Handycam cu Fliphorizontal (Mirror) ?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde aishasky » 25 Ian 2014, 10:46

Imi poate recomanda si mie cineva un handycam care sa aiba optiunea Fliphorizontal ( Mirror ) ? Mi-am achizitionat Logitech c930 e si nu are aceasta optiune :( probabil din cauza ca nu are driver ....ci doar un soft :( . M -am obosnuit sa lucrez cu mirror si acum imi vine foarte greu sa lucrez pe normal :((((( . Intreb de handycam pentru Lj ..... am vazut ca pe astea le recomanda ... Astept pareri !
aishasky

Mesajde GlamourFoto » 25 Ian 2014, 12:43

aishasky scrie:Imi poate recomanda si mie cineva un handycam care sa aiba optiunea Fliphorizontal ( Mirror ) ? Mi-am achizitionat Logitech c930 e si nu are aceasta optiune :( probabil din cauza ca nu are driver ....ci doar un soft :( . M -am obosnuit sa lucrez cu mirror si acum imi vine foarte greu sa lucrez pe normal :(((((

Buna, c930 este un webcam bun l-am testat acum ceva vreme si pot spune ca imaginea video este ff ok - ofera o calitate buna a imagini.

Daca totusi ai un pic timp poti incerca o mica chestie, sa instalezi softul de la logitech c920 :) si sa incerci sa folosesti c930e bineinteles e indicat sa ai driverele pt c930 instalate, de ce sugerez o astfel de incercare? pt ca softul pt c920 are functia mirror. Plus ca exista un precedent bcc950 poate fi folosita cu softul de la c920 :) Este indicat sa dezintalezi softul de la c930

Referitor la camcordere nu imi vine nimic in minte in momentul de fata nefiind un lucru foarte des cerut si anume mirror.

Ar mai fi posibilitatea verificarii anumitor softuri de split sa vezi daca ofera mirror.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde SFG2707 » 25 Ian 2014, 15:14

Sunt splittere cu Mirror. De "curând" au introdus si pentru webcamsplitter aceasta optiune. Manycam-ul o are de când lumea. Nici eu nu pot sa lucrez fara mirror.
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde aishasky » 28 Ian 2014, 09:03

Am incercat si cu driverul de la logitech c920 .... dar nu merge ...aceasi poveste. Cei de la logitech nu au scos driver pentru c930. Cu splitul pot beneficia de optiunea mirrror dar cei de la jasmin nu imi acorda iconita de HD decat in cazul in care stau direct pe camera...sau doar daca folosesc splitul de la visit-x ( care nu are mirror )..... :((((
aishasky

Mesajde SFG2707 » 28 Ian 2014, 15:25

Eu folosesc webcamsplitter si am iconita HD. Incearca sa mergi la suport, sa ceri HD, cu camera pe direct. Dupa ce primesti HD si au iesit ei din camera ta, poti sa închizi sesiunea si sa treci pe splitt. Eu nu cred ca ei mai verifica ulterior daca stai pe cam direct sau nu, daca imaginea e una buna.
Când esti in free, incearca sa nu dai zoom la cam prea mult. In pvt poti sa dai cat vrei sa nu iti creaza probleme.
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj