Mi a fost inchis contul pe streamate!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde emilian » 25 Apr 2015, 03:15

Va salut,

Am mare nevoie de un ajutor: mi a fost inchis contul pe streamate si as dori sa stiu daca mai este posibil sa mi deschid un alt cont sau nu ma vor mai lasa , cand vor vedea aceleasi date personale?

Va multumesc!
emilian

Mesajde eldiablo » 25 Apr 2015, 05:41

Depinde foarte mult de motivul pentru care ti-au inchis contul si cine ti l-a inchis ( streamate ca si site sau fostul studio cu care ai colaborat ) , daca e vorba de streamate cel mai indicat este sa-ti ceri scuze politicos pentru derapajul care a dus la inchiderea contului si sa-i intrebi daca iti poti deschide unul nou cu promisiunea ca nu vei mai incalca regulile site-ului , daca e vorba de fostul studio cu care ai colaborat din cate stiu eu ca sa-ti deschizi alt cont intr-o perioada de 90 zile ( sper sa nu gresesc ) ai nevoie de acceptul fostului studio trimis prin e-mail de catre ei la streamate

weekend placut
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde emilian » 25 Apr 2015, 06:53

Salut,

Este vorba de streamate, nu de un studio!

A fost o persoana care in timp ce discutam in free chat, tot insista sa mi trimita bani prin moneygram ! Eu nu i am raspuns deloc la aceasta intrebare si nici n am cerut eu asa iar drept urmare motivul a fost ca cer bani prin moneygram. Le am trimis mail si le am explicat adevarul. Acum sper sa mi raspunda...in caz ca nu mi l redeschide, macar sa mai pot face alt cont...

Nu stiu nici ce sa fac...sa asttept raspunsul sau sa mi deschid cont nou....
emilian

Mesajde emilian » 25 Apr 2015, 10:05

Daca sunt persoane ce au intampinat astfel de probleme sau au cunostinta , va rog sa ma ajutati cu un sfat...

De asemenea, sunt cruios daca imi vor fi virati restul de bani , ce ar trebui sa mi intre in urmatoarele 2 saptamani!

Multumesc !
emilian

Mesajde googlefun » 25 Apr 2015, 11:11

emilian scrie:Salut,

Este vorba de streamate, nu de un studio!

A fost o persoana care in timp ce discutam in free chat, tot insista sa mi trimita bani prin moneygram ! Eu nu i am raspuns deloc la aceasta intrebare si nici n am cerut eu asa iar drept urmare motivul a fost ca cer bani prin moneygram. Le am trimis mail si le am explicat adevarul. Acum sper sa mi raspunda...in caz ca nu mi l redeschide, macar sa mai pot face alt cont...

Nu stiu nici ce sa fac...sa asttept raspunsul sau sa mi deschid cont nou....

Salutare ,
Imi pare rau sa aud asa ceva .Eu iti pot raspunde acum la prima intrebare . Chiar daca tu nu ai raspuns solicitarii membrului respectiv , site-ul a considerat ca, de vreme ce nu ai ripostat pe loc prin fraza standard " Please don't break the rulles " ca esti deacord ,sau cel putin nu te-ar deranja propunerea membrului . Aici ai gresit tu .

Membrul e cel care plateste , el poate fi beat /drogat /sau ambele .Tu se presupune ca trebuie sa fii fresh cand esti online ,deci nu ai scuze ca nu ai reactionat cum am scris mai sus ,chiar daca nu ai avut in minte asa ceva .

Referitor la plata , odata blocat un cont , ca pedeapsa auxiliara se aplica si retinerea banilor pana in acel moment .

Ce mai poti face ? Revino la ei cu un email , in care sa le explici calm si concret ce ti-am scris mai sus .Poti invoca (evident ca e o minciuna crasa ) cum ca , ti sa blocat tastatura wireless :wink: si nu ai mai putut sa-l avertizezi . Tu de fapt ai scris fraza aia , dar se pare ca nu a aparut in fereastra de chat ,si regreti si mai mult nefunctionarea tastaturii , deoarece ai realizat pe loc ( alta minciuna si mai gogonata ) ca mai pot vedea si alti membrii ce a scris repectivul despre MoneyGram.

Evident ca pica varianta , daca voi ati mai discutat 4 ore in free , despre cat de prietenos arata site-ul de la MoneyGram si cat de mici au comisioanele :lol: :lol: !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde emilian » 25 Apr 2015, 11:20

Mersi frumos pentru timpul acordat sa mi raspunzi !

Le am dat mail si le am spus ca au fost aberatii ce a scris si ca nu i am raspuns pentru ca stiu ca nu e "legal" sa discut despre asa cv si le am zis cum ca datorita faptului ca nu am facut in prv tot ce mi a cerut, a facut asta ca o razbunare stiind ca nu e permis si ca pot primii suspendare....am incercat sa mint cat mai bine ! :)

Acum ramane de vazut ce raspunde ..... pacat ca in caz contrar, pierd si banii.... sper doar sa inteleaga si sa mi redeschida contul .... daca nu, macar sa pot face alt cont ...

Bafta !
emilian

Mesajde emilian » 25 Apr 2015, 11:26

Curios este ca inchiderea contului a venit dupa aproape 8 ore de cand am inchis sesiune ... ma gandesc daca nu cumva cineva mi - o fi dat report ca am dsicutat despre asa cv ....
emilian

Mesajde eldiablo » 25 Apr 2015, 11:43

@googlefun ti-a dat o idee despre cum sa minti in asa fel incat ei sa nu se prinda ...... ideea e ca ei au toate inregistrarile ( chat-video ) atat din free cat si din privat iar daca tu i-ai raspuns macar 2 randuri la "provocare" doar in ideea de a-l atrage in privat pentru "extra vrajeala" si ceva bani atunci ai incalcat deja 2 reguli de baza ale site-ului : 1.schimbul de informatii personale si 2. minciuna premeditata pentru a-l atrage pe membru in privat ..... daca asta este cazul ai sanse minime sa mai lucrezi vreodata pe Streamate ( la partea cu banii eu as merge pe varianta ca o sa ti-i primesti ....cam singurul caz cand un site nu-ti trimite banii facuti este atunci cand esti prins cu "carduri" nasoale ) . Cat despre faptul ca ti-au inchis contul abia dupa 8 ore este foarte posibil ca adminu care a observat aceste abateri de la regulament sa fi raportat la departamentul care se ocupa de suspendarea conturilor SAU sa fi avut ghinionul sa te fi "raportat" exact un programel dupa ce a depistat un anumit cuvant in conversatiile tale ( moneygram ) iar personalul site-ului sa se fi ocupat de suspendarea ta la inceputul programului dupa ce au studiat toata situatia ( conversatia ).Momentan nu poti decat sa astepti raspuns de la ei si sa speri ca-ti vor trimite banii pe saptamanile incheiate cu peste 100$

Weekend placut
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde emilian » 25 Apr 2015, 12:07

Mersi pentru raspuns !

Eu nu am shcimbat infomartii personale cu el, nu i am dat drept la replica cu moneygram deoarece am vrut sa l pastrez in chat si sa schimb subiectul in incercarea de a avea un privat (fara sa l mint ca sa l atrag acolo ) . Nu pot sa sper decat , in ultim caz, sa ma lase sa mi deschid alt cont !

In caz ca nu vor accepta nici acest lucru ... mai exista alta metoda prin care sa pot totusi lucra e streamate?

Greseala mea ca nu am reactionat asa cum trebuia cand a specificat de moneygram !

Bafta !
emilian

Mesajde googlefun » 25 Apr 2015, 12:12

emilian scrie:Mersi frumos pentru timpul acordat sa mi raspunzi !

Le am dat mail si le am spus ca au fost aberatii ce a scris si ca nu i am raspuns pentru ca stiu ca nu e "legal" sa discut despre asa cv si le am zis cum ca datorita faptului ca nu am facut in prv tot ce mi a cerut, a facut asta ca o razbunare stiind ca nu e permis si ca pot primii suspendare....am incercat sa mint cat mai bine ! :)

Acum ramane de vazut ce raspunde ..... pacat ca in caz contrar, pierd si banii.... sper doar sa inteleaga si sa mi redeschida contul .... daca nu, macar sa pot face alt cont ...

Bafta !

Te rog sa mai citesti odata cu atentie ce ti-am scris prima data , in caz contrar o lungim aici 6 luni si tot nu o sa ne intelegem .
Ce le-ai scris tu ( si vad ca , continui sa-ti sustii teoria ) nu are cum sa te ajute cu nimic .Motivatiile alea pe care le-ai scris , nu sunt de natura sa te ajute sa-ti recuperezi contul si implicit banii .Pana la urma nici nu ar fi normal sa functioneze , invocand asa ceva .
Cum sa motivezi ca nu i-ai spus ca nu are voie sa incalce regulile pentru ca te-ai gandit tu ,ca e interzis sa vorbesti ? Pai daca el o facuse deja , de unde rezerva ta de excces de zel in a respecta regulile ? Ca si cum ai fi in mijlocul strazii si esti martor la o crima .Nu suni sa anunti incidentul la 112, pe motiv ca tu , esti mai bisericos din fire si ai considerat ca-l va pedepsi Biserica !!! :lol:
Inafara de asta , nu ai sunat la 112 pentru ca,pe langa faptul ca tu crezi in pedeapsa Divina , ti sa parut ca victima oricum, parea (de la distanta :wink: ) ca si-ar merita soarta . :lol:

Nu tine ,crede-ma :wink: !
Ori revii cu un email ,sa incerci sa schimbi minciuna in ce ti-am descris ,ori iti iei adio si numai astepti nici un raspuns ( nici macar de la noi ,aici ) , mai ales favorabil de la ei .Nu spun ca varianta mea ar avea sanse de success 100% ,am spus doar sa incerci , totusi daca functioneaza in varianta ta , sa-mi dai de stire .Le trimit eu un email, sa-i fac cu ou si cu otet pentru incompetenta /favorizarea infractorului /naivitate /prostie etc . Compun eu vreo 12 pagini din care sa reiasa asa ceva , in speranta ca-si vor baga mintile in cap .
Cel putin incerc ....

looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde coco_ch » 29 Apr 2015, 17:42

Nu inteleg cum e asta cu "minciuna premeditata pentru a atrage in privat"... asta e impotriva regulilor? fereasca sfantu! pai eu mint de ingheata apele zilnic.... nume, locatie, varsta, etc ..si mint premeditat..pentru ai atrage in privat. cine o fi sincer pe chat?! cat despre inchidere cont... este evident ca ai raspuns ceva acolo la insistentele membrului de ati trimite bani.... sau cine stie, ati discutat inclusiv despre alte site-uri... asta doar tu stii.. tu si adminul care a inchis contul :) bafta!
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj