Am gasit cateva filmulete cu noi.

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde justmeandmycam » 17 Apr 2012, 20:49

Ieri am gasit cateva filmulete pe un forum (cu noi), filmulete in care performerii de pe LiveJasmin sunt luati in privat, inregistrati si... puse pe net bineintels...

Azi am reusit intr-un final sa stergem filmuletele respective (Multumim Glamour Foto pentru ajutorul acordat in postul: http://www.adultvideochat.ro/forum/modalitati-inlaturare-pvt-urilor-inregistrate-net-t12516.html )

Intre timp am vorbit si cu cei de la livejasmin si...am aflat nickname-ul retardatului mintal care a facut "dragutele" filmulete: gmarley, l-am raportat iar mai departe se ocupa cei de la live... dar pana atunci....

Mare atentie tuturor celor care va intra gmarley in chatroom sau in pvt !!!

Numele forumului unde se afla filmuletele nu il voi posta deoarece poate vedea oricine adresa si...nu cred ca ar fi bine pt nimeni care desfasoara activitatea asta (mi-am gasit pana si vecini/e din bloc de care habar nu aveam... am ramas muti). Daca vreti mai multe detalii cu privire la formumul respectiv puteti sa-mi lasati un mesaj
justmeandmycam

Mesajde mireya_sb » 17 Apr 2012, 23:06

Mai draga Justmeandmycam.......tu defapt ce esti??? Performer sau vanator de filmulete???? Nu esti nici primul nici ultimul care a gasit asa ceva.....si acest ''gmarley'' nu e singurul retardat. ''Dragute'' de filmulete o sa se faca mereu, daca nu e asta o sa vina altul....iar forumuri si siteuri ......cine stie cate or mai fi si de care nu stim. E un risc pe care ti l-ai asumat la primul click cand ai intrat online pe un site de adult( f bine ca ai gasit filmuletele si le-ai raportat dar nu te amagii ca altele n-o sa mai fie :) ) ...deci incearca sa te obisnuiesti cu ideea si spor la banuti
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde justmeandmycam » 17 Apr 2012, 23:25

"Mai draga" mireya_sb, suntem performeri, nu vantori de filmulete (in caz ca suntem vanatori de filmulete suntem pentru ca nu ne dorim sa aparem pe toate site-urile si pe toate forumurile fara consimtamantul nostru).
Stiim foarte bine la ce riscuri ne-am expus si tocmai din acest motiv cautam zi de zi peste tot filmulete cu noi (ca sa le stergem).

Am deschis acest post pentru a "ajuta" alti performeri sa previna astfel de lucruri in cazul in care intra un cretin ca asta si sunt de parere ca daca toti am posta numele membrilor care am aflat ca fac asta si s-ar centralizata undeva aceasta informatie (o lista cu numele lor), cred ca am prevenii lucrurile de genul acesta ;)

Spor si tie la banuti ;)
justmeandmycam

Mesajde mireya_sb » 18 Apr 2012, 01:02

ajuti '' performerii'' atunci cand spui clar unde sa caute asa cum au facut altii inaintea ta dand nume exacte de forumuri, adrese, etc.......tu crezi ca daca ai dat numele unui retardat ....gata toata lumea o sa sara sa-ti sarute manutzele???? Sa fim seriosi! Si nu era necesar sa deschizi alt topic.......daca n-ai fi multumit si nu te-ai fi inchinat atata pe la celelalte topicuri as fi zis ca n-ai vazut ca s-a scris f clar despre aceasta tema.....repet....altii au spus excact unde sa se caute. Oricum cautare placuta in :) P.S .Nu te opri din cautari ca sa-mi raspunzi :)
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde IsaGlamChat » 18 Apr 2012, 11:15

justmeandmycam scrie:Numele forumului unde se afla filmuletele nu il voi posta deoarece poate vedea oricine adresa si...nu cred ca ar fi bine pt nimeni care desfasoara activitatea asta

:?: :!: Ba eu cred ca ar fi f bine avand in vedere ca forumul pentru asta exista daca tot vrei sa ajuti...
De fapt ai deschis un topic nou ca sa ne spui ca ai gasit filmulete cu voi si pentru a posta numele unui membru?Si de ce nu se poate posta sitele respectiv?Crezi ca membri stau sa caute pe AVC inainte de a posta filmulete cu romani?
Cred ca se putea posta pe topicul vechi avand in vedere ca este acelasi subiect.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde Vamp » 10 Mai 2012, 20:49

care e problema , s-a simtit amenintat de video , probabil si eu m-as simtii, de ce sa vada altii moca in primul rand ceva ce normal ar trebui sa fie pe bani , chiar ma bucur ca ai zis , intradevar trebuia sa stim toti care practicam riscurile , dar de raul de care poti sa te feresti de ce sa nu? , mersi de name daca apare pe la mine pe jasmin ii dau ban :)
Vamp

Mesajde justmeandmycam » 15 Mai 2012, 23:04

Ma bucur Vamp ca ai gasit post-ul folositor! :wink:
Parerea mea este ca toti (cei care vor) ar fi bine sa postam (undeva centralizat - poate chiar aici) username-urile membrilor care aflam ca se ocupa cu asa ceva.
justmeandmycam

Mesajde Jobs4Adults » 17 Mai 2012, 08:08

LiveJasmin ar trebui sa inceapa sa puna pe Webcamurile care emit, o scurta adresa de site care sa duca la profilul Modelului ce ii apartine filmuletul....asa macar, ar castiga Trafic pe pagina Modelului si pe LiveJasmin.

O adresa de genul: Lj.com/justmeandmycam

Unele situri, ca MFC sau Chaturbate, permit adaugarea de Twitter ori nickname, ori chiar adresa de profil......astfel, modelele carora le sunt "furate" productiile, macar se aleg cu Traficul, si eventual, sa speram, mai multi "banuti"...

Doamne-ajuta!

:P

PS. Tip: Inregistrati-va TOATE showurile, faceti-va un site cu Membership (Wordpress + CCBill.com) si percepeti o taxa de 29.95$/luna, astfel fanii vostri care pierd vreun show privat, se pot delecta cu showul "mai tarziu"....La 100 de clienti, ridicati 3 mii pe luna, la 1000, 30 de mii, deci....in plus, va pregatiti astfel si pentru "pensie", caci anii trec si....mai multe detalii in cartea mea "Sexy & Adult Marketing pe Internet" :!:
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde cristina21dana » 15 Noi 2012, 10:31

Buna! Si eu sunt in aceeasi situatie ..spune-mi te rog care este forumul sau forumurilepe care posteaza ,membrii live jamine, poze cu performerii...un alt membru mi-a spus ca a gasit poze cu mine din privat pe un forum (forum care e folosit in mod special de membrii)..doar ca membrul care m-a atentionat de poze nu a vrut sa imi spuna aexact link-ul acelui forum ..acele poze exista pentru ca mi le-a trimis chiar el...Multumesc Frumos. Astept un raspuns. Multumesc
cristina21dana

Mesajde Studio20 » 15 Noi 2012, 13:41

Sa fim un pic realisti. In clipa cand incepi acest job iti asumi riscul ca, oricand, un membru sa inregistreze tot ce faci si sa pune pe forumuri. Sau, mai rau, pe torenti (de acolo nu se mai pot sterge). Si, cu cat ai mai mult succes, cu atat vei avea mai des aceste "surprize".

Sugestia mea: nu fa in privat nimic de care ti-ar fi rusine sa vezi postat public :)
Studio20
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj