Exclusivitate sau bullshit

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde HeSS » 04 Apr 2016, 16:55

Buna ziua,
Poate cineva sa imi explice cum sta treaba cu exclusivitatea studiourilor pe LJ si ce efect are asta asupra modelelor care vor sa plece.Mentionez ca nu am semnat absolut niciun contract sau alta foaie care m-ar înregistra la studioul respectiv.Si daca imi pot deschide cont nou pe LJ.
Mulțumesc!!!
HeSS

Mesajde IsaGlamChat » 04 Apr 2016, 21:57

Exista 7 studiouri mari si late care au exclusivitate pe Jasmin in toata tara,in general aceste studiouri lucreaza doar cu Jasmin exclusiv.Evident ca sunt si studiouri care mint modelele cu aceasta exclusivitate pentru a le tine cat mai mult.Si daca studioul are exclusivitate,iti poti face un cont nou dupa 6 luni,pana atunci poti lucra pe alte sites daca nu mai vrei sa ramai in studioul respectiv.
Sfatul meu este sa ai o discutie,de la om la om cu ownerul de studio,nu stiu ce om ar tine pe cineva cu forta impotriva vointei.Poate daca ii explici ca totul a fost frumos dar a ajuns la final va intelege si nici nu te va bloca,daca are posibilitatea asta.In general studiourile care au exclusivitate blocheaza modelele de top sau modelele care fac foarte multi bani pe site pentru ca de cele mai multe ori acei bani multi vin la pachet cu foarte multa munca si din partea studioului.

Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde SUN Models » 05 Apr 2016, 16:00

Nu stiu daca tu te-ai referit la exclusivitate efectiv sau la studio agreat. Exclusivitate nu are nimeni in tara, exclusivitate ar insemna ca oricine vrea sa-si inregistreze un cont pe Jasmin sa fie nevoit(a) sa treaca prin studio-ul respectiv, neputand sa se inregistreze direct pe site. Mai simplu, ar trebui aprobarea studio-ului inainte de a se propaga inregistrarea.

Studio-urile despre care vorbeste Isa sunt cele 7, care au un standard de calitate ridicat si este modalitatea Jasminului de a le recunoaste meritele si tot carul de munca pe care l-au depus si depun in continuare.

Adica un model care se duce acolo stie ca ala este un studio e calitate, organizat si mai ales legal. Nu te vei trezi cu mascatii peste tine si nici nu te ia Fiscul la intrebari daca lucrezi acolo.

Acum, daca ownerul ti-a zis de exclusivitate, asta este un bullshit de doi bani. Repet, exclusivitate nu are nimeni din tara pe Jasmin si a incercat sa-ti bage o vrajeala sa te sperie. Studio-urile agreate in schimb pot bloca inregistrarea ta pentru 6 luni.
SUN Models

Mesajde IsaGlamChat » 05 Apr 2016, 19:29

Multe modele asa stiu de ''exclusivitate'' adica nu isi mai pot face conturi de asta m-am exprimat si eu ca sa inteleaga limbajul pentru ca si studiourile folosesc acelasi termen de exclusivitate chiar daca este gresit:)

Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde SUN Models » 05 Apr 2016, 19:58

Am inteles. Stiu ca incepusera proiectul cu Agency prin care era o idee similara cu exclusivitatea, de asta am punctat pe chestia asta. Bine macar ca ne-am inteles pana la urma.
SUN Models

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj