Ce fac cu conturile mele

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde simone. » 28 Apr 2012, 07:57

Ce fac cu conturile mele deschise pe cont propriu daca vreau sa lucrez la studio? Ori trebuie sa le inchid? Ori trebuie sa semnez ceva gen contract de exclusivitate?
Dar daca nu o sa fac cine stie ce din studio, ajung la concluzia ca nu se merita, atunci ce fac? Raman cu conturile mele inchise si legata de studio prin contract? :cry:
simone.

Mesajde IsaGlamChat » 28 Apr 2012, 17:55

Daca vrei sa lucrezi la un studio trebuie sa inchizi acele conturi de pe siteurile de la studio multe sites nu permit 2 conturi pe acelasi nume.Faza cu semnatul exclusivitatii e o porcarie,in opinia mea acele contracte sunt maculatura,in videochat nu exista un astfel de contract.(de fapt exista dar nu este aplicabil in videochat,in alte joburi da)
In momentul in care pleci de la un studio, consider de bun simt si din partea ta si din partea acelui studio sa incheiati colaborarea in termeni eleganti.(sa-ti primesti toti banii,sa-ti inchida conturile,sa anunti cu 2 sapt inainte de a pleca).
Succes!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj