Fps oscileaza

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde guzganelu » 25 Feb 2015, 12:00

Buna ,am o camera logitech c920 si folosesc visit-x ca splitter...
Lucrez pe jasmin si inca alte 4 situri.
Procesorul imi sta in 60% maxim dar sunt momente cand mi se ridica la 100$ iar fps-ul scade la 10,asta pentru cateva secunde,apoi isi revine la normal... si tot asa,am reinstalat windowsul,am reinstalat toate programele si camera...
am facut testul de internet,am 30 mega upload...nu stiu ce ar mai putea fi si de la ce...
Poate ati mai intampinat vreunul aceeasi problema sau daca imi puteti spune de la ce ar putea fi..
Multumesc frumos
guzganelu

Mesajde Nord » 25 Feb 2015, 12:27

Nu ne-ai spus si ce calculator ai ! Acolo ar putea fi buba !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde dragica1 » 27 Feb 2015, 00:25

Urmareste ce aplicatii ruleaza in momentul acela pe PC...poate fi antivirusul care incepe sa scaneze sau sau orice altceva care ruleaza in background
dragica1
User Junior
User Junior

Mesajde googlefun » 27 Feb 2015, 01:18

dragica1 scrie:Urmareste ce aplicatii ruleaza in momentul acela pe PC...poate fi antivirusul care incepe sa scaneze sau sau orice altceva care ruleaza in background

Toate astea dupa ce aflam mai intai ce Pc are ,right ?
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde armaghedon » 27 Feb 2015, 18:56

Din lista siteurilor stand la 60% si doar uneori la 100% pc`u pare sa fie un i5. E posibil spliteru de la VX sa-ti consume mult. Uneori si aplicatia lor cere mai multe resurse cateodata e deschis doar VX si mananca 80% din procesor cand in mod normal doar 10%
armaghedon

Mesajde googlefun » 27 Feb 2015, 21:55

armaghedon scrie:Din lista siteurilor stand la 60% si doar uneori la 100% pc`u pare sa fie un i5. E posibil spliteru de la VX sa-ti consume mult. Uneori si aplicatia lor cere mai multe resurse cateodata e deschis doar VX si mananca 80% din procesor cand in mod normal doar 10%

Salut vecina ,
Vecina Luciei4Love :lol: !
Esti clarvazatoare ? Aplicatia care a "lor " cere mai multe resurse si asta doar cateodata ? Nu vrei sa fii mai explicita daca tot ai terminat de scris la foc automat ?
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde armaghedon » 27 Feb 2015, 23:08

googlefun scrie:
armaghedon scrie:Din lista siteurilor stand la 60% si doar uneori la 100% pc`u pare sa fie un i5. E posibil spliteru de la VX sa-ti consume mult. Uneori si aplicatia lor cere mai multe resurse cateodata e deschis doar VX si mananca 80% din procesor cand in mod normal doar 10%

Salut vecina ,
Vecina Luciei4Love :lol: !
Esti clarvazatoare ? Aplicatia care a "lor " cere mai multe resurse si asta doar cateodata ? Nu vrei sa fii mai explicita daca tot ai terminat de scris la foc automat ?

Buna seara :) Inseamna ca nu m-am exprimat corect de nu am fost inteleasa.Scz .. Incerc sa fiu mai explicita. A zis ca lucreaza pe jasmin si foloseste splitul de la VX. De aici am presupus ca lucreaza si ca sait cu VX. Cu jasmin nu mai lucrez insa cred stiind din trecut ca consuma destul de multisor la fel consuma si VX ca site. Daca avea i3 avea procesorul aproape vreo 80-90% doar cu aceste 2 siteuri. Deci ii mai raman 3 siteuri. A zis ca in mod normal ii sta procesorul la 60% si doar uneori e 100%. De unde am presupus ca are un i5 sau chiar i7.

La mine VX`ul uneori fiind doar el deschis imi consuma 80% din resurse. Cand in mod normal nu consuma decat maxim 10%. Si eu am i7 . Nu stiu de ce.. Le-am scris un mail cu poze si explicatii si i-am intrebat daca ar sti care ar fi problema insa raspunsul a fost unul vag ca ar fi la mine problema de la internet. Insa am vb si cu o prietena care tot sta pe acest site si la ea uneori tot asa face.

P.S. Aplicatia siteului. VX`ul are aplicatie prin care intri onlin la ei. Se poate si prin browser dar nu iti da HD.
armaghedon

Mesajde googlefun » 27 Feb 2015, 23:19

Ok ,armaghedon@
Pare mai putin alambicat in varianta asta ultima . :wink:
Initial nu se intelegea de unde ai intuit asa de multe .Apropo ce-ti face vecina ? :lol:
Kidding :wink: .
Da stiu ce zici despre VX ,totusi el consuma cel mai putin dintre toate sites la fel si splitterul Depinde ce i7 ai .Bafta acolo .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj