Free channel

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Videochat2015 » 02 Mar 2016, 08:12

Buna tuturor, ma confrunt cu o problema care imi da mare bataie de cap .
Vreau sa imi deschid free channelul pe live jasmin , am un video care corespunde tuturor cerintelor ...dar cand incerc sa il incarc pe pagina , dupa ce se incarca mereu 100% imi arata mesajul IN CONVERSIE.
De doua zile reusesc sa rezolv problema , doua persoane de la suport online au incercat ei ca sa imi puna clipul dar nimeni nu reuseste desi repet chiar au verificat tot format , dimensiune etc si mi-au spus ca totul e in regula . S-a mai confruntat cineva cu aceasi problema ?
Brant : I have forwarded your report, thank you for your kind patience and understanding.
Brant : We are truly sorry for the inconveniences.
You : and what i sould do now?
You : would somebody contact me
You : or how we wil resolve the problem
You : ?
Brant : I am trying out something else now but it may take a few minutes.
You : something else like what
You : ?
Brant : Converting the video into another format.
"THE VIDEO" a mai fost convertit si in alte formate , dar din pacate pur si simplu nu merge .
Videochat2015

Mesajde AnneMarie94 » 02 Mar 2016, 13:06

Buna!Am avut si eu acceasi problema cu un video .Tot asa statea in conversie si nu trecea mai departe.Videoul il dezarhivasem mai de mult si l-am incarcat de pe desktop,si nu mergea ,am incercat cu 2-3 laptopuri fiecare browser:firefox,ie,chrome,nimic.Pana cand mi-a traznit in cap sa-l sterg si sa-l dezarhivez din nou,si ghici ce,a mers,de parca in arhiva avea o licenta si pe desktop nu...ciudat dar la mine a mers incerca si tu asa,daca l-ai primit arhivat!O zi buna!
AnneMarie94

Mesajde mihai_richG » 02 Mar 2016, 17:32

Incearca si aceasta varianta, e posibil sa iti rezolve problema.

"First we have used https://classic.clipchamp.com/ to convert it to a smaller size, keeping the quality at 1080p,
after which we reconverted it to mp4 using http://www.onlinevideoconverter.com/ which is good at clearing up the code.

In the end we uploaded the file in Mozilla directly through the model center."

Spor!
mihai_richG

Mesajde YZF » 02 Mar 2016, 18:20

Daca mai ai originalul, incearca sa exporti inca o data, in doua formate: si 1080 si 720p.
Apoi, clear cookies in browsere, si incearca unul cate un browser, pana ce epuizezi posibilitatile (combinatii posibile de browser/fisier)

Eu as incerca prima oara, reset sau clear cookies in IE (internet explorer), apoi upload fisierul 720p.

Daca ai doar fisierul la 1080p, merita incercat reset sau clear cookies in IE, restart pc, apoi upload din IE fisierul si lasa-l peste noapte pe mana jasminului (functie de cat de incarcate sunt serverele jasmin, poate dura 10min sau 12h pana ce ii vine randul).

Da un semn daca merge.
YZF

Mesajde Videochat2015 » 04 Mar 2016, 06:26

multumesc , pana la urma cu varianta lui Mihai am reusit sa pun videoul:))
poate mi se pare mai putin calitativ decat originalul dupa ce l-am covertit cu ajutorul siteurilor respective dar nu mai conteaza:))
ms inca o data :)
Videochat2015

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj