s-a gandit cineva cat timp are de gand sa petreaca in vc

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Vrei sau nu asociatie ?

Chestionarul s-a închis pe data de 31 Ian 2006, 01:01

da
6
38%
nu
10
63%

Voturi totale : 16

Mesajde Marco_RZ » 16 Ian 2006, 01:01

E careva care s-a gandit cat timp are de gand sa petreaca in "zona" asta de video chat?Am vazut posturi pt infiintarea unei asociatii sau ceva de genu asta, la asta banuiesc ca se pot gandi numai cei care vad acest domeniu singura modalitate de a face bani (oare de vreo 4 -5 ani pana acum fara nici o asociatie nu s-au facut bani?Parerea mea este ca asociatia va crea un nedorit tam tam.Nu vad care ar fi farmecul acestei asociatii daca treburile merg si bani se fac...)
sincer nu ma visez peste vreo 10 ani cu 5 vile inchiriate pline de fete care fac bani :lol:.
Cu ocazia asta vroiam sa fac si un poll sa vad cine vrea si cine nu vrea asociatie
Marco_RZ

Mesajde MASTERofSEX » 16 Ian 2006, 01:51

Marco_RZ scrie:(oare de vreo 4 -5 ani pana acum fara nici o asociatie nu s-au facut bani?Parerea mea este ca asociatia va crea un nedorit tam tam.Nu vad care ar fi farmecul acestei asociatii daca treburile merg si bani se fac...)
sincer nu ma visez peste vreo 10 ani cu 5 vile inchiriate pline de fete care fac bani :lol:.
Cu ocazia asta vroiam sa fac si un poll sa vad cine vrea si cine nu vrea asociatie

Te-ai gandit cumva pana in astia 4=5 ani ca o sa faci bani din asta ? Iar daca dupa 5 ani tu pui intrebarea asta ....deduc ca blatul in afaceri itzi place numai ca se subtziaza tot mai rau felia neagra ori gri si daca tot trebuie sa fie legal este necesara si o asociatzie ori ceva de genul asta .NU TE VISEZI CU 4-5 VILE DAR POATE ALTUL SE VISEAZA CU UN SITE .........legal............in care sa fie si modelul roman privilegiat ...nu sa munceasca pe 0.17 centzi/min ori sa fie paria doar pt ca-i roman .Faptul ca ai mancat o bucatzika din prajitura asta te face doar consumator nu si ........... cofetar.
MASTERofSEX
User Junior+
User Junior+

Mesajde Marco_RZ » 16 Ian 2006, 10:40

Faptul ca ai mancat o bucatzika din prajitura asta te face doar consumator nu si ........... cofetar.

Yup am mancat si inca mananc, poate chiar nu sunt cofetar :) pur si simplu asta este parearea mea , de aia am scris aici sa vad si altele.
Marco_RZ

Mesajde Maddy » 16 Ian 2006, 11:07

Dupa cum a zis primu , cred si eu ca o sa fie Tam-Tam , sa auda nenea Bodu ca avem bani de asociatii si avocati si sedii si contabile si vezi cum ne umfla , mai rau ca pe fotbalisti :)) , o sa platim impozitele cu zambetu pe buze dar linistiti ca avem o asociatie , lol .Asociatia cred ca o ideea foarte proasta , studiourile mari sunt deja legale iar pe cei singuri nici macar nu ii intereseaza .
Maddy
User Activ
User Activ

Mesajde Marco_RZ » 16 Ian 2006, 12:20

Exact asa gandesc si eu...studio mic..studio mare .. legal .. ilegal .. pana la urma astia s-au chinuit sa aprobe bordelurile pt parasute si a sarit tara in sus, cand s-o auzi iar o bomba d`asta ... nu mai zic nimic, eu zic ca daca nu va e bine cu banu in buzunar asa cum e acum , mai legal sau nu sau mai aprobatzi si cu o asociatie in plus nu cred o sa fie mai bine.
Marco_RZ

Mesajde Maddy » 16 Ian 2006, 14:01

Bravo Marco , si apropo mai asociatilor vretzi sa mai auziti iar la ProTv pe domnu Cristi Tabara despre citez: ''bordelurile virtuale unde fetele care intra lasa rusinea la usha sau despre peshti si prostituate virtuale '' , eu zic sa va ganditi ca daca noi nu mai suntem comunisti , cei de sus sunt 100 % , si daca e ceva care nu cunosc scot doar baliverne si exagerari din gura aia a lor comunista , oricum Romania e o tara unde e mai normal sa muncesti pentru 85 USD o luna intreaga DAR daca stai pe net si iti faci un ban frumos esti prostituata , desi faci aproape doar modelling in timp ce toate televiziunile promoveaza starurile din Playboy si li se pare asa de frumos cand o vedete pozeaza ( ea ce e ??, curva revistuala ???, sau curva literara ??? ) .
Maddy
User Activ
User Activ

Mesajde Maddy » 16 Ian 2006, 14:08

Eu zic sa vi-l puneti shef pe George Priceputeanu , LOL , el o sa inteleaga activitatea voastra 100 % si o sa va aprope , poate chiar o sa faca rost de fonduri FAHRE pentru crearea de noi studiori performante .Ideea e ca desi e hilar ar fi corect gandidu-ma la ce venituri aducem noi in tara :

- banii intrati
- banii cheltuiti de toti membrii care vin sa cunoasca fetele ( avion , hotel , masina inchiriata , restaurante , si nu in ultimu rand banii cheltuiti in Mall pentru cadourile fetei :) )

DAR e Romania or sa iasa toti ''corectii ( cu matushe sau fara ) si or sa zica ca noi de fapt facem o evaziune de miliarde si trisham tara ( ca profesorii sau taranii ) in timp ce ei isi umplu buzunarele din Elvetia ;) .
Maddy
User Activ
User Activ

Mesajde Marco_RZ » 16 Ian 2006, 16:44

se pare ca "aceste vorbe ne doare" :lol: ... asa este din pacate.
Marco_RZ

Mesajde totyo » 16 Ian 2006, 17:42

treaba asta a mers si cred ca o sa mearga in continoare ani buni deoarece tot ce tine de sex s-a vandut si o sa se vanda bine mereu,iar daca ar lua si ceva contur legal nu cred ca ar fi rau!
totyo

Mesajde Marco_RZ » 16 Ian 2006, 21:46

yup ai dreptate cu .. un contur legal, dar o sa mai treaca o generatie doua pana atunci, mentalitatea romanului inca nu este una deschisa, cand aud de asa ceva parca aud de dracu, inca nu cred ca ar fi timpul potrivit pt asa ceva..parerea mea
Marco_RZ

Mesajde Marco_RZ » 17 Ian 2006, 03:22

8 Nu - 3 DA :P
Marco_RZ

Mesajde plasma » 29 Ian 2006, 18:13

Videochat-ul este un subiect tabu pt multi tocmai pt ca singurele surse de informare cu privire la aceasta activitate e ... televiziunea, mai exact stirile menite sa atraga un nr cat mai mare de privitori chiar daca adevarul e trunchiat si mutilat ingrozitor. Eu sunt pentru crearea unei astfel de asociatii. In felul acesta pe langa beneficile legalitatii vom avea si (sper) daca nu respectul macar intelegerea societatii. Va plangeti ca daca devenim legali va trebui sa platim taxe. Ei si ce?? Nu e normal ca toate veniturile sa fie impozitate??? In orice tara exista impozite si taxe. e ceva normal. De ce sa ne lacomim si sa speram ca nu vom fii prinsi niciodata cand putem face totul legal si fara prea multe sacrificii banesti.

Eu lucrez la chathost de cateva luni si de curand mi-am infintat un mic studio. proiectul meu nu e inca finalizat dar tot ce am facut pana acum e legal. Si sper sa raman in legalitate si in viitor. Numai ca uneori este f greu. Te lovesti de mentalitati vechi si de lipasa unei legislatii suficient de clare cu privire la videochat.
plasma
User Activ
User Activ

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj