Fotograf Tulcea

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.

Mesajde Metax » 16 Aug 2016, 15:15

Sunt o fotografa recent ajunsa in Tulcea. As dori sa gasesc studiouri din Tulcea sau fete ce doresc sa colaboreze pentru sedunte foto sau video pentru a ma putea dezvolta pe aceasta latura. Detin aparatura necesare in domeniu si cunostinte de realizare a imaginilor cat si de editare.
Metax

Mesajde GlamourFoto » 16 Aug 2016, 19:46

Bine ai venit pe forum, iti dau cateva sfaturi

- ca sa inlesnesti accesul la serviciile tale recomand sa adaugi un nr de telefon si o adresa de mail, pe forum nu iti poate nimeni trimite mesaj privat pentru ca esti utilizator nou.
- pentru a castiga increderea persoanelor care sunt interesate de serviciile tale, pune un link catre un website sa ai cateva fotografii acolo
- Cauta pe google ce studiouri sunt in tulcea si suna sa le spui ca faci asa ceva, faci un portofoliu si stabilesti o intalnire.

Daca ai intrebari iti pot impartasii din experienta mea :,

Spor si succes
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Metax » 17 Aug 2016, 15:56

Multumesc de sfaturi.
Pentru un site si un mic portofoliu : www.metaxxe@yahoo.com .
Tot pe site se gasesc si datele de contact.
Pentru partea cu saloanele din Tulcea momentan am trimis cate un mail, astept un raspuns...
Metax

Mesajde Metax » 17 Aug 2016, 20:26

Scuzati de autocomplete (sau din reflex !?) ...nu trebuia sa fie o adresa de mail acolo trebuia sa fie adresa web www.metaxxe.com .
Metax

Mesajde googlefun » 18 Aug 2016, 10:22

Metax scrie:Pentru partea cu saloanele din Tulcea momentan am trimis cate un mail, astept un raspuns...

Doar o mica observatie , aici . In viitoarea corespondenta / discutii cu potentialii clienti intotdeauna sa folosesti termenul de studio si nu "salon" , iar fetele le vei denumi doar modele si nu "fete" .

Asocierea dintre "salon " si "fete " duce cu gandul la altceva , plus ca nu este o exprimare prea profi ...

P.S Pentru inceput , cu primii clienti pentru sedinta foto , poti folosi (gratis banuiesc ) pensiunea din portofoliu : fotografii in camere / fotografii in aer liber ( modele pe sezlonguri / sau fotografii sexy pe " pajiste " ( imbracate gen Country girl :D , taind iarba cu masini , etc etc ) Evident ca reprezentantilor pensiunii le vei spune ca lucrezi la un material pentru o revista , si vei sosi in data si ora stabilita cu cateva modele ...

Discretia fiind la cote maxime in acest domeniu - ba chiar de ea depinzand viitoarea ta relatie cu studiourile si/sau modelele independente [pe ea , pe discretie tu-ti construiesti de fapt o reputatie ] ,va trebui sa fii foarte atenta la orice amanunt care la prima vedere pare nesemnificativ . Fotografia nud , sau in general fotografia artistica in posturi sexy functioneaza ( dar asta cred ca stii , doar reamintesc cu permisunea ta ) dupa alte reguli decat cea de botez /cumetrie /absolvire / prezentare pensiuni /nunti etc , fiind in imposibilitatea de a te " lauda" cu rezultatul muncii tale , de vreme ce vorbim de o "latura" foarte personala a unei persoane ...

Bine ai venit pe forum , si bafta !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde manuela222 » 19 Aug 2016, 19:47

Metax scrie:Sunt o fotografa recent ajunsa in Tulcea. As dori sa gasesc studiouri din Tulcea sau fete ce doresc sa colaboreze pentru sedunte foto sau video pentru a ma putea dezvolta pe aceasta latura. Detin aparatura necesare in domeniu si cunostinte de realizare a imaginilor cat si de editare.

Buna! Poti da mai multe detalii despre ce aparat folosesti pentru sesiunile fotografice? De ce echipament dispui (modelul camerei si alta aparatura etc).
Si daca te poti deplasa in alt oras?

Multumesc anticipat
manuela222
User Junior
User Junior

Mesajde Metax » 20 Aug 2016, 01:06

googlefun scrie: Doar o mica observatie ...

Multumesc de sfaturi si-mi cer scuze de amestecarea termenilor...am sa am grija pe viitor.
Cunosc foarte bine conceptul de discretie. Mi se pare normal in latura asta sa fie discretie totala. Oricum toate lucrurile de genul asta le vorbesc cu fiecare persoana in parte cu care lucrez. In functie de cum ne intelegem prefer sa specificam totul intr-un contract de colaborare, sa ne asiguram reciproc ca nu folosim fotografiile in alte scopuri decat cele la care ne intelegem.
Metax

Mesajde Metax » 20 Aug 2016, 01:13

manuela222 scrie:
Buna! Poti da mai multe detalii despre ce aparat folosesti pentru sesiunile fotografice? De ce echipament dispui (modelul camerei si alta aparatura etc).

Buna! Aparatul folosit este un Nikon D600, obiective: 50mm si 18-35mm, am un blitz nikon sb900 si doua blitzuri de studio elinchrom RX1 cu softbox.
Ma pot deplasa in alt oras, depinde si unde...
Un mail (se gaseste si pe site un form de contact) contact@metaxxe.com
Metax

Mesajde Smart » 20 Aug 2016, 05:56

manuela222 scrie:
Metax scrie:Sunt o fotografa recent ajunsa in Tulcea. As dori sa gasesc studiouri din Tulcea sau fete ce doresc sa colaboreze pentru sedunte foto sau video pentru a ma putea dezvolta pe aceasta latura. Detin aparatura necesare in domeniu si cunostinte de realizare a imaginilor cat si de editare.

Multumesc anticipat

Cand chemi pe cineva sa iti dea cu var il intrebi ce marca de trafalet foloseste?..
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde Metax » 22 Aug 2016, 10:28

Aș vrea să menționez că aș putea să mă relochez în Constanța pentru o colaborare pe termen lung.
Mă deplasez cu mare plăcere în altă localitate atâta timp cât nu ies în pierdere (costurile de drum). Îmi doresc să fac experiență pe latura asta așa că sunt dispusă să fac anumite sacrificii.
Metax

Mesajde WinXPfather » 23 Aug 2016, 00:31

Smart scrie:
manuela222 scrie:

Multumesc anticipat

Cand chemi pe cineva sa iti dea cu var il intrebi ce marca de trafalet foloseste?..

Logic ca da! Ba mult mai mult de atat.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Metax » 23 Aug 2016, 12:41

WinXPfather scrie:
Logic ca da! Ba mult mai mult de atat.

Pe mine in mod personal nu m-a deranjat întrebarea. Nu consider un secret neaparat aparatura cu care lucrez, nu e ca și cum mă prezint cu alta...în plus pe site am trecute și detaliile despre aparatura pe care o dețin. Având în vedere că exista un oarecare portofoliu făcut public mai sus, pe client ar trebui să îl intereseze calitatea fotografiilor pe care le primește la sfârșitul colaborării și nu cu ce se realizează efectiv. Chiar dacă și pe site imaginile sunt comprimate ca să nu ocupe 20MB, se vede că nu sunt totuși făcute cu telefonul ...
Metax

Înapoi la Oferte - Cereri de munca si Colaborari

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj