UN EXEMPLU DEMN DE URMAT!!! merita citit!!!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde MARKUS » 25 Iul 2014, 15:17

Astazi am avut o surpriza extrem de placuta !
Am primit un telefon de la unul din HR nostrii, care imi spunea ca are la un interviu un trainer, care vine de la un alt studio, un studio care nu apartine firmei noastre,
Acel studio se numeste http://luxurystudio.ro/ .
Ma intrebase daca cunosc pe cineva acolo si daca pot sa-i obtin mai multe informatii despre acel trainer, deoarece explicatia trainer ului, care sustinea interviul era putin deplasata :
'' am fost un trainer disciplinat, un trainer capabil, un trainer care nu am facut niciodata probleme. Am fost chiar apreciata la locul de munca . Am plecat din cauza ca s-a schmibat managerul in locatie si nu eram compatibili ''
Nu cunosteam pe nimeni la acel studio, asa ca am intrat pe suportul din site ul lor, m-am prezentat, am explicat ca vreau feed back despre acel trainer care este la noi la interviu. Suportul mi-a spus '' nu sunt in masura sa va dau astfel de informatii, insa va dau numarul de telefon a mangerului care a lucrat direct cu acel trainer. E cel mai in masura sa va de a detalii. ''
Am sunat si mi-a raspuns o domnisoara extrem de amabila care mi-a spus '' da, a lucrat la noi, cu mine direct. Nu am decat cuvinte de lauda despre ea, A fost un trainer bun disciplinat, ambitios, care atunci cand nu stia ceva punea mana pe google si tot gasea un raspuns. Este un angajat pe care noi regratam ca l-am pierdut si il recomandam cu incredere ''
Well micile detalii fac diferenta ....in timp ce studiourile cu 6 treineri si 2 tehnici ( cunscatorii stiu despre ce vorbesc :D :D :D :D :D ) sunt preocupati sa foloseasca privilegiul de a bloca modelele pe jasmine cand parasesc studioul, ca si instrument de santaj, altii care sunt de 10 ori mai mari au puterea de-a fi obiectivi si a recomanda un fost angajat de calitate direct concurentei !!!!
Cred ca cu totii putem invata din acest exemplu si ar trebuii sa-l urmam !
FELICITARI LUXURY STUDIO - pentru mine sunteti profesionisti adevarati. judecand strict din aceasta intamplare fericita !
MARKUS
User Activ
User Activ

Mesajde Smart » 25 Iul 2014, 16:50

Pacat ca sunt atat de putine exemple de genul acesta....
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde MARKUS » 25 Iul 2014, 17:17

....si poate daca le vom evidentia si incuraja, vom putea plagia si faptele bune :roll:
MARKUS
User Activ
User Activ

Mesajde theselby » 25 Iul 2014, 17:58

Fapte bune si demne de urmat inca mai exista.
Problema este alta si anume ca tinem minte doar raul cauzat de altii si de prea putine ori binele!

Cu stima!
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde Smart » 26 Iul 2014, 00:35

@Markus Ce bine ar fi daca s-ar intampla asa...pacat ca eu chiar azi am primit ( din nou ) confirmarea ca cine a zis ca "nici o fapta buna nu ramane nepedepsita" a fost un om foarte foarte destept...asa ca din pacate stric nota de optimism de pe aici....
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde LTVstudio » 29 Iul 2014, 14:10

Multumim pentru aprecieri! :) Lucram zilnic la mentinerea standardelor pe care chiar noi ni le-am impus. Si ...da, faptele bune nu raman nepedepsite :D
LTVstudio
User Junior
User Junior

Mesajde Nephillim » 14 Oct 2014, 18:57

Si merita Recitit, pentru ca nu ai in fiecare zi ocazia sa vorbesti si sa lucrezi cu oameni demni de respect. Si nu incerc sa lingusesc nici o persoana. Dar sunt oameni in lumea asta si chiar la noi in tara care stiu sa aprecieze, stiu sa aduca un om din stadiul de "mediocru" in stadiul de "Ambitios", sa-l faca sa se intrebe "Eu de ce nu pot?" "Ce are el in plus fata de mine?", indiferent ca este vb despre un studio sau un simplu om.Cum a zis o data un om, care are din partea mea tot Respectul ce se cuvine, "Criticile sunt bune deoarece sunt constructive. Laudele pot fi interpretabile, desii nu strica din cand in cand cate o lauda." Si inca mai exista oameni care isi asuma "riscul" de a acorda o sansa sa-i fie demonstrat contrariul. E greu sa castigi increderea oamenilor din jur, mai ales "Recomandarile", uneori necesare capatarii increderii.
Felicitari si pentru initiativa de a solicita recomandare din partea "concurentei", pentru ca in general nu este acceptata aceasta practica si anume de a schimba locatia de munca nu si domeniul de activitate.
Nephillim

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj