani nici acolo , ce te face sa crezi ca in lipsa dotarilor si a indrumarii de acolo , vei face totusi bani ?

6 E ca si cum ai pleca de la o sala de sport - incepator fiind - unde aveai tot felul de greutati si de aparate + instructor + colegi care sa te ajute si cu care sa te compari in evolutie , nemultumit ca nu "cresti " si te duci acasa in garaj , unde te asteapta 2 bucati gantere de 2 kg fiecare , si te entuziasmezi ca vei lua 10 kg de muschi , fara grasime . E imposibil !!

7.Nu vreau sa te dezamagesc , dar daca intelegi pct nr 6 , vei intelege despre ce vorbesc .Mult mai intelept este sa te intorci la acel studio (sau la altul ) , unde sa inveti , sa faci bani si iar sa inveti -dupa care - cu o suma de bani pentru dotari minime , sa-ti incerci norocul de acasa .Probabil ai luat-o ca pe o evolutie , dar nu inseamna evolutie -absolut deloc - cand sari peste niste etape .Fii sincer cu tine insuti si gaseste calea cea mai scurta si mai facila , de a reusi sa "faci " acei bani .

Multa bafta , in orice vei intreprinde .Sper sa ne mai auzim .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj