Ce facem la menstruatie?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde ana are prune » 30 Mar 2011, 11:19

blondytoy scrie:ce balamuc a iesit din subiectul asta:)))).nu stiu daca exista vreun sfat general valabil ; asa cum s-a spus mai sus, fiecare face cum vrea si cum crede de cuviinta. eu imi iau liber 4,5 sau 6 zile , timp in care fac orice altceva in afara de videochat.5 zile din 30 sau 31 reprezinta o suma bunicica de bani, dar de multe ori pe langa chinul menstrual reprezinta si o pauza mult asteptata si meritata.mi s-a parut banal postul, initial. acum chiar e funny:))va pup

asa este 5 zile pe luna poti face pauza dar alte persoane cum sunt eu care fac cererea pe saptamana nu vad cum as putea sta 5 zile libera cand stiu ca in 2 zile nu pot face mare lucru dar mno fiecare cu ale lui eu una nu vrea liber mil voi lua la vara doar ptr o iesire la plaja :D si atunci ma gandesc ca poate era mai bn sa stau acasa hihihi va pup dulce spor la banutiiii
ana are prune

Mesajde chat_fete » 30 Mar 2011, 21:41

puteti folosi OB`ul dat cu fond de ten:))
chat_fete
User Activ
User Activ

Mesajde fetish » 31 Mar 2011, 05:55

lol tare reply ul chat _fete , in rest mi se pare super nasol ca sg zile libere sa fie alea cand esti la menstruatie :(

cred ca ma s impusca intr -un an !

ma intreb cum se descurca cu liberele fetele cares gravide ;vb aia ele nu mai pot astepta menstra ca pe un eveniment eliberator de energii
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde kenzoo252004 » 03 Apr 2011, 04:46

ob cu fond de ten?ai idee cat de repede te imbolnavesti de la lucruri mult mai mici.. de la fond de ten se imbolnaveste de nici doctorii nu o mai scapa..,eu ma irit de fata dar acolo unde este locul cel mai sensibil?sper ca e o gluma..
kenzoo252004
User Activ
User Activ

Mesajde kenzoo252004 » 03 Apr 2011, 04:47

pe fata sorry..
kenzoo252004
User Activ
User Activ

Mesajde chat_fete » 03 Apr 2011, 22:16

kenzoo eu sunt baiat...doar ca asa am auzit si yo...ca se da Ob`ul cu fond de ten ca sa-l mascheze pe camera...care sunt riscurile nu stiu:D
chat_fete
User Activ
User Activ

Mesajde kenzoo252004 » 04 Apr 2011, 08:03

stiu chat_ np..ziceam ca e rau pt cine face asta..nu este sanatos deloc :roll:
kenzoo252004
User Activ
User Activ

Mesajde darksins » 11 Iul 2011, 05:45

Pana unde a ajuns degradarea umana pentru o mana de bani? Nu pot sa cred..cu ligheanul langa tine!Oare pipi tot la borcan faceti?
Seccond nu inteleg de ce dati sfaturi de ordin medical.Dragilor nu mai bagati pastile in voi fara o consultatie medicala..si chiar si atunci sa va ganditi de 10 ori daca merita (ma refer la cazul de fata).Romanu una. doua baga pilula.
Btw calicia se plateste.Banii de care va bucurati acum pe care ii faceti nerespectand zilele de off +ob+alte minuni ii veti da mai tarziu la doctor.
darksins

Mesajde mediachatstudio » 16 Iul 2011, 11:06

Jesus Christ!!!! Incredibil ce pot face unii pentru bani...care in definitiv sunt doar ..bani...
mediachatstudio
User Activ
User Activ

Mesajde dakota » 02 Ian 2017, 13:16

Nu vreau sa mai fac un topic despre asta ,dar au trecut 5ani ma gandesc ca poate ati mai gasit o metoda sa lucrati in tipul perioadei. :oops:
Eu sunt una din alea pe care o tine o saptamana in medie ,am perioade bune cand fluxul e mic si durerile suportabile si atunci lucrez fara probleme,dar am si perioade nasoale cand efective nu pot sa cobor din pat(cum e acum) ,problema nu e neaparat durerea ca asta se rezolva cu pastile, ci fluxul ambudent,chiar daca folosesc 2 ob'uri tot nu e bine ,am mai avut accidente, mici ce e drept si am ridicat camera un pic am plecat la baie m-am schimbat spalat si de la capat,problema e ca un pic de sange daca se vede poti sa primiesti avertisment de la site sau mai rau :cry: ,de asta ma feresc eu ca membri mei sunt k,ma intaleg si nici nu pleaca si nici nu se scarbesc .Oricum intrebarea e daca stiti metode cum sa mai reduc fluxul pentru ca nu concep sa am liber jumatate din perioada pentru asta, mai ales ca suntem dupa sarbatori cand si asa am avut destule libere din pricina unei gripe ,si membri si asa nu preau au bani. :cry:

*ps:ce stiti despre evacup?
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde Alicee » 02 Ian 2017, 18:49

Ob,works all the time ! Acum depinde... daca ai sangerari abundente in prima zi,nici asta nu prea face fata . Difera de la femeie la femeie,insa ob isi face treaba de fiecare data :D
Alicee

Mesajde Mery24 » 04 Ian 2017, 16:00

dakota scrie:Nu vreau sa mai fac un topic despre asta ,dar au trecut 5ani ma gandesc ca poate ati mai gasit o metoda sa lucrati in tipul perioadei. :oops:
Eu sunt una din alea pe care o tine o saptamana in medie ,am perioade bune cand fluxul e mic si durerile suportabile si atunci lucrez fara probleme,dar am si perioade nasoale cand efective nu pot sa cobor din pat(cum e acum) ,problema nu e neaparat durerea ca asta se rezolva cu pastile, ci fluxul ambudent,chiar daca folosesc 2 ob'uri tot nu e bine ,am mai avut accidente, mici ce e drept si am ridicat camera un pic am plecat la baie m-am schimbat spalat si de la capat,problema e ca un pic de sange daca se vede poti sa primiesti avertisment de la site sau mai rau :cry: ,de asta ma feresc eu ca membri mei sunt k,ma intaleg si nici nu pleaca si nici nu se scarbesc .Oricum intrebarea e daca stiti metode cum sa mai reduc fluxul pentru ca nu concep sa am liber jumatate din perioada pentru asta, mai ales ca suntem dupa sarbatori cand si asa am avut destule libere din pricina unei gripe ,si membri si asa nu preau au bani. :cry:

*ps:ce stiti despre evacup?

Mi-a venit ciclul la o vârstă destul de fragedă. Mă ținea câte șapte zile de fiecare dată, flux abundent, dureri insuportabile și niciodată nu-mi venea regulat. Uneori mi se făceau injecții de calmare, că altfel mă tăvăleam pe jos de durere. Doctorul mi-a recomandat fier, calciu și magneziu. În urma tratamentului s-a constatat o ameliorare destul de evidentă, în sensul că de la 7 zile scăzuse la 6 zile, fluxul nu mai era așa abundent, iar durerile mai lejere, dureri pe care le puteam calma cu Paduden/Ibuprofen.

Asta a durat ani de zile. În fiecare lună, în primele trei zile de ciclu luam calciu, magneziu și fier.
De vreo doi ani de zile nu mai iau aceste pastile deloc. Însă, tot de atunci în fiecare toamnă și iarnă fac cure cu pastile naturiste pentru imunitate. Propolis, echinaceea, gheara mâței, lizină (lysine). În prezent fac o cură cu cu gheara mâței. Ce pot să spun este că de doi ani de zile mă simt extraordinar din toate punctele de vedere. Nu mai răcesc, nu mai fac alergii, iar durata ciclului a scăzut de la 6 zile la 5 zile, dureri menstruale aproape inexistente, iar fluxul mult mai mic ca înainte.

Sfatul meu: renunțați la antibiotice, vă distrug imunitatea! Nu mai luați antibiotice pentru orice fleac deoarece vi se obișnuiește organismul cu ele și dacă se întâmplă să aveți vreo afecțiune mai gravă (care chiar necesită antibiotic), corpul obișnuit fiind nu o să mai răspundă la tratament.

Dumnezeu, Karma, Universul, Buddha, Allah sau cine vreți voi, e mare!!! Iar grădina Lui e infinită! Dumnezeu ne oferă bunătăți și bogății ce noi nici nu visăm și nici nu putem cuprine cu ochii! Tot ceea ce trebuie să facem este să luăm, să îndrăznim, să credem!

Dakota, sper că experiența mea să îți fie folositoare! Numai bine!
Mery24
User Junior+
User Junior+

Mesajde dakota » 04 Ian 2017, 17:50

thx Mery24

Am sa incerc sa merg la un medic sa vad ce spune,desi am mai fost si nimic special,pastile pt durere sau anticonceptionale e raspunsul lor mereu.Cat despre antibioatice le folosesc doar cand chiar am nevoie ,cum e o raceala la plamani de aia crunta de nu te poti ridica din pat de durere ,chiar si pastilele de durere le iau doar cand incep sa simt de nu mai pot,pt ca la fel ca tine am menstruatie de mica si am inghitit mereu tot felul de pastile sa-mi treaca durerea pt ca efectiv plangeam de durere iar acum iau doar Caffetin ca altceva nu ma ajuta :( .
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde Mery24 » 04 Ian 2017, 19:58

dakota scrie:thx Mery24

Am sa incerc sa merg la un medic sa vad ce spune,desi am mai fost si nimic special,pastile pt durere sau anticonceptionale e raspunsul lor mereu.Cat despre antibioatice le folosesc doar cand chiar am nevoie ,cum e o raceala la plamani de aia crunta de nu te poti ridica din pat de durere ,chiar si pastilele de durere le iau doar cand incep sa simt de nu mai pot,pt ca la fel ca tine am menstruatie de mica si am inghitit mereu tot felul de pastile sa-mi treaca durerea pt ca efectiv plangeam de durere iar acum iau doar Caffetin ca altceva nu ma ajuta :( .

Nu e normal să înghiți mereu tot felul de pastile pentru că ți se obișnuiește organismul și ajungi în situația să nu își mai facă efectul...

Cât despre anticoncepționale, personal, nu recomand utilizarea lor. Nu contest beneficiile aduse, însă efectele adverse sunt devastatoare. Cunosc un caz în care o fată a făcut noduli la sân de la anticoncepționale. De asemenea, acestea cresc factorii de coagulare în sânge, ceea ce duce la creșterea riscului de cheaguri de sânge (trombușuri) și tromblofebită, cresc riscul de pietre la fiere, cresc colesterolul, cresc tensiunea arterială, provoacă acnee, pot conduce la creșterea ponderală (țesuturile rețin apa sau prin mecanisme hormonale), pot provoca sângerări uterine, hiperglicemie sau tulburări psihice. Lista, însă, nu se oprește aici.

De fapt este o întreagă industrie farmaceutică, un business ce produce miliarde de euro anual. Niciun medic aservit medicinei alopate nu o să îți recomande vreodată tratamente naturiste din simplul motiv că pentru ei nu rentează ca tu pacientul să nu le aduci profit. Mai bine iei anticoncepționale și după pentru efectele secundare îți recomandă alte porcării, și tot așa. Cum altfel să facă ei buzunarul gros, dacă nu vânzând pe bandă rulantă minciuni la cutie?

Acum fiecare face ce vrea, ce simte. Eu zic să încerci ceva naturist, din cele recomandate de mine sunt convinsă că vor avea beneficii asupra ta în problema cu care te confrunți. Sau dacă nu, consultă un medic naturist, nu există să nu găsiți împreună o soluție avantajoasă ție, atât din punct de vedere economic, cât și din punct de vedere medical.

Sănătate ție și tuturor! :)
Mery24
User Junior+
User Junior+

Mesajde dakota » 05 Ian 2017, 04:17

Multumesc la fel. :)
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde DarkBOO » 08 Ian 2017, 19:00

Mery24 scrie:Dumnezeu, Karma, Universul, Buddha, Allah sau cine vreți voi, e mare!!! Iar grădina Lui e infinită! Dumnezeu ne oferă bunătăți și bogății ce noi nici nu visăm și nici nu putem cuprine cu ochii! Tot ceea ce trebuie să facem este să luăm, să îndrăznim, să credem!

Frumos spus...
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde BlackSwan26 » 09 Apr 2017, 07:17

Fetelor si eu am probleme..ohoo si cate la numar cand vine vorba de asta. La mine durerile si fluxul se datoreaza ovarului polichistic,boala care nu se trateaza,se pot doar tine in frau simptomele. Este important sa tinem legatura cu un medic ,poate mai des ca alte femei,pentru ca suntem ceva mai expuse.este important si ce medic gasesti,pentru ca nu toti sunt la fel.
Din pacate pentru mine,leacurile babesti nu prea mai au efect,eu fiind din copilarie mai bolnavicioasa si indopata cu antibiotice,acum imunitatea mea este praf. Marturisesc insa ca desi am fost operata de chist ovarian cand aveam 18 ani,desi am luat anticonceptionale dupa,durerile nu au scazut in intensitate. Abia dupa ce am nascut,cat de cat m-am stabilizat. Menstruatie dureroasa mai am asa o data de 2 ori pe an si atunci folosesc ceva Indometacin supozitoare,dar atentie,e recomandat de medicul meu.
Cat despre munca propriu zisa,eu folosesc tampoane Beppy. Se gasesc la sex shop,arata ca niste buretei si poti sa faci sex/folosi jucarii fara problemeadica sunt net superioare OB-ului clasic la care trebuie sa ascunzi ata,sa nu folosesti jucarii,etc. Putin antrenament in manevrare si totul e ok.
Cat despre flux ,chiar nu prea ai ce sa faci,adica lasa natura sa isi faca treaba,nu cred ca e ok sa iei ceva medicamente ca sa reduci asta. Asa ne-medicamentos as putea sa iti sugerez un pic de tarie,o gura de ceva alcool tare inainte,nu vin sau bere,poate o gura de tuica sau vodca.
Bafta!
BlackSwan26

Mesajde dakota » 09 Apr 2017, 08:08

Eu recent am descoperit abosorbantele astea,sunt perfecte pentru mine.Am auzit si de buretii aia dar eu stiu sa merg la un sigur sexshop in tot orasul si ala e centru,plus ca nu am vazut cand am fost acolo.
Imagine
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde BlackSwan26 » 09 Apr 2017, 08:23

Pai,dakota,la sexshop online gasesti Beppy si nu la toate,nu stiu sigur sigur de pe unde le-am luat,ma mai uit si iti dau mesaj,eu iau cate 3-4 cutii cand si cand si crede-ma sunt mult mai usor de folosit decat ob-ul.Sunt mult mai comfortabile,nu le simti absolut deloc,bine ca nici ob-ul nu il simti ,dar avantajul la Beppy este ca poti folosi dildo,vibrator fara probleme,poti face orice scheme,orice pozitii,nu jeneaza.am folosit si eu ob pentru ca ,la fel ca tine,nu ma indur sa stau o saptamana pe bara,dar era mai mare daraua cu ala,asa nu am treaba,nici nu simt ca sunt in zilele alea.
BlackSwan26

Mesajde dakota » 09 Apr 2017, 08:41

BlackSwan26 scrie:Pai,dakota,la sexshop online gasesti Beppy si nu la toate,nu stiu sigur sigur de pe unde le-am luat,ma mai uit si iti dau mesaj,eu iau cate 3-4 cutii cand si cand si crede-ma sunt mult mai usor de folosit decat ob-ul.Sunt mult mai comfortabile,nu le simti absolut deloc,bine ca nici ob-ul nu il simti ,dar avantajul la Beppy este ca poti folosi dildo,vibrator fara probleme,poti face orice scheme,orice pozitii,nu jeneaza.am folosit si eu ob pentru ca ,la fel ca tine,nu ma indur sa stau o saptamana pe bara,dar era mai mare daraua cu ala,asa nu am treaba,nici nu simt ca sunt in zilele alea.

hehe la urmatoarea comanda am sa le incerc ,chiar sunt curioasa acum :lol:
dakota
User Junior
User Junior

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj