Ce facem la menstruatie?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde consuelo » 20 Mar 2011, 09:48

cel mai bine ar fi sa "faci o gaura "sa pui un "dop" in diva cup si voila nu mai trebuie sa te chinui sa mai scoti dupa, citez" mai mult de o zi " o lasi acolo pe vecie cind simti ca e plina cupa scoti dopul si ar fi de dorit ca vampirul de care a amintit poca sa fie linga voi in acel moment

aaa ken merci de la tine m-am inspirat cu dopul :lol:
consuelo
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 20 Mar 2011, 10:36

diva cup e o solutie , eu nu o folosesc pentru ca mi se pare greoi sistemul , cat despre ce spun ginecologii din Romania ei spun multe ,f multe , in special aberatii

bai nene da nu foloseste nimeni anticonceptionale ?ca pe bune parca am fii in evul mediu :roll:
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamChatStudio » 20 Mar 2011, 11:09

fetish scrie:diva cup e o solutie , eu nu o folosesc pentru ca mi se pare greoi sistemul , cat despre ce spun ginecologii din Romania ei spun multe ,f multe , in special aberatii

bai nene da nu foloseste nimeni anticonceptionale ?ca pe bune parca am fii in evul mediu :roll:

Fetish , nu oricine poata sa fol anticonceptionale,eu una nu pot din punct de vedere endocrinologic ,altele nu vor,iar despre ce spun medicii eu totusi inclin sa cred un ginecolog bun care-mi spune ca un chilot tanga face transfer de microbi catre anus spre pussy prin frecare,oricata igiena tii, nici nu vreau sa ma gandesc ca sunt sute de femei care nu tin o igiena corecta si dupa ce se duc la toaleta si se c...a isi trag chilotii pe ele asa fara dus ..scarbos ,stiu ,dar am vzt zeci de cazuri.......mai sunt si cazuri cand nu poti face efectiv asta daca esti in oras sau la film ,etc si nu ai dus,pana ajungi acasa......
Concluzie ,din partea mea ca individ aceasta discutie nici nu trebuia sa existe pe forum pentru ca fiecare femeie este unica si perioada de menstruatie difera f mult ca timp,volum ,organism ,cred ca asta e o chestie pe care toate ar trebui sa o stim din instinct.Eu am renuntat de ceva ani la chilotii tanga pentru ca sunt paranoica ,plus ca mereu mi-au placut chilotii full back( am fetish la ei:P )
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 20 Mar 2011, 14:38

De ce atatea probleme cand e mai simplu sa iti iei liber ,bine in cazul in care te tine 1 saptamana e mai complicat cu liberu dar 3-4 zile nu e foc ! Parerea mea de ce nu renteaza sa intri online :pe langa faptul ca e greu cu fake si risti sa faci show uri slabe ,membrii fideli nu cred ca apreciaza faptul ca esti tu pe site in timpul ciclului dimpotriva se gandesc ''de ce nu se ingrijeste ,de ce nu ia o pauza '',va spun sigur ca asta e mentalitatea lor si chiar e o bila neagra la imaginea noastra....sa nu uitam situl e o comunitate si face parte din viata noastra deci atentie si la imagine ,membrii sunt fff atenti la detalii si la modul cum ne respectam pe noi ca si persoane..
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde Half&Half » 23 Mar 2011, 17:51

I'm back...sincer uneori simt o placere masochista de a ma baga in gura lupilor...meaowww sau behehe.
Eu chiar sunt uimita cat de putine stiu fetele despre propriul lor corp. Inteleg ca unele au probleme cu gramatica, altele sunt parti active in procesul de transformare a tantarului in armasar si unele chiar cred ca medicii de la noi sunt niste guru in profesia lor si ar trebui premiati cu vreun Nobel.
Hmmm in primul rand frica asta generala de infectii e putin exagerata...ex. nu-mi aduc aminte sa fi fost vreun scandal legat de purtatul chilotilor tanga, ca evident nu ai cum sa dai cu dusul in orice situatie. Iar daca ar fi fost infectii in masa cu microbi din partea posterioara, probabil nu s-ar mai fi vandut. Ma intreb totusi..ce te faci cand transpiri vara, ca vezi doamne sunt 40 de grade si prin transpiratie acei microbi ajung ca vrei ca nu vrei si in bijuteriile voastre. Parerea mea personala e ca, corpul uman e un organism foarte adaptabil si rezistent, ca altfel acum aveam o societate de ursuleti nu de oameni. Nu se transmit microbii asa pocnind din degete caci fiecare cale de acces ca sa zic asa are propriile mecanisme de aparare. In gura, de ex. sunt extrem de multi microbi, google it. Nu mai lasati partenerii sa va faca sex oral? Ma rog, eu recomand oricui cand aude ceva, sa caute confirmari in surse diferite de informatie si apoi sa aplice procedeul logica in luarea deciziei.
Din alt punct de vedere, cand pe mine personal ma intereseaza ceva din punct de vedere medical, tot timpul caut confirmari si in alte tari care va garantez ca au cativa zeci de ani in fata noastra.
Despre zile libere nici nu mai comentez, caci stiam ca nu exista cultul muncii in general la noi, asa ca chiar nu pot combate acest trend. Noi muncim doar cand suntem in alte tari, acolo muncim de ne sar capacele si ne plangem ca ce naspa e in romania si pe acest motiv ne inchidem toti in carapacea noastra ca vezi doamne nu cumva sa-mi fure romanul munca mea. Am deviat putin, doar ca sa subliniez ca cine vrea sa munceasca, gaseste solutie si la aceasta problema. Asta se observa foarte des la cei care detin o afacere in romania, instantaneu sa transforma in nababi, au angajati, iar ei nu ma trebuie sa munceasca ever ever. Asa ca inteleg tendintele fiecaruia de a-si lua liber chiar si dupa ce iau masa, timp de scobire intre dinti, caci si in acest domeniu fiecare se simte cate un/o mica afacerista si detinatoarea fraielor propriului destin.
Acum, ca am incheiat puteti sari pe mine..nu uitati sunt masochista, deci imi va face o deosebita placere. :D:D
Half&Half
User Junior
User Junior

Mesajde morcove » 23 Mar 2011, 19:00

iti cumperi tampoane ! (duuh !)
morcove
User Activ
User Activ

Mesajde GlamChatStudio » 23 Mar 2011, 20:26

Half&Half scrie:I'm back...sincer uneori simt o placere masochista de a ma baga in gura lupilor...meaowww sau behehe.
Eu chiar sunt uimita cat de putine stiu fetele despre propriul lor corp. Inteleg ca unele au probleme cu gramatica, altele sunt parti active in procesul de transformare a tantarului in armasar si unele chiar cred ca medicii de la noi sunt niste guru in profesia lor si ar trebui premiati cu vreun Nobel.
Hmmm in primul rand frica asta generala de infectii e putin exagerata...ex. nu-mi aduc aminte sa fi fost vreun scandal legat de purtatul chilotilor tanga, ca evident nu ai cum sa dai cu dusul in orice situatie. Iar daca ar fi fost infectii in masa cu microbi din partea posterioara, probabil nu s-ar mai fi vandut. Ma intreb totusi..ce te faci cand transpiri vara, ca vezi doamne sunt 40 de grade si prin transpiratie acei microbi ajung ca vrei ca nu vrei si in bijuteriile voastre. Parerea mea personala e ca, corpul uman e un organism foarte adaptabil si rezistent, ca altfel acum aveam o societate de ursuleti nu de oameni. Nu se transmit microbii asa pocnind din degete caci fiecare cale de acces ca sa zic asa are propriile mecanisme de aparare. In gura, de ex. sunt extrem de multi microbi, google it. Nu mai lasati partenerii sa va faca sex oral? Ma rog, eu recomand oricui cand aude ceva, sa caute confirmari in surse diferite de informatie si apoi sa aplice procedeul logica in luarea deciziei.
Din alt punct de vedere, cand pe mine personal ma intereseaza ceva din punct de vedere medical, tot timpul caut confirmari si in alte tari care va garantez ca au cativa zeci de ani in fata noastra.
Despre zile libere nici nu mai comentez, caci stiam ca nu exista cultul muncii in general la noi, asa ca chiar nu pot combate acest trend. Noi muncim doar cand suntem in alte tari, acolo muncim de ne sar capacele si ne plangem ca ce naspa e in romania si pe acest motiv ne inchidem toti in carapacea noastra ca vezi doamne nu cumva sa-mi fure romanul munca mea. Am deviat putin, doar ca sa subliniez ca cine vrea sa munceasca, gaseste solutie si la aceasta problema. Asta se observa foarte des la cei care detin o afacere in romania, instantaneu sa transforma in nababi, au angajati, iar ei nu ma trebuie sa munceasca ever ever. Asa ca inteleg tendintele fiecaruia de a-si lua liber chiar si dupa ce iau masa, timp de scobire intre dinti, caci si in acest domeniu fiecare se simte cate un/o mica afacerista si detinatoarea fraielor propriului destin.
Acum, ca am incheiat puteti sari pe mine..nu uitati sunt masochista, deci imi va face o deosebita placere. :D:D

Eu am o curiozitate,cam unde-ti bagi tu Ob-ul sau whatever?Intuiesc ca ,ne cam pacalesti ''fata'' :lol: dar esti simpatic in felul tau ...
Sa stii ca unii medici mai au cate ceva in cap,mai sunt si oameni in tara asta care-si fac meseria si o fac bine,nu toti se duc slugi pe cateva mii de euro afara :wink: Mai sunt si oameni care mai cred in tara asta sau in ce a mai ramas din ea....
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 23 Mar 2011, 22:44

mai half half tu ori esti femeie la menopauza sau esti acel barbat misogin lol !ce sti tu despre ciclu ??? pai cum mama masii sa nu ne cunoastem corpul cand eu de ex am facut greseala sa intru odata online cam in a 3 a zi cu ob ,mi se cere close up omule ,se vede ,aia ies imediat ,pt mine situatia e jenanta si de tot rahatu ,nu intra nimeni sa stea asa la taclale ....in fine nu are rost sa dau prea multe detalii dar fiecare stie mai bine ce poate si ce nu.... ! !! si apropo de libere spaniolii din cate stiu dupa ora 2 pm inchid tot si isi fac siesta mai si dorm iar libere isi ia fiecare cand vrea cum vrea cate vrea nu ti se pare normal??,,,,si apropo de tanga, poca are dreptate eu am lucrat in sanatate si asa e,nu ca tanga ar fi interzisa dar ca si femeie cu tanga esti mai expusa iritatiilor asta in cazul in care ai predispozitie la asa ceva
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde Half&Half » 23 Mar 2011, 22:57

pocahontas scrie:Eu am o curiozitate,cam unde-ti bagi tu Ob-ul sau whatever?Intuiesc ca ,ne cam pacalesti ''fata'' :lol: dar esti simpatic in felul tau ...
Sa stii ca unii medici mai au cate ceva in cap,mai sunt si oameni in tara asta care-si fac meseria si o fac bine,nu toti se duc slugi pe cateva mii de euro afara :wink: Mai sunt si oameni care mai cred in tara asta sau in ce a mai ramas din ea....

Hai ca m-ai prins cu rata sub brat, dar jur ca nu eu am furat-o :) Fata eu nu folosesc ob si nici whatever, ca sunt eu mai deosebita si nu am nevoie lol...de altfel, mersi ca m-ai facut simpatic-a ;)
Iar eu nu am spus ca nu sunt oameni de calitate in romania si nici ca nu exista nici o speranta...poate chiar tu esti un om de calitate (wink). Insa procentul lor e cam mic si suspiciunea planeaza in toate domeniile. Iar eu pot spune ca vorbesc in cunostinta de cauza dupa cativa ani petrecuti pe alte meleaguri, care din perspectiva traiului in romania au fost ca o calatorie in viitor...asa peste cativa zeci de ani.
Half&Half
User Junior
User Junior

Mesajde GlamChatStudio » 23 Mar 2011, 23:11

Half@ ASta avem, cu asta defilam, mai demult scrisese Winx un post f interesant,in care era vb despre nepasare si alte lucruri de genul dar pana la urma si noi suntem la fel,tu faci ceva?Probabil ca mai mult de niste discutii pe forum nici unul dintre noi nu face, asa ca de ce sa aruncam cu piatra?
Si oricum suntem off topic asa ca daca nu vrei in zona crepusculara e mai bine sa pastram topicul la subiect.
F multi dintre noi au fost ''afara'' ,e f frumos,civilizat dar sincer nu as putea sa traiesc in alta tara decat asta,naspa asa cum este e tara noastra,poate sunt eu mai nationalista sau poate chiar prostutza dar eu mai sper inca ...

Bafta acolo!
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde Half&Half » 23 Mar 2011, 23:18

sweetgirl scrie:mai half half tu ori esti femeie la menopauza sau esti acel barbat misogin lol !ce sti tu despre ciclu ??? pai cum mama masii sa nu ne cunoastem corpul cand eu de ex am facut greseala sa intru odata online cam in a 3 a zi cu ob ,mi se cere close up omule ,se vede ,aia ies imediat ,pt mine situatia e jenanta si de tot rahatu ,nu intra nimeni sa stea asa la taclale ....in fine nu are rost sa dau prea multe detalii dar fiecare stie mai bine ce poate si ce nu.... ! !! si apropo de libere spaniolii din cate stiu dupa ora 2 pm inchid tot si isi fac siesta mai si dorm iar libere isi ia fiecare cand vrea cum vrea cate vrea nu ti se pare normal??,,,,si apropo de tanga, poca are dreptate eu am lucrat in sanatate si asa e,nu ca tanga ar fi interzisa dar ca si femeie cu tanga esti mai expusa iritatiilor asta in cazul in care ai predispozitie la asa ceva

Cred ca nu ai inteles nimic din ce am spus. Am vorbit despre caz in general, nu despre cazuri aparte. Dar imi place ca ai gasit solutia, ori modul de comportament care iti convine cel mai mult si e cam unicat in lume. Ca deh, in acest fel iti poti justifica propriul comportament...asta imi aduce aminte de vorba aia ca n-o ducem noi asa rau, sa-i vezi pe aia in africa ce rau o duc. Insa acest mod de gandire duce la regres nu la progres. Iar eu nu am contestat faptul ca nu exista o expunere la iritatii, ci doar ca daca fenomenul in sine ar avea un caracter general si masurile ar fi mai drastice si nu mai repet ceea ce am spus deja.
Insa pentru ca m-ai facut misogin cu 'lol', nu ai demonstrat ca ai talent, nu treci in etapa urmatoare si iti iei trei de X tot cu 'lol'. Sper sa nu te superi, ca chiar nu as vrea sa ne lol-uim la nesfarsit, facem riduri :D
Half&Half
User Junior
User Junior

Mesajde sweetgirl » 23 Mar 2011, 23:31

ce sa inteleg mai half ? eu ma declar o lenesa ,nu imi place munca,nu prea sunt in relatii bune cu ea ,daca as putea numai in libere as sta ,d-aia nu progresezi tu ca imi iau eu libere huh , hai ca asta e buna hahahahahah :mrgreen:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde Half&Half » 23 Mar 2011, 23:33

pocahontas scrie:F multi dintre noi au fost ''afara'' ,e f frumos,civilizat dar sincer nu as putea sa traiesc in alta tara decat asta,naspa asa cum este e tara noastra,poate sunt eu mai nationalista sau poate chiar prostutza dar eu mai sper inca ...

Cred ca nu am demonstrat ca nu sunt nationalista...daca inca ma aflu aici, e o demonstratie suficienta. Iar eu prin simplul fapt ca iau atitudine si nu ma conformez turmei, consider ca, deocamdata, e arhi-suficient. Am mai atins acest subiect si prin alte post-uri din cate tin eu minte si nu intentionez sa fie interpretat ca aruncatul cu pietre, ci foarte simplu ca un semn de exclamare. Nu consider ca e locul unde se pot discuta despre solutii efective si ar fi premiera mondiala daca ne-am constitui intr-un ONG ori partid al VC-istilor. Oricum, oricat de comic ar fi, la cum suntem guvernati, IQ-ul nu mi se pare a fi o cerinta obligatorie, asa ca oricine poate participa.
Si oricum, vorba ta, nu apartine topicului, asa ca revenim la subiectul initial.
Half&Half
User Junior
User Junior

Mesajde Half&Half » 23 Mar 2011, 23:36

sweetgirl scrie:ce sa inteleg mai half ? eu ma declar o lenesa ,nu imi place munca,nu prea sunt in relatii bune cu ea ,daca as putea numai in libere as sta ,d-aia nu progresezi tu ca imi iau eu libere huh , hai ca asta e buna hahahahahah :mrgreen:

Am spus eu ca facem riduri? Am ras copios si eu. :D
Half&Half
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 24 Mar 2011, 18:53

recitind postul lui Half f haios de altfel mi am dat seama de o chestie:noi femeile vrem sa fim egale cu barbatii nu ? sa avem aceleasi drepturi , sa avem putere de decizie , drept de vot, sa fim respectate

well doamnelor barbatii nu au ciclu daca vrem sa fim egali cu ei eu zic sa punem osul la treaba si sa lasam ideile de mironosita inkisa in turn

din nefericire cele care vor sta in calea emanciparii femeilor sunt femeiel si postul asta clarifica f clar aceasta pozitie de ,, sexul slab ,,

o zi buna
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Half&Half » 24 Mar 2011, 22:53

fetish scrie:recitind postul lui Half f haios de altfel mi am dat seama de o chestie:noi femeile vrem sa fim egale cu barbatii nu ? sa avem aceleasi drepturi , sa avem putere de decizie , drept de vot, sa fim respectate

well doamnelor barbatii nu au ciclu daca vrem sa fim egali cu ei eu zic sa punem osul la treaba si sa lasam ideile de mironosita inkisa in turn

din nefericire cele care vor sta in calea emanciparii femeilor sunt femeiel si postul asta clarifica f clar aceasta pozitie de ,, sexul slab ,,

o zi buna

Uite cine stie sa extraga esenta. Cu scuzele de rigoare ca suntem off-topic, tin sa ma distantez pana la infinit de imaginea barbatului misogin care ar crede unele ca sunt...cu toate ca din start nu ma identific cu un barbat decat la trup, daca poate cineva sa inteleaga ideea. Chiar dimpotriva ma declar o feminista convinsa si sustinatoare a egalitatii. Insa si femeile trebuie sa ia atitudine, sa nu se mai considere niste victime si sa stea sa inghita orice, doar pentru ca sunt femei....dar nici sa cada in extrema celalata de a se considera superioare, caci luptam pentru egalitate. Barbatii sunt 'porci' vorba aia, majoritatea, insa doar pentru ca le dam voie. Stiu ca inertia deceniilor de dominare masculina e mare..insa stiti cum e de multe ori piedica cea mai mare in rezolvarea unor probleme suntem chiar noi insine. Am auzit destul de frecvent afirmatia ca vai doamne daca barbatii ar deveni femei ar fi vai de capul lor la cate probleme au femeile..ex:menstruatia ca sa includ si topicul. Nu consider ca evidentierea unor asa zise inconveniente pot face parte din emancipare. Mai mult cred ca educatia, respectul de sine, ambitia ori simpla abordare cu stil si calm e mai potrivita...care in fond sunt sau ar trebui sa fie atributele oricarui om, caci de aceea vorbim despre egalitate. Iar a fi om in primul rand e lucru mare, pe urma ne impartim in femei si barbati fiecare cu particularitatile lor care trebuie apreciate. Ma abtin sa dau o definitie a feminitatii, caci ar insemna sa dau una si a masculinitatii din spirit de fair-play, iar acolo nu am multe lucruri de spus, doar pentru ca de asa natura a fost experienta mea de viata.

Smile and have a good day, biatches :)
Half&Half
User Junior
User Junior

Mesajde alexandra 123 » 25 Mar 2011, 23:08

topicul asta imi aduce aminte de o colega din liceu care lipsea cu zilelle de la scoala si cand o intrebau profesorii motivul absentei ea raspundea" stiti...problemele lunare ale fetelor...".Deci nu cred ca este ceva de zis profesorilor ,in cazul de fata membrilor.La o socoteala asa usoara ,cum va mai iese voua 3000 euro pe luna cand faceti atatea pauze :) ?
eu una nu am probleme cu hemoragie ,dureri ,proasta dispozitie ; ob si fake !
alexandra 123
User Junior
User Junior

Mesajde kenzoo252004 » 28 Mar 2011, 18:18

Eu cred ca orice femeie merita o pauza..am vazut fete on cu tanga si cu tamponul foarte vizibil..cea ce mi sa parut oribil..am primit request-uri de genul "i wanna fuck u when u are in period"..let me know when that happen:))si le-am spus..nici o sansa sa ma vezi online in perioada aia :lol: ..si se poate face 3000$ chiar si cu pauza..dar eu pentru banii astia lucram intre 12 si 14 ore...eu una consider pauza asta benefica...plus de asta cand ma intorc din pauza sunt altfel mai calma..am mai multa rabdare...si sunt mult mai motivata sa lucrez.. :wink:
kenzoo252004
User Activ
User Activ

Mesajde ana are prune » 28 Mar 2011, 22:02

buna sunt noua pe forum putina vechime in acest job doar 2 ani jumate imi place ceea ce fac si chiar ma simt bn as vrea sa dau si eu o idee in legatura cu subiectul acesta eu una nu as suporta sa nu intru o zi sa lucrez daca nu intru simt ca imi lipseste ceva si nu am astampar iar in zilele cu pricina am dureri la fel de mari ca toate femeile insa cun un nurofen si 1 ora sau 2 intinsa in pat si un buretel (de baie,dus)si introdus putin inauntruse rezolva nu il va mai vedea nici mama lor;)si se poate lucra linistita eu una nu pot sa fac fake (nu ma pricep sorry)deci aceasta metoda e super buna ptr mine sper ca si ptr altele iar la close up poti sa stai linistita primele zile il schimbam sau spalam foarte des sa nu avem probleme acuma stiu ca o sa ziceti ca nu este igienic dar decat sa pierd niste banuti e o metoda buna repet eu disper daca nu fac bani o zi va pup spor la $$$$$$ :)
ana are prune

Mesajde blondytoy » 30 Mar 2011, 07:30

ce balamuc a iesit din subiectul asta:)))).nu stiu daca exista vreun sfat general valabil ; asa cum s-a spus mai sus, fiecare face cum vrea si cum crede de cuviinta. eu imi iau liber 4,5 sau 6 zile , timp in care fac orice altceva in afara de videochat.5 zile din 30 sau 31 reprezinta o suma bunicica de bani, dar de multe ori pe langa chinul menstrual reprezinta si o pauza mult asteptata si meritata.mi s-a parut banal postul, initial. acum chiar e funny:))va pup
blondytoy
User Activ
User Activ

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj