Full screen Pixelat rau

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde prazlea099 » 09 Feb 2014, 19:10

Salut,

Timp de o luna ma confrunt cu o problema care nu ii dau de cap. In screen normal, ma vad perfect lacrima, dar cand da membrul pe full screen ma vad pixelat rau. Am facut taote testele posibile pentru internet si e ok. Am urmatoarea configuratie i7, placa de baza asus maximus 6 formula, placa de captura avermedia live game hd cu camera panasonic v720. In spliter am 1280x1024, folosesc verysoft. Si problema asta o am pe toate siturile.

Va rog un mic ajutor.

Va multumesc.
prazlea099

Mesajde theselby » 10 Feb 2014, 22:29

Buna, nu zic ca nu ai configuratia de mai sus, insa degeaba o ai daca site-ul nu e configurat pt o rezolutie mai maricica.

Mai pe scurt, degeaba scoti tu 1280xwhatever din splitter daca pe site trimiti tot 320x240.

Evident ar trebui sa ne specifici despre ce site e vorba, si ce setari faci acelui site.
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde prazlea099 » 10 Feb 2014, 23:26

am reusit sa scap de pixeli, dar m-am luvit de altceva. Pe spliter ma vad clar dar cand intru online se vede blurat. este vorba de MFC. daca ma puteti ajuta cu setarile din avermedia, sau din flash.
prazlea099

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj