Handycam FULL HD la 500RON? Nou in magazin. Pareri?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Zinia » 23 Oct 2012, 22:45

Buna,

Cautand pe net am gasit o camera video care mi se pare a avea un pret foarte mic.

Este FULL HD, si e doar 534RON? Noua.

Este vorba de: http://www.evomag.ro/VIDEO-Camere-Video/BenQ-Camera-Video-M23-Neagra-Filmare-Full-HD-Display-3.5-73202-M23.html

Are cineva asa ceva? Oare e buna de ceva? Pretul e foarte bun avand in vedere ca un Sony de genul este cel putin de 2-3 ori ca pret.
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde GlamourFoto » 24 Oct 2012, 21:15

Raspunsul la aceasta intrebare probabil ca il stii deja, un produs nu costa de 4-5 ori mai mult doar ca scrie sony pe el.

Sunt game de produse care se invart in jurul aceluiasi pret, pentru ca preturile intr-un fel sunt aliniate, diferentele de pret la doua produse identice ca si calitate - specificatii - controlul calitatii - garantie - acceosirii etc nu difera atat de mult de la o firma la alta, acolo un 10-20% dar nu de 3 ori mai putin.

Acum nu vreau sa descurajez pe nimeni e posibil ca respectiva camera benq sa fie o revelatie in domeniu si sa fie foarte in regula.( eu ma indoiesc )
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Zinia » 25 Oct 2012, 17:42

GlamourFoto scrie:Raspunsul la aceasta intrebare probabil ca il stii deja, un produs nu costa de 4-5 ori mai mult doar ca scrie sony pe el.

Sunt game de produse care se invart in jurul aceluiasi pret, pentru ca preturile intr-un fel sunt aliniate, diferentele de pret la doua produse identice ca si calitate - specificatii - controlul calitatii - garantie - acceosirii etc nu difera atat de mult de la o firma la alta, acolo un 10-20% dar nu de 3 ori mai putin.

Acum nu vreau sa descurajez pe nimeni e posibil ca respectiva camera benq sa fie o revelatie in domeniu si sa fie foarte in regula.( eu ma indoiesc )

Asta cred si eu, dar ar fi ideal sa raspunda careva care a pus mana pe asa ceva :mrgreen:
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde whiteangel » 31 Oct 2012, 05:28

Am avut ceva in genu asta tot de la Benq dar nu-mi mai amintesc modelul. Sincer nu prea m-a satisfacut. Dovada cu prima ocazie am "maritato"! Benq imi suna asa a kinky - chinezarie 100 %, cu toate ca mai exista si chinezarii bunicele spre ok. E unu dintre brandurile pe care n-as da banii doar asa de incercare.
Poate gresesc si ma insel amarnic, poate cineva chiar a testat acest model si are altceva de spus.
whiteangel

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj