Error Code 1000 Pe Chaturbate

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde JustMe1 » 27 Iun 2014, 18:03

Nu stiu ce se intampla, dar de cateva zile cand incerc sa intru pe un model din romania, imi apare un mesaj :

There was a problem trying to play the video for this broadcaster. If the problem continues, please contact support.
( error code 1000 )

Pot vedea profilul, viewers-ii acelui model, doar ca nu pot vedea imaginea live, video-ul propiu zis...

imi apare aceasta eroare numai cand incerc sa intru pe modele romanesti, le pot vedea in thumbnail-ul din pagina, dar cand dau click pe model, apare aceasta eroare...

cei de la support nici macar nu s.au sinchisit sa raspunda si le-am trimis 3 mail-uri...
JustMe1

Mesajde readyforyou29 » 28 Iun 2014, 01:21

Mai bine asa , ca nu pot fi vazute modelele din Romania. Si nici nu o sa mai fie stresate de catre conationali. Nu stiu ce au facut dar ideea siteului e laudabila. Si se pare ca nu este singurul site care blocheaza pe bune o tara.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde JustMe1 » 28 Iun 2014, 23:28

se pare ca era o eroare, acum merge ...
JustMe1

Mesajde stfnc » 30 Iun 2014, 12:03

mie tot nu`mi merge sa vad pe nimeni din romania pe chaturbate.... :(
stfnc

Mesajde gdialex » 02 Iul 2014, 11:59

JustMe1 scrie:se pare ca era o eroare, acum merge ...
JustMe1 scrie:se pare ca era o eroare, acum merge ...

Sal .... De unde vine eroarea ? ... sau cum ai rezolvat problema ? Mersi
gdialex

Mesajde JustMe1 » 07 Iul 2014, 16:48

aveti si voi aceasi problema ? cei care nu puteti sa accesati Video... va apare acelasi mesaj nu ?

trimite-ti un mail la support, copy paste la mesajul ce va apare in casuta cu video, eroarea aia respectiv...
JustMe1

Mesajde stfnc » 12 Iul 2014, 11:43

e clar ca nu ne mai lasa pe cei din Romania sa ne mai uitam la modelele de la noi din tara...au facut ei niste modificari si nu se mai conecteaza...ideea e daca exista vreo solutie care sa treaca de "firewall-ul" asta al lor si sa putem sa ne uitam din nou...cu un simplu proxy ca pana acum nu mai merge indiferent de tara din care e proxy`ul....daca descopera cineva vreo solutie sau vreo rezolvare este rugat sa ne`o impartaseasca si noua :)

Bafta ! :roll:

Cod: Selectaţi tot
Daca se gaseste "solutia" sa spionati din nou modelele din romania de pe chaturbate, sa le inregistrati sau cine stie ce mai urmariti.
Nu voi permite ca acest lucru sa fie facut public pe forum. Moderator
stfnc

Mesajde woollverine » 24 Iul 2014, 19:30

stfnc,cum facem sa vb?
woollverine

Mesajde googlefun » 25 Iul 2014, 12:55

Ce preocupari au baietii astia ! Sunt distrusi ca numai pot vedea modele din Ro. Pai bine ma , deea v-ati facut voi cont aici ? Si mai si vreti sa vorbiti intre voi ! Deaia va platesc parintii internetul ? Voi a-ti mintit ca va trebuie la scoala :) !!!!!!
Numai stati pa banii parintilor si numai frecati menta in fata blocului .
Stiati ca munca innobileaza ?

PS Ce zice insul plin de sentimente patriotice simtindu-se chiar discriminat : "e clar ca nu ne mai lasa pe cei din Romania sa ne mai uitam la modelele de la noi din tara...au facut ei niste modificari si nu se mai conecteaza."
Halal site : Auzi sa nu ne mai lase pe noi sa ne mai uitam la modelel de la noi din tara ! Ce idioti , zau asa !
Dar ce tu esti vreun vizionar , un antrepenor ,un formator de opinie , un sociolog care trebuia "lasat " sa vada , sau un mic nemernic fara ocupatie care visezi ziua proxy iar noaptea cum fura ip-uri ?
Daca nici atata lucru nu stii e grav ! Ai mai facut si informatica la scoala banuiesc !!!!!!
In locul acelor profesori de info eu va puneam pe caldura asta de peste 35 grade sa stati in soare cu un monitor CRT in brate (dela mare & greu de 21 inch) ...si sa stati vreo 4-5 ore in soare ! Poate asa invatati la info .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj