Help cu un cont ifriends

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Amirra » 29 Noi 2014, 23:30

Am incercat sa imi fac cont pe ifriends,si am ramas blocata la un pas...am incercat sa cer ajutor la live support si am primit acest raspuns :
In reviewing our records, and taking into account all compliance issues concerning your account, OR other accounts in which you have been affiliated with in the past, we have been left with no choice but to leave your account inactive on iFriends.While we appreciate your continued interest in participating on iFriends, these matters make it impossible to continue this relationship. If future accounts are created, or you attempt to participate under additional screennames, they will be closed as well.

precizez ca NICIODATA nu am accesat site-ul lor nici macar informativ,cel putin pana acum.
Nu inteleg care este problema,si de ce am fost rejected.Poate ma ajutati voi,multumesc in avans
Amirra

Mesajde IsaGlamChat » 30 Noi 2014, 00:15

Daca ai lucrat pe la vreun studio vreodata probabil ti-au folosit sau au incercat sa-ti foloseasca actele fraudulos,in consecinta ai numele inchis pe viata in site..
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 30 Noi 2014, 03:35

Sigur asta e cauza , nu poate fi altceva .

P.S.Din raspunsul lor , inteleg ca sa incercat -poate si reusit- mai mult decat folosirea datelor personale in mod fraudulos . Unii au fost inchisi pe viata fiind pe contul lor cu date reale ,cu vechime si realizari foarte bune .Se pare ca ,doar pt faptul ca a folosit un proxy , fara sa-si dea seama si fara intentii de frauda , doar din necunoastere (referitor la proxy ). Indiferent cat a insistat si el si membrii care au sunat la iF din US , rezultatul a fost acelasi .
Interzis accesul pe viata .

P.S.2 Sa nu-ti para rau ..prea tare , oricum consuma multe resurse iF ,daca vroiai sa folosesti softul lor pt HD :) .Asta ca sa faci haz de necaz ...
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Amirra » 30 Noi 2014, 19:11

Pai asta incerc sa explic ,nu am intrat niciodata pe ifriends si mereu am lucrat singura de acasica,am auzit doar ca se fac banuti pe ifriends,si de aceea am incercat sa imi fac contul respectiv...deci care ar putea fi cauza pentru acest reject din partea lor???
Amirra

Mesajde BrattyPrincess » 30 Noi 2014, 21:20

Amirra scrie:Pai asta incerc sa explic ,nu am intrat niciodata pe ifriends si mereu am lucrat singura de acasica,am auzit doar ca se fac banuti pe ifriends,si de aceea am incercat sa imi fac contul respectiv...deci care ar putea fi cauza pentru acest reject din partea lor???

Există aici pe forum un reprezentant ifriends, Amanda, caută userul ifriends.
Scrie-i şi poate îți va da mai multe detalii.
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 30 Noi 2014, 21:26

Amirra scrie:Pai asta incerc sa explic ,nu am intrat niciodata pe ifriends si mereu am lucrat singura de acasica,am auzit doar ca se fac banuti pe ifriends,si de aceea am incercat sa imi fac contul respectiv...deci care ar putea fi cauza pentru acest reject din partea lor???

Amirra@ , ce parte nu ai inteles din ce a scris poca@ ?
Tu nu intelegi ca tu ai avut deja cont acolo ?Sau incercarea de a crea un cont ,din motive nestiute de noi si nici de tine ? Dupa raspunsul lor eu inteleg nu numai ca ai avut cont(chiar fara sa stii tu ) , dar sa intamplat si ceva dubios acolo cu acel cont , deaia si spun ca orice vei face nu ai ce cauta pe site-ul lor .

Eu am mai vazut o "stire" ,numai stiu daca am citit-o aici pe forum sau aiurea pe net...dar ideea era urmatoarea : Cineva vrand sa se angazeze ,dupa un anunt in ziar -la Vodafone/Orange parca - ,i-au fost cerute copii scanate de pe acte,poza cu buletinul langa figura and so on .Proceduri de incriere online pe sites de VCH , stim toti asta . Ce naiba faceau cu actele si pozele fetei , nu ma intreba ca habar nu am .

Ai vrut vreodata sa te angajezi la '" Vodafone/Orange" ,prin metoda de mai sus ?

La cati nemernici bantuie printre noi , nu ne mai mira nici cum le reuseste celor dupa gratii metoda "Accidentul "...
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj