Help! Un cont vechi de jasmin are sanse sa se ridice?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde dulcyka_sexy » 10 Mai 2014, 21:47

uite, eu de curiozitate am facut testul de pe linckul pus de tine, a iesit asa------line qualitty-B----ping-37ms....jiter 3ms...3,9/5.....ce inseamna toata astea habar nu am inca...ma documentez acusica:P
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde googlefun » 10 Mai 2014, 21:56

dulcyka_sexy scrie:uite, eu de curiozitate am facut testul de pe linckul pus de tine, a iesit asa------line qualitty-B----ping-37ms....jiter 3ms...3,9/5.....ce inseamna toata astea habar nu am inca...ma documentez acusica:P

Daca e pe serverul de New York e ...bun netul ,cum zic si ei acolo .Ca sa fie foarte bun trebuie sa ai A .La B vezi ca scrie Very good! Your connection should work well for any Internet application. Some online games may not perform optimally. .E bun , dar nu e excelent ! Dar daca esti in HD pe mai multe sites e deajuns si B.
De ex B am si eu pe servere din US ..dar pe cei de la iF de ex ii pufneste rasul ,deci nu e bun pt ce vreau eu si ce vor ei :P .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 10 Mai 2014, 22:47

Baby,degeaba ceri sfaturi aici cand problema este 100% la tine,cum vrei sa ai trafic daca tu lucrezi 3 ore pe zi si nici alea in fiecare zi?
Hai sa fim seriosi,cam cati bani vrei sa faci in 3 ore si de ce te-ar promova jasmin cand tu azi stai 4 ore,maine deloc,contul vechi,etc,nu ai cand sa faci regulari pentru ca tu nu muncesti.
Cei care cer sfaturi aici ,ar trebui intai sa spuna foarte multe despre ei,cat lucreaza,cum arata,detalii de genul asta pentru ca particularitatile fac diferenta intre hosti.
Din intamplare am dat un search in contul meu si te-am gasit ,imi pareai cunoscuta si stiam sigur ca am mai vorbit in trecut.Imi pare rau ca ai ajuns in situatia in care esti dar toate deciziile pe care le luam construiesc viitorul nostru...
Iti doresc bafta si incearca sa-ti faci un program de munca pe site nu de relaxare,minim 8 ore zilnic,o sa vezi ca nu este imposibil sa te ridici,totul este sa vrei si scuza-ma dar profilul tau este chiar depasit,Adrian ti-a spus ca este okay pentru ca este barbat si este un om fin dar eu iti spun ca nu este okay deloc,pozele alea sunt vechi si uratele,nu te pun deloc in valoare,decorul destul de modest,nu au nimic care sa te faca sa intri in video,cel putin din punctul meu de vedere si probabil nu numai al meu dupa traficul pe care-l ai :idea:
Nu mi-o lua in nume de rau dar daca vrei o parere obiectiva in momentul de fata nu te vad nici de 1000 la perioada,sper totusi sa ma insel eu ,degeaba ai potential daca nu ai alte lucruri si aici nu ma refer la aspect ci la ambtie,seriozitatea sa muncesti constant,sa scoti ochelarii de cal si sa admiti ca suntem in 2014 si ai multa concurenta,etc,etc.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde Alexandra555 » 07 Iun 2014, 02:24

Inainte de jasmin selection badge: 30 membrii, 15 guesti. Dupa jasmin badge: 50 embrii, 3000guesti. Aceasta diferenta s-a facut direct la urmatoarea logare. Nu o sa se simta asa miraculos in numarul de privaturi insa te simti umpic mai bine cand te privesc 3000 in loc de 15
Alexandra555

Mesajde JohnMiles » 07 Iun 2014, 21:32

stai online, cu putin noroc prinzi 2-3 membri care te pot ajuta sa ajungi bine !!!
JohnMiles

Mesajde Traxdata » 05 Ian 2015, 04:11

Se poate, doar ca trebuie sa te tii de el, normal
Traxdata

Mesajde SimpleJen » 28 Mar 2016, 06:16

Bună. Va citesc de mult dar doar recent mi am facut cont si astăzi indraznesc sa scriu. Si eu am o problema asemănătoare. Nu pot spune ca am un cont vechi pt ca are doar 9 luni de zile. Prima luna a fost ok-ish in condițiile in care habar nu am avut cu ce se mănâncă vdc. Urmatoarele 2 au inceput sa scadă si recunosc ca nu am fost la fel de optimistă si datorită faptului ca a început sa mi se vadă burtica fiind însărcinată. Apoi am născut si am avut pauză de 2 luni. Deci primele 5 luni cred ca le pot spune pierdute. De 4 luni de zile m am întors si chiar mi am dat silința. Asta însemnând 100 ore online la perioada. Rezultatele nu le am asteptat din prima pt ca e normal, dar asta e deja a 4 a luna si incep sa îmi pierd speranța. Din cele 100 de ore online, doar 10 11 sunt in pvt. Trafic bate vântu. Am avut si 7 ore online fara pvt. Suportul zice ca nu e nimic in neregulă. Pe pagini la most popular sunt de obicei la pg 7 sau 8 in funcție de cate modele sunt online. Am free channel si premium channel actualizat. Camera buna, net viteza 100mb, calculatoar bun. Sunt activa incerc sa tease-ui cat mai mult dar de abia am un membru rătăcit si vreo 10 guesti. pretul e 1.99. Sfaturi, o incurajare ceva ? Multumesc
SimpleJen

Mesajde IsaGlamChat » 28 Mar 2016, 14:28

In principiu se poate ridica orice cont,vechi sau nou,in fapt,depinde daca ai ce ridica,sanse sunt dar putine la ora actuala.
Sfaturile deja nu isi mai au rostul fiind cu duiumul pe site,sunt prea multi factori in prezent ca sa mai poti face predilectii pertinente dar speranta moare ultima:)

Ca sfat:Daca tu consideri ca faci absolut tot ce trebuie si totusi nu ai trafic singurul sfat este sa schimbi sitele si atunci poti face comparatie,daca ti se intampla acelasi lucru pe absolut toate site-urile incercate, la tine este problema.Da,ia-le la rand cate o luna de zile pe fiecare.Nu uita:Banii nu vin din cer si ca sa ajungi la ei trebuie sa muncesti si sa risti,fa teste pe tine si imi vei multumi,nu astepta formule minune de la altii pentru ca pot sa fie gresite si sa nu functioneze,oricum nu ai nimic de pierdut;)
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde SimpleJen » 28 Mar 2016, 15:43

Multumesc de răspuns. Din păcate studioul lucreaza doar cu jasmin si încă un site ca si second doar. O sa ma străduiesc mai mult pt ca mie îmi place jasminul.
SimpleJen

Mesajde IsaGlamChat » 28 Mar 2016, 20:12

SimpleJen scrie:Multumesc de răspuns. Din păcate studioul lucreaza doar cu jasmin si încă un site ca si second doar. O sa ma străduiesc mai mult pt ca mie îmi place jasminul.

Studioul?Pai studioul pentru care lucrezi ar trebui sa te ajute,ei stiu cel mai bine ce fel de model esti si cum te pot ajuta,asta in cazul in care chiar stiu cum sa te ajute :lol:
Chiar nu vreau sa comentez mai mult faza ''studioul lucreaza doar cu Jasmin''....
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 28 Mar 2016, 21:54

lol SimpleJen :lol: ,

Din prima ta postare , nu reiesea ca ar fi vorba de nici un studio , eu credeam ca la mijloc e vorba doar de un model independent si de acel copilas care te-a obligat la pauza :lol:

Apropo de titlul topicului : "Help! Un cont vechi de jasmin are sanse sa se ridice?"

Daca la mijoc e vorba (si) de un studio , si nu au reusit asta pana acum , eu cred ca Nu , un cont vechi nu are nici o sansa sa se ridice ...pastrand aceleasi conditii .
Nici nu ar fi normal ...

Ce ar fi ca toti sa reuseasca sa ridice modelele ? Ar fi o nebunie de ...nedescris. :lol:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde ice999 » 29 Mar 2016, 00:46

Mda....revin din nou aici, tocmai din motivul asta: TRAFIC INGROZITOR, CA NICIODATA....la modul ca efectiv NU AM CU CINE SA VORBESC....inainte aveam gen 800 de guesti in camera, sau 500 etc, acum daca am 15-20 de guests e mult, si vreo 2-4 membri...E JALNIC, in conditiile in care eu nu am probleme cu contul, nici nu sunt noua. Imi amintesc ca nici in 2013 cand eram la Hot Flirt,unde traficul e slab, nu era atat de rau. De la inceputul anului a inceput sa mearga in ritmul asta jalnic, si nu e doar la mine. Am observat scaderea asta si la modele de top....ma uitam mai devreme pe livejasminer la o tipa care e online ZILNIC, de 3 ani inoance, avea pvt de 50-60% , iar luna asta are 33%...ingrozitor!...si are fix acelasi numar de ore online...DECI DA, E CEVA IN NEREGULA CU TRAFICUL!...de ce,nu pot sa imi explic....Numarul de modele a fost mereu acelasi,acum 2 ani tot cam 700-900 de modele online pe tura de seara, in jur de 500 dimineata, etc,tin clar minte....Criza economica exista din 2007, si in toti anii astia,inclusiv in 2014 si 2015 a fost trafic, deci nu stiu ce explicatie logica as putea gasi pentru traficul asta ingrozitor...Probabilca siteul nu e promovat cum trebuie, sau mai spunea cineva tot aici, anul trecut ,ca din cauza restrictiilor impuse de Google impotriva siteurilor cu continut adult, sau ceva de genu....E clar ca e o problema cu traficul, si o spun uitandu-ma pe site la modelele de top INCLUSIV, nu doar observand situatia la mine....Asa ca nu mai gasit explicatii ca aveti camera buna,internet, poze etc...NU ASTA E PROBLEMA!
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 29 Mar 2016, 06:11

piata din "online" este saturata, matura, experimentata stie cum si pe unde sa faca BLATUL.
nu se fac eforturi sa aduca o populatie noua dinspre "offline" catre "online" cu anunturi si publicitate in mediul offline pentru ca aceasta publicitate ar trebui platita direct de site si cel mai probabil nu stiu cum sa-si estimeze rentabilitatea publicitatii altfel decat in modul in care s-au obisnuit sa-si plateasca webmasterii , per bucata membru nou.... o cheltuiala de publicitate-standard asa cum o fac toate firmele de pe lumea asta este deasemenea o cheltuiala IN AVANS si nu DUPA OBTINEREA VENITURILOR asa cum fac ei cu webmasterii acum, iar multe site-uri poleite cu imagine aurita sunt in realitate prea sarantoace ca sa riste o cheltuiala in avans de macar juma' de meleon de coco.
dupa cum am calculat eu ca numar de modele de top si incasarile lor, versus cheltuielile proprii ale unui site , majoritatea se zbat la limita supravietuirii , se scufunda in mocirla cate un centimetru pe zi, simt, dar nu inteleg nici ele DE CE sau cum sa iasa.

in timpul asta pana si o amarata de revista mediocra in SUA si are mai multi cititori decat tot traficul jasmin , lol, potentialul acestei industrii este urias dar si imbecilitatea manageriala la aceste site-uri este deplina .

de ce nu mai ai membri in room ? poate ca ai dar nu stii, majoritatea site-urilor au introdus scrolling-ul cu video, membrii te vad in room direct din lista NU MAI AU NEVOIE SA-TI INTRE IN ROOM, conversatia a fost eliminata de catre site care ti-a taiat sansa de a mai atrage un membru cu discutii fun-and-flirt, acum conteaza numai si numai cum arati si pe ce pagina esti, cati ajung la tine, cati se opresc la tine , iar cand da Domnul si iti intre vreunul in room trebuie sa tii cu dintii de el.

succesuri si nervi de otel iti doresc !
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde ice999 » 29 Mar 2016, 06:28

da...foarte corect si interesant ce spui....normal ca Jasmin ar avea un mare potential sa aiba trafic cum era odinioara, dar cum ai zis tu, nu e promovat

OMG cum adica site-ul a eliminat conversatia??? ei hai ca nu-i asa, exista optiunea de chat, nu inteleg ce vrei sa spui :cry: :cry: :|
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 29 Mar 2016, 06:36

n-a eliminat conversatia din regulament, lol, doar ca a devenit irelevant ca cineva sa mai piarda macar doua secunde sa-ti intre in room cand poate da scroll dupa urmatoarea fata, de ce sa mai piarda membrii timpul sa intre intr-un room cand o pot tine tot intr-un scroll dus-intors , practic tu habar n-ai cati te vad iar ceea ce SCRII se vede de catre cei prezenti in room, atat.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde ice999 » 29 Mar 2016, 07:31

andromaca_mulge_vaca scrie:n-a eliminat conversatia din regulament, lol, doar ca a devenit irelevant ca cineva sa mai piarda macar doua secunde sa-ti intre in room cand poate da scroll dupa urmatoarea fata, de ce sa mai piarda membrii timpul sa intre intr-un room cand o pot tine tot intr-un scroll dus-intors , practic tu habar n-ai cati te vad iar ceea ce SCRII se vede de catre cei prezenti in room, atat.

JALNIC de tot, am stat 5 ore in free continuu in seara asta...NICI MACAR guestii nu vorbesc....ingrozitor
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde meowmeow » 29 Mar 2016, 09:27

Salutare!

Ice, am venit sa imi exprim empatia. Ore si ore cu camera goala, indiferent ca e dimineata sau dupa-amiaza. Cam asa e cu Jasmin-ul, ceva e putred de vreo 2 saptamani. Nici macar guestii nu vorbesc, iar membrii putini si slabi calitativ. Poate trebuie sa ne orientam spre alte zari, aka site-uri ori sa muncim 24 de ore pe zi ca sa facem banii pe care ii faceam acum 2 ani, cand ni se parea noua ca nu ne mergea bine :)).

Dunno....
meowmeow

Mesajde WinXPfather » 29 Mar 2016, 13:21

Jasminul e cel mai tare site. Trebuie sa insistati.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde wrongturn2020 » 29 Mar 2016, 13:25

Daca am invatat ceva pana acum este ca soarta ti-o creezi singur...de fiecare data cand va ganditi:nnu imi merge,nu trafic,nu membrii,etc....va intrebati oare cum celorlalti le merge?adica serios,sunt atatea fete carora le merge constant,nu cred ca nikki sau patricia se plang pe forumuri ca nu ne merge...hai sa privim situatia si din punctul asta de vedere..mereu vad posturi de gen:eu fac tot ce e omenesc posibil,stau orele,sunt frumoasa,vb engleza la perfectie dar mie nu imi merge....oare chiar asa e?toti am avut zile proaste,si eu am intrat in depresie acum ceva timp ca stateam ca tampa in free ca nu imi mergea..dar se pare ca sunt bine acum.Singurul sfat pe care vi-l pot da...pe jasmin sau pe orice site vreti este sa fiti fericite.Adica la propriu,daca tu te simti bine si te distrezi pur si simplu transmiti oenergie pozitiva.Nu fac pe desteapta ca sunt un simplu model,nu sunt trainer,nu detin vreun studio si nici nu am ani multi in spate dar asta este ceea ce eu am observat:cand intru si am o stare de bine,care sa nu fie doar la suprafata,pur si simplu membrii te simt...dar totusi sa spui ca siteul e de vina ca nu iti da trafic cu toate ca tu esti perfecta mi se pare cam mult,da,stiu ca nu ati spus asta in mod direct dar asta s-a inteles.Uite un alt exemplu concret..poate o sa ma credeti tampita dar azi dupa ce am citit postul lui ice eram online si sincer m-am descurajat...pac 2 ore in free :))) totul tine de mentalitate si de cum te simti tu cu tine...nu acumulati frustrari ca va distrug...ma rog,asta este parerea mea spusa din propria experienta..fiecare face cum stie.Bafta
wrongturn2020

Mesajde ice999 » 30 Mar 2016, 02:11

meowmeow scrie:Salutare!

Ice, am venit sa imi exprim empatia. Ore si ore cu camera goala, indiferent ca e dimineata sau dupa-amiaza. Cam asa e cu Jasmin-ul, ceva e putred de vreo 2 saptamani. Nici macar guestii nu vorbesc, iar membrii putini si slabi calitativ. Poate trebuie sa ne orientam spre alte zari, aka site-uri ori sa muncim 24 de ore pe zi ca sa facem banii pe care ii faceam acum 2 ani, cand ni se parea noua ca nu ne mergea bine :)).

Dunno....

da exact de vreo doua saptamani! poate o sa isi revina...perioade de genu asta tot au mai fost, da parca asta e prea de tot totusi
ice999
User Junior+
User Junior+

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj