Fetele din avc- stalpul casei

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde contesa28 » 24 Feb 2010, 19:55

Buna seara tuturor!!!
De-a lungul timpului am cunoscut numeroase cazuri in care fetele din aceasta bransa isi intretin partenerii de viata.Mai mult, tot pe umerii fetelor cad si treburile casnice, gatit, spalat, facut piata etc.Daca inainte aveau amandoi un job obisnuit , imediat ce fata intra in bransa avc, el, sa-l numim "Iuby" generic, se gandeste repejor ca e cazul sa-si abandoneze si el jobul, ca, deh, daca tot aducea suficient pentru doi, de ce nu?Mie nu mi se pare corect asa! Fetelor , nu mai intretineti trantori!!!Barbatului ii sta bine cu munca!! :D
Astept parerile voastre in legatura cu acest subiect!
contesa28
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 25 Feb 2010, 00:11

Mai interesant e sa fii Iuby pt 3-4 fete din bransa :) Abia atunci nu te mai gandesti nici la pensie.

Uite cum vad eu lucrurile conteso, nu poti ramane sexy daca te duci la munca. :) Cum s-ar mai bucura fetele de Iuby daca ar face riduri la job? Apoi Iuby trebuie sa ocupe timpul si neuronii fetitei. Daca o slobozeste ea are timp prea mult de a gandi murdar. De asta Iuby o pune la treaba. Eu cunosc un Iuby care a trebuit sa se odihneasca o saptamana dupa ce a reglat lumina lu' iubitica. Ei trebuie tinuti in puf ca sa fie bine, sa fie in forma ca din cand in cand sa mai dea karata etc.

Nu-i parasiti ca sa va fie frica apoi ca nu mai gasiti, ce-i in mana nu-i minciuna.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 25 Feb 2010, 10:48

contesa sotul meu are un job banal de bugetar ,si cum stii salariile bugetarilor nu sunt mari ,pt a ajunge la un venit cat de cat decent si a mai luat un job ,iar acum in timpul liber face si traduceri

noi avem o casnicie de tipul :unde nu poti face tu fac eu ,mie asta mi se pare normalitate asa am fost crescuta ;bunicul meu , tatal meu spalau vase , rufe , gateau

ideea pe care o expui tu este f raspandita in societatea romaneasca dar eu zik ca vina apartine exclusiv personajului feminin ;maj modelelor au mii de scuze pe care le gasesc lui yubi(ca a ramas somer , ca a fost nedreptatot , ca muncea mult la fostul job si ca acum se relaxeaza , ca sta cu copilul ,ca nu rare ce job sa isi ia catoate sunt prost platite etc)

parera mea e ca atunci cand nu muncesti esti un vierme (indif de sex si exceptand situatiile cand exista miilioane de euro si nu ai nevoie efctiv sa muncesti)

pana se va schimba mentalitatea feminina care va transforma femeia din sclav in egal (nu stiu de ec Cosmin da imi aduc aici aminte de postul tau cu basinile- asta e familia perfecta in tara noastra :ea munceste de se indoaie si el sta citeste ziare da ordine de mare boss is se baseste angro :( )nu se vor schimba nici asemenea situatii ;totul tine de educatie si de ce iti doresti in viata

eu desconsider total aceste femei pt ca reprezinta o mentalitate pe care as vrea sa o ocolesc total insa ma izbesc de ea
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mugur » 25 Feb 2010, 13:20

Uite ce idee misto! Ma reprofilez in trantor ... ceva oferte? :)
Mugur
VETERAN
VETERAN

Mesajde contesa28 » 25 Feb 2010, 18:32

Buna din nou!!!Draga fetish,ma bucur sa aud ca mai exista si barbati care presteaza si munca in adevaratul sens al cuvantului, cum e sotul tau.Este minunat sa aflu ca inca mai sunt si barbati responsabili, barbati carora le place sa se zbata, si sa nu stea in baza consoartei.Am lucrat si eu o vreme in sistemul bugetar si intr-adevar, salariile nu sunt mari, dar faptul ca sotul tau are un al doilea job, plus alte activitati extra din care se straduieste sa scoata un banutz, si totodata mai impartiti si treburile casnice spune multe despre el ca si om , si despre voi ca si familie.
Cunosc o multime de fete care isi intretin partenerii de viata, multe dintre ele nu activeaza in aceasta bransa neaparat, dar castiga suficient pentru doi.Imediat ce constata asta, iuby se gandeste ca ce bine ar fi sa stea pe coada.Daca inainte barbatul ,ca si cap de familie, se zbatea sa isi intretina familia, copiii, majoritatea raspunderilor si le asuma el, iata ca in zilele noastre din ce in ce mai mult, apar acesti iuby, tarfulitze masculine, arivisti si mercantili.Poate va intrebati acum care e treaba mea daca altele isi intretin iubitii.E drept ca nu e treaba mea, fiecare face ce vrea, dar sunt un pic indignata ca in momentul in care cunosti pe cineva, primele intrebari sunt: "cat castigi?", "ai rate?", "ai casa?", "ai masina?","ce marca?", etc, intrebari venite din partea unor barbati .E adevarat , multe fete discuta intre ele :"hai, fata , sa ti-l prezint pe cutarica, are , masina X, castiga atat pe luna, are casa, etc.".Orice prezentarea a unei persoane, desigur incepe cu "ce are" :D .
Pentru S_video, decat un post de trantor, ti-as recomanda unul de bondar:).As prefera un bondar, cu riscul ca umbla din floare-n floare, decat un trantor, care nu se deplaseaza nici pana la buticul din colt sa cumpere o paine:).
Acum, eu ma retrag, nu mai stau la palavre, ca risc sa devin trantoritza,va urez spor la treaba si sa fiti iubitzi!!!(ca tot a fost Dragobetele)!!!
8) 8)
contesa28
User Junior+
User Junior+

Mesajde fetish » 26 Feb 2010, 13:44

contesa multumim mult de aprecieri ma bucur sa descopar si oameni normali in balamucul asta de tara

problema pe care ai expus o tu este f pertinenta insa asa cum am zis ea nu se va eradika dac nu se va schimba o mentalitate ce cred acexista de pe vremea tatarilor

sincer eu nu le plang de mila acestor femei au soarta pe care o merita ; e f greu sa fii o femeie independenta in Romania , cu un castig bun , cu o familie ok pt ca la noi INVIDIA , URA PROSTIA , NEPUTINTA domnesc din nefericire

multa bafta iti urez sanatate sidragoste
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Miaux » 01 Mar 2010, 04:24

contesa28 scrie:Pentru S_video, decat un post de trantor, ti-as recomanda unul de bondar:).As prefera un bondar, cu riscul ca umbla din floare-n floare, decat un trantor, care nu se deplaseaza nici pana la buticul din colt sa cumpere o paine:).
8) 8)

Cel mai "maxim" e sa fie si trantor si bondar (sa umble si din floare in floare)
Era sa o patesc si eu, ma bucur ca mi-am revenit la timp din mirajul lui "iuby"
:lol:
Miaux

Mesajde LadyAttitude » 04 Mar 2010, 01:15

Miaux recomand varianta "extraoptiuni"..minim 2!Vezi clar,nu poti inchide ochii!Esti pe faza,cum vine vorba :))
Ca e trantor,ca e bondar..nu conteaza!Important e sa-l folosesti pe cat te foloseste el...si sa te simti bine facandu-o!
LadyAttitude
VETERAN
VETERAN

Mesajde Darksiders » 05 Mar 2010, 01:03

Iubi cauta stalpi de casa/vila/palat. Varsta minima 18anisori, poate sa fie si de la tara (se dreseaza), aspectul nu conteaza / bani sa faca!
Darksiders
User Activ
User Activ

Mesajde Mugur » 20 Mai 2010, 06:37

Oferta este inca valabila! :p
Mugur
VETERAN
VETERAN

Mesajde VirtuaLady » 04 Iun 2010, 06:10

mda...mi s-a intamplat...a stat 6 luni fara sa munceasca dar am remediat situatia,desi acum munceste pe salariul minim,sunt bucuroasa doar sa-l vad muncind ,daca ma intelegeti
VirtuaLady

Mesajde fetish » 24 Iun 2010, 13:08

Virtual daac sa ajuns la asemenea sentimente eu ti as da o idee :fa i bagajele cat ami poti si ai timp !

oamenii se schimba greu si in f putine cazuri
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde VirtuaLady » 30 Iun 2010, 05:45

fetish scrie:Virtual daac sa ajuns la asemenea sentimente eu ti as da o idee :fa i bagajele cat ami poti si ai timp !

oamenii se schimba greu si in f putine cazuri

a trecut deja destul de mult timp decand munceste incat sa cred ca a fost doar o faza
VirtuaLady

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj